in

Alessia Cara Kimdir? Yaşı, Kilosu, Boyu, Fotoğraflar ve Daha Fazlası…

“Here” şarkısı ile uluslararası başarı elde eden Kanadalı şarkıcı Alessia Cara, 11 Temmuz 1996 yılında Kanada’nın Ontario eyaletinin Brampton şehrinde Alessia Caracciolo adıyla dünyaya geldi.

Babası ve annesi italyan asıllı. 10 yaşındayken gitar çalmaya başladı. 13 yaşındayken ise kendine bir Youtube sayfası açarak şarkılarını paylaşmaya başladı.

18 yaşına geldiğinde Amerikan yapım şirketi Def Jam Recordings ile anlaşma imzaladı ve 2015 yılı Nisan’ında “Here” adını verdiği ilk teklisini yayınladı.

19 yaşındaki genç şarkıcı bu teklisi ile Billboard’un hazırladığı Yılın En İyi Şarkıları listesinde yerini aldı. Kasım ayına gelindiğinde ise “Know-It-All” adıyla ilk stüdyo albümünü yayınladı. Genç şarkıcının ilk albümü olmasına rağmen eleştirmenlerden genel itibaryle iyi eleştiriler aldı.

Alessia Cara’nın röportajlarından öne çıkan başlıklar şöyle:

Hadi biraz Avrupa’dan bahsedelim. Bu senin ilk gelişin mi?

“Evet, daha önce İtalya’ya gitmiştim ama Milan’a gitmedim.”

Favori yerin neresi?

“Paris ve Milan. Paris’te bir hafta sonumu geçirdim. Şehrin birçok yerini gördüm. Çok büyülüydü.”

Lisedeyken tiyatro ve müzikle ilgileniyordun. Daha sonra Youtube’da videolarını paylaştın. Bunu yapmaya nasıl karar verdin?

“Youtube ve aynı zamanda tiyatro ile ilgileniyordum. Küçükken gerçekten utangaçtım ve böyle şeyler yapmak benim kabuklarımı kırmama yardımcı oldu. İnsanların şarkımı duymasını istedim.”

Okuldaki çocuklar videolarınıza nasıl tepki verdi? İzliyorlar mıydı?

“İlk başta kimse bilmiyordu ama bir süre sonra insanlar videolarımı bulmaya ve izlemeye başladı. Genelinden güzel yorumlar ve övgüler aldım.”

İlk Youtube’a yüklediğin video neydi?

“Eski gitarımla çaldığım Jessie J’den “Price Tag” di. Yalan söyleyemeyeceğim bu gerçekten kötüydü.”

Küçükken kimleri takip ederdin. Kimin gibi olmayı isterdin? ve Kimleri dinlerdin?

“Amy Winehouse. Onu ve müziğini çok seviyorum. Dürüst ve akıllı. İnsanları büyüleyen biriydi. Bunlardan biri de Ed Sheeran.” Çokça Beatles, Elvis, Queen ve çağdaş İtalyan müzikleri.

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Kristen Stewart Kız Arkadaşına Parmağını Emdirdi

Troye Sivan The Late Late Show’a Konuk Oldu