Bizi Takip Et!

2016 Yılında Aramızdan Ayrılan Ünlüler

Listeler

2016 Yılında Aramızdan Ayrılan Ünlüler

2016 yaşanan tatlı ve acı hatıralarla beraber yerini 2017’ye vermeye hazırlanıyor. Kazanımlarımız kadar kayıplarımız da bu yılı hiç kuşkusuz unutulmaz kılacak. 2016 yılında ünlüler dünyasından da birçok değerli ismi kaybettik. Milyonların gönlünde taht kuran o isimleri, bir kez daha sevgiyle anmak için bu listeyi oluşturduk.

1. Alan Rickman

Harry Potter filmlerindeki başarılı oyunculuğuyla tanınan Alan Rickman, bu yıl aramızdan ayrılan ilk isimlerden biriydi. Bir süre pankreas kanseriyle mücadele eden Rickman, 14 Ocak 2016’da hayata gözlerini yumdu.

2. David Bowie

Yılın en büyük şoklarından birini, efsane sanatçı David Bowie’yi kaybettiğimizde yaşadık. Kanser tedavisi gören Bowie, 69 yaşına bastıktan iki gün sonra aramızdan ayrıldı.

3. Gene Wilder

Willy Wonka karakterine hayat veren Gene Wilder, 28 Ağustos’ta göçtü.

4. Prince

Tüm zamanların en iyi sanatçıları arasında gösterilen Pop müziğin efsane isimlerinden Prince, aşırı dozda uyuşturucu etkisi veren ilaç sebebiyle evinde cansız bulundu.

5. Leonard Cohen

Montreal doğumlu Kanadalı sanatçıyı 7 Kasım’da, 82 yaşındayken kaybettik.

6. Anton Yelchin

Star Trek filminden tanıdığımız Rus kökenli oyuncu, 19 Haziran’da geçirdiği trafik kazasında, henüz 27 yaşındayken hayata erken veda etti.

7. Charmian Carr

21 yaşındayken rol aldığı The Sound of Music filmindeki performansı ile dünya çapında ün kazandı. Carr, 73 yaşında, evinde gözlerini yumdu.

8. Christina Grimmie

1994 doğumlu Amerikalı sanatçı, katıldığı The Voice yarışması ile dikkatleri üstüne toplamıştı. Yarışmayı üçüncü olarak tamamlayan Grimmie, 10 Haziran’da performans sergilemesinin ardından, bir kişi tarafından silahlı saldırıya uğradı. Tüm çabalara rağmen kurtarılamadı.

9. Muhammed Ali

Kariyeri boyunca sadece 5 maçı kaybeden Muhammed Ali, tüm zamanların en iyi boksorü olarak biliniyor. Parkinson hastası olan ünlü boksörün solunum sorunları ağırlaşmıştı.

10. Oya Aydoğan

Türk sinemasının unutulmaz oyuncularından Oya Aydoğan, beklenmedik ölümü ile tüm Türkiye’yi üzmüştü. 8 Mayıs’ta aort damarı yırtılması sonucu hastaneye kaldırılan oyuncu, 15 Mayıs’ta 59 yaşında hayatını kaybetti.

11. Tarık Akan

Tarık Akan, hiç kuşkusuz Yeşilçam denilince akla gelen ilk isimlerden biri. Altın Portakal ödüllü oyuncu akciğer kanseri sebebiyle 16 Eylül’de aramızdan ayrıldı.

12. George Michael

13. Carrie Fisher

Continue Reading
Bunlar da Hoşuna Gidebilir...
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla: Listeler

Trendler

Yakından Tanı!

Yakından Tanıyalım

Jacob Elordi Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yazan 13 Ekim 2020
Ester Expósito Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yakından Tanıyalım

Ester Expósito Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yazan 12 Ekim 2020
Halsey Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yakından Tanıyalım

Halsey Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yazan 8 Ekim 2020
2020 Nobel Edebiyat Ödülü'nün Kazananı Louise Glück Kimdir kaç yaşında eserleri

Yakından Tanıyalım

Louise Glück Kimdir?

Yazan 8 Ekim 2020

Facebook

Yukarı