Bizi Takip Et!

Angèle Kimdir? Belçika’nın Müzik Dünyasına Yeni Armağanıyla Tanışın!

Yakından Tanıyalım

Angèle Kimdir? Belçika’nın Müzik Dünyasına Yeni Armağanıyla Tanışın!

Müzik dünyasının geniş sularında yeni sanatçıları keşfetmeniz adına birçok ülkeden sanatçılara yer veriyoruz. Bu kez sıra Belçika’nın müzik dünyasına armağan ettiği Angèle’de. La Loi de Murphy şarkısı ile başarılı bir çıkışa imza atan ve ardından yayımlandığı ilk stüdyo albümüyle beğeni toplayan Angèle ile tanışın!

Belçikalı Angèle, Frankofon müzik piyasasının bu sene dikkat çeken isimlerinden biri olarak ortaya çıktı. La Loi de Murphy şarkısı ile başarılı bir çıkışa imza atan ve ardından yayımlandığı ilk stüdyo albümüyle beğeni toplayan Angèle’i yakından tanımanız için bu yazıyı hazırladık.

3 Aralık 1995’te Belçika’nın Uccle kentinde dünyaya geldi.

Belçika’nın yoğunlukla Felemenkçe konuşulan Flandre bölgesinde yer alan Linkebeek’te büyüdü. Tanınmış bir şarkıcı olan babası onu küçük yaşlardan itibaren piyano öğrenmesi için teşvik etti. Babasının bu hamlesi Angèle’in tüm müzikal kariyerini şekillendirecekti.

Tam adı: Angèle Joséphine Aimée Van Laeken

Evet, oldukça uzun.

Zor geçen ergenlik dönemi

Angèle, katı tutum sergileyen bir Katolik okulunda okuması sebebiyle zor bir ergenlik dönemi geçirdi. Bu zor dönem şarkıcının Decroly sistemini* baz alan bir okula geçişine kadar sürdü. Lisesinin sunduğu sanatsal seçenekler sayesinde müzikteki yeteneğini geliştirdi. Ardından kendisini Jazz okulunda buldu.

*Belçikalı Doktor Ovide Decroly tarafından geliştirilen bu eğitim sisteminde bir ders programı, sınav ya da not yok. Eğitim, çocukların ilgisine göre şekillendiriliyor ve çocuklar doğanın içinde yaşayarak, gözlemleyerek öğreniyor.

Yetenek dolu bir aileye sahip

Angèle’in yeteneği kesinlikle genlerden geliyor. Aile bireyleri de en az onun kadar başarılı. Babası Marka, Kültür Bakanlığı tarafından “Şövalye” ilan edilmiş çok ünlü bir şarkıcı. Annesi Laurence Bibot ise bir oyuncu. Ancak ailedeki yetenek bununla da sınırlı değil: Ünlü rapçi Roméo Elvis, Angèle’in ağabeyi…

Müzikal kariyeri nasıl başladı?

Brüksel’deki kafelerde artık yüzünü göstermeye başlamıştı. Bunlar aynı zamanda onun ilk performanslarıydı. Hollandalı şarkıcı Dick Annegarn’ın “Bruxelles” şarkısına yaptığı cover ile ilk kez dikkat çekmişti.

Bu sırada çektiği Instagram videoları da tanınmasının yolunu açıyordu.

Ve yıl 2017… Angèle İlk şarkısı “La Loi de Murphy” ile karşımızda!

İngilizce ve Fransızca sözlerden oluşan “La Loi de Murphy” ile kısa sürede dikkat çekti. Şarkının 23 Ekim 2017’de çıkarılan videosu milyonları kendisine çekti ve devam gecikmedi.

İlk şarkısının başarısının ardından “Je Veux Tes Yeux” geldi. Bu iki klibinden de yönetmenliğini Charlotte Abramow üstlendi.

Mayıs 2018’e geldiğimizde Paris’te ilk konserini verdi. Le Trianon’daki konserin ardından birçok yaz festivalinde de sahne aldı.

Çalışma takviminin yoğunlaştığı sırada üçüncü teklisi “La Thune” geldi.

İlk Stüdyo Albümü: Brol

2018’in ağustos ayında ilk stüdyo albümü Brol’un şarkı listesini sevenleriyle paylaştı. Yeni şarkıların ardı kesilmiyordu. Bu kez sıra sanatsal klibi ile ön plana çıkan Jalousie’de…

Brol isimli albümü 5 Ekim 2018’de raflarda yerini aldığında, kardeşi Roméo Elvis ile gerçekleştirdiği düetini de müzikseverlerin beğenisine sundu. Bu düet Fransa ve Belçika’da listelerin üst sıralarında yer aldı ve almaya da devam ediyor.

Albümün büyük başarı yakalamasının ardından Fransız televizyonları Angèle’i konuk etmek için sıraya girdi.

Müziğinde kimlerden ilham aldı?

Ella Fitzgerald ve Hélène Ségara’nın büyük bir hayranı. Deyim yerindeyse her şeyden ilham alabiliyor. Fransızca şarkılardan, ergenlik döneminde dinlemesine izin dahil verilmeyen elektronik ya da rap müziğe kadar her şey ona ilham kaynağı olabiliyor.

Bunların yanı sıra James Deano, Sheryfa Luna, Zaho, Vitaa ve Diam’s dinliyor.

Henüz erken yaşlarında bu kadar başarılı işler sunan Angèle, kesinlike gelecek vadediyor.

Sosyal Medya Hesapları

Facebook : http://www.facebook.com/angeleouenpoudre
Instagram : http://www.instagram.com/angele_vl

İlk Albümü “Brol”

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla: Yakından Tanıyalım

Trendler

Yakından Tanı!

Yakından Tanıyalım

Jacob Elordi Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yazan 13 Ekim 2020
Ester Expósito Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yakından Tanıyalım

Ester Expósito Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yazan 12 Ekim 2020
Halsey Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yakından Tanıyalım

Halsey Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yazan 8 Ekim 2020
2020 Nobel Edebiyat Ödülü'nün Kazananı Louise Glück Kimdir kaç yaşında eserleri

Yakından Tanıyalım

Louise Glück Kimdir?

Yazan 8 Ekim 2020

Facebook

Yukarı