in ,

2016 Rio Yaz Olimpiyatları Türkiye’de Hangi Kanalda Yayımlanacak?

2016 Rio Yaz Olimpiyatlarının açılış törenine saatler kala Türkiye’deki yayın kuruluşlarından hala ses çıkmıyor. Olimpiyat yayın haklarını satın alan Saran Grup’un TRT  ile gerçekleştirdiği görüşmede ise şuana kadar olumlu  bir yanıt alınamadı.

Saran Grup tarafından yapılan açıklamada, TRT’ye maliyetin altında teklif sunduklarını fakat TRT bütçesel sıkıntı içerisinde bulunduğunu öne sürerek anlaşma sağlanamadı. Bu durumdan dolayı izleyicileri mağdur etmemek adına Saran Grup,  maçları farklı kanallara bölüştürme ve Youtube kanallarında yayınlama gibi değişik çözüm arayışı içinde olduklarını belirttiler.

4 yılda bir düzenlenen ve sporseverlerin yoğun ilgi gösterdiği spor organizasyonu olan Yaz Olimpiyatlarına bu sene Brezilya’nın  Rio de Janeiro şehri ev sahipliği yapıyor. 5 Ağustos 2016 – 21 Ağustos 2016 tarihleri arasında oynanacak spor müsabakalarında Türkiye’yi  103 sporcu temsil edecek.

Olimpiyatları yayınlamama gerekçesi olarak  bütçeyi gösteren TRT  için ise tepkiler sosyal medyada çığ gibi büyüdü. Twitter kullanıcıları bugün (05.08.2016) TRT’ye seslerini duyurabilmek için  #TRTOlimpiyatlarıYayınla hastag’i ile tepkilerini dile getirdi.