Bizi Takip Et!

Ahsen Eroğlu Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Ahsen Eroğlu Kimdir Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yakından Tanıyalım

Ahsen Eroğlu Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Güler yüzlülüğü, yüksek motivasyonu ve pozitif enerjisi ile insanlara ışık saçan başarılı oyuncu Ahsen Eroğlu’yu yakından tanımaya ne dersiniz?

Menajerimi Ara dizisinde Dicle karakterine hayat veren Ahsen Eroğlu kimdir? Kaç yaşında? Daha önce hangi dizilerde rol aldı? Ünlü oyuncu hakkında merak ettiğiniz her şeyi bu yazıda bir araya getirdik. Pozitif enerjisiyle televizyon ekranlarından insanlara ışık saçan Ahsen Eroğlu, canlandırdığı karakterler için, “Hayatıma giren her bir karakter yeni bir kadın” ifadesini kullanıyor.

Ahsen Eroğlu Kimdir?

Ahsen Eroğlu çocukluğunu babaannesi, dedesi, annesi, babası ve abisiyle birlikte Çorlu’da geçirmiş. Annesi ve babası çalıştıkları için babaannesinin ve dedesinin yanında daha çok vakit geçirdiğini söylüyor. Ahsen, ‘En iyisi, en güzeli’ anlamına geliyor.

Ahsen Eroğlu Kimdir
Ahsen Eroğlu Kimdir?

Ahsen Eroğlu üniversiteyi kazanınca İzmir’e yerleşmiş ve beş yıl burada yaşamış. Kendini İzmirli gibi hissettiğini söylüyor. Oyunculuğa da ilk olarak İzmir’de başlamış. Eroğlu ilk oyunculuk deneyimini 2015 yılında Modern Habil Kabil dizisiyle yaşadı. Yükselen yıldızın İstanbul serüvenini de böylece başlamış oldu.

“Kimin kime ne yaptığına değil, birbirine ne kazandırdıklarıyla ilgileniyorum. Her şeyin olumlu yanlarını görmeye çalışıyorum.” diyen Ahsen Eroğlu olaylara pozitif yaklaşıyor, enerjisini ve motivasyonu hep yüksek tutuyor. Saygısızlığa ise tahammülü yok. Oynadığı ya da oynayacağı rolleri kırmızı çizgilere göre değil, yaratıcılığına ya da samimiyetine göre değerlendirdiğini söylüyor.

Ahsen Eroğlu Kimdir

Ahsen Eroğlu kaç yaşında?

Ahsen Eroğlu kaç yaşında

Ahsen Eroğlu, 27 Ekim 1994 tarihinde Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde dünyaya geldi. 25 yaşında.

Ahsen Eroğlu’nun boyu ve kilosu

Ahsen Eroğlu’nun boyu 1.65 cm kilosu ise 49

Ahsen Eroğlu

Ahsen Eroğlu eğitim durumu

Ahsen Eroğlu, Ege Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde Voleybol Antrenörlüğü Bölümü’nde okudu ve okulunu birincilikle tamamladı. Oyunculuk eğitimini ise Sahne 3MOTA’dan aldı.

Ahsen Eroğlu’nun burcu

27 Ekim’de dünyaya gelen Ahsen Eroğlu akrep burcu, yükseleni ise oğlak. Kendisini oğlak burcuna daha yakın hissettiğini ifade ediyor.

Koşmayı çok seviyor

Ahsen Eroğlu

Ahsen Eroğlu, ilkokul yıllarından beri spor hayatımın bir parçası diyor. Uzun yıllar voleybol oynamış ve dereceler elde etmiş. Özellikle koşmak en büyük tutkusu. Uzun mesafe yarışlarına katılmış. ‘Koşunca kendimi hem özgür hem de mutlu hissediyorum’ diyor. Ayrıca sabahları güne spor yaparak başlıyor hatta dizi veya film izlerken bile en az 1 saat egzersiz yaptığını söylüyor.

Ahsen Eroğlu’nun 2019’da katıldığı Global Wellnes Day koşusu için attığı tweet

Çizim yapmak en büyük tutkularından biri

Ahsen Eroğlu, sporla ilgilendiği dönemde çizim yeteneğini geliştirmek için çizim grafik dersleri almış.

Ahsen Eroğlu'nun çizimlerinden birkaç kare
Ahsen Eroğlu’nun çizimlerinden birkaç kare

Spor kadar çizim yapmakta onun için bir tutku. Haftada en az 4-5 saat kapanıp çizim yaptığını söylüyor. İleride Londra’da sanat eğitimi almak istiyor. Ahsen Eroğlu’nun en büyük hayali çizdiği resimlerini bir gün sanat galerisi duvarlarında görmek!

Hırslı bir kişiliği var

Ahsen Eroğlu
Ahsen Eroğlu

Ahsen Eroğlu, Elele röportajında hırslı bir kişiliğinin olduğunu ve kolay kolay pes etmeyeceğini belirtiyor. Eleştirilerin kendisini daha da iyi yapmaya teşvik ettiğini belirten Eroğlu, acele ederek şansını zorladığı zamanlarda ise bundan kendisine ders çıkardığını ifade ediyor.

Altını çizerek okuduğu kitap : Stanislavski Provada

Ahsen Eroğlu ve Stanislavski Provada kitabı
Ahsen Eroğlu ve Stanislavski Provada kitabı

Kitap, Stanislavski’nin tiyatro anlayışı ve fiziksel aksiyon yöntemi hakkında yazılmış en değerli kitaplardan biri.

Dünyayı gezmek istiyor

Ahsen Eroğlu

Ahsen Eroğlu’nun en büyük hayallerinden birisi de dünyayı gezmek. Eroğlu, turistik geziden ziyade gittiği yerde aylarca kalmak ya da orada yaşayan açlık sınırındaki çocuklara yardım götürmeyi hedefleyen seyahatler yapmayı istiyor.

Kedisi Var!

Ahsen Eroğlu ve kedisi Maggie

Ahsen Eroğlu hayvanları çok seviyor. Başarılı oyuncunun Maggie adında bir kedisi var.

Harry Potter hayranı!

Ahsen Eroğlu

Ahsen Eroğlu tam bir Potterhead! Londra’da Harry Potter stüdyosunu gezdikten sonra Türkiye’ye döndüğünde Harry Potter’ın kitaplarını alıp okumaya başlamış. Harry Potter öncesinde de Londra’yı çok sevdiğini söylüyor. Londra’nın sokakları, yağmurlu havası ve insanları kendisine ilham veriyormuş.

Ahsen Eroğlu’nun En’leri

Ahsen Eroğlu
Ahsen Eroğlu

Film izlemeyi dizi seyretmekten daha çok seviyor. Zerin Tekindor, Hatice Aslan ve Gülse Birsel‘in oyunculuğuna bayılıyor. Ayrıca Merly Streep’in, Kate Blanchett, Maggie Smith, Olivia Colman ve Phoebe Waller-Bridge’in büyük hayranı. En sevdiği yönetmen, Stephen Daldry. En sevdiği dizi karakteri ise Walter White. Stefan Daldry’nin ‘The Hours’ filminde Nicole Kidman’ın oynadığı Virginia Woolf’u canlandırmayı çok istediğini söylüyor.

Ahsen Eroğlu’nun kardeşi var mı?

Ahsen Eroğlu

Ahsen Eroğlu’ndan yaşça büyük bir abisi var. Abisi ile birlikte sosyal medya hesaplarında herhangi bir paylaşımı bulunmuyor.

Ahsen Eroğlu’nun sevgilisi var mı?

Ahsen Eroğlu ve Deniz Can Aktaş
Ahsen Eroğlu ve Deniz Can Aktaş

Ahsen Eroğlu’nun şu ana kadar herhangi bir ilişkisi basına yansımadı. Özel hayatı şu anda gizliliğini koruyor.

Ahsen Eroğlu’nun rol aldığı dizi ve filmler

Ahsen Eroğlu, Manajerimi Ara
Ahsen Eroğlu – Manajerimi Ara

Ahsen Eroğlu ilk oyunculuk deneyimini 2015 yılında Modern Habil Kabil dizisiyle yaşadı. Eroğlu, 2016 yılında Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde Meleki Hatun rolü ile dikkatleri üzerine geçmeyi başardı. Daha sonra sırasıyla; Anne, Kızlarım İçin, İstanbullu Gelin gibi dizilerde yardımcı karakter olarak yer aldı. 2019 yılında Kuzgun dizisinde canlandırdığı Kumru Cebeci rolüyle ilk başrol heyecanını yaşadı. Eroğlu, şu sıralar Fransız Dix pour cent dizisinden uyarlanan Menajerimi Ara dizisinde başrol karakter Dicle’yi oynuyor.

  • 2019 – Kuzgun (Kumru) (TV Dizisi)
  • 2018 – İstanbullu Gelin (Yaz) (TV Dizisi)
  • 2017 – Kızlarım İçin (Suna) (TV Dizisi)
  • 2016-2017 – Anne (Duru) (TV Dizisi)
  • 2016 – Muhteşem Yüzyıl Kösem (Meleki) (TV Dizisi)
  • 2015 – Bir Modern Habil Kabil Hikayesi (TV Dizisi)

Ahsen Eroğlu’nun Twitter hesabı var mı?

Ahsen Eroğlu’nun Twitter hesabı da Instagram hesabı ile aynı kullanıcı adını taşıyor. Ünlü oyuncuyu @ahseneroglu22 adlı kullanıcı adıyla aratarak tabibe alabilirsiniz.

Ahsen Eroğlu’nun Instagram hesabı var mı?

Sosyal medya paylaşımlarında samimiyeti ön planda tuttuğunu söyleyen Ahsen Eroğlu, ben nasılsam sosyal medyamda öyle diyor. Sosyal medyada geçirdiği zamanın çoğunu sanat hesapları bakarak, yeni tabloları ve tekniklerini keşfederek geçiriyormuş. Ahsen Eroğlu’nu Instagram’da @ahseneroglu22 adını aratarak takibe alabilir ve sanatsal çalışmalarını daha detaylı inceleyebilirsiniz!

https://www.instagram.com/p/CFwxibFpfMJ/

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla: Yakından Tanıyalım

Sponsor Bağlantı

Trendler

Sponsor Bağlantı
Yukarı