Bizi Takip Et!

Anya Chalotra Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yakından Tanıyalım

Anya Chalotra Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Netflix yapımı The Witcher dizisiyle kariyerinin en ses getiren çıkışını yapan İngiliz oyuncu hakkında merak edilen her şey…

The Witcher‘ın Yennefer’ı Hint asıllı İngiliz oyuncusu Anya Chalotra kimdir? Gelecek vaat eden oyuncu Anya Chalotra hakkında merak ettiğiniz her şeyi yazının devamında bulabilirsiniz.

Anya Chalotra kimdir?

 Anya Chalotra kimdir
Anya Chalotra’nın çocukluğu

Anya Chalotra, İngiliz bir anne ve Hint kökenli bir babanın çocuğu olarak dünyaya geldi. Çocukluğu İngiltere’de Staffordshire’daki Lower Penn köyünde geçen Anya Chalotra’nın bir ablası bir de küçük erkek kardeşi var.

Anya Chalotra kaç yaşında?

Anya Chalotra, 21 Temmuz 1996 tarihinde İngiltere’nin Wolverhampton şehrinde doğdu.

Anya Chalotra’nın eğitim durumu?

Brewood’da yalnızca kızların eğitim gördüğü St. Dominic’s Grammar School’a gitti. Daha sonra Londra Müzik ve Dram Sanat Akademisi’ne (London Academy of Music and Dramatic Art) ve Guildhall Müzik ve Drama Okulu’nda (Guildhall School of Music and Drama) eğitim aldı.

Oyunculuğa tiyatro ile başladı

Anya Chalotra

Sanat üzerine eğitimlerini aldıktan sonra tiyatroya yönelen Anya, İngiltere’de ‘The Merchant of Venice’, ‘Great Expectations’ ve ‘The Crucible’ gibi oyunlarda yer aldı.

Kariyeri Netflix ile Başladı

Anya Chalotra kimdir
Anya Chalotra

Anya’nın televizyon kariyeri 2018 yılında Netflix‘te yayımlanan “Wanderlust” dizisi ile başladı. Drama türünde hazırlanan dizide 5 bölüm oynayan oyuncu, Jennifer Ashman karakterine hayat verdi. Aynı yıl BBC’nin gerilim dizisi ‘The ABC Murders’ da Lily Marbury rolünde Emmy ödüllü oyuncu John Malkovich’le birlikte rol aldı.

Animasyona sesi ile hayat verdi

Anya Chalotra

Anya Chalotra, 2019’da yayımlanan Youtube yapımı “Sherwood” adlı animasyon filminde Robin Loxley adlı karakteri seslendirdi.

Üne Kavuşturan Projesi: Vengerbergli Yennefer

Anya Chalotra The Witcher
The Witcher

‘The Witcher’ şüphesiz Anya Chalotra’nın bugüne kadarki en büyük ve en popüler projesi. Fantezi ve drama türünde oluşuyla da dikkat çeken yapımın Game of Thrones’un boşluğunu dolduracağı düşünülüyor. Konu, Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski’nin aynı adla yayımlanan kitap dizisine dayanıyor.

Anya Chalotra dizide, Geralt ile kaderi kesişen büyücü Vengerbergli Yennefer karakterine hayat veriyor.

Sosyal sorumluluk projelerine destek veriyor

Anya Chalotra kimdir
Anya Chalotra

Anya Chalotra, merkezi İngiltere’nin Wolverhampton şehrinde olan fotoğraf sanatçısı Sarvjit Sra’nın oluşturduğu Girl Child sosyal sorumluluk projesine destek veriyor. Ünlü yıldız ayrıca Leonardo DiCaprio’nın kurduğu Earth Alliance’inde bir parçası.

Anya Chalotra’nın Instagram hesabı var mı?

İlk paylaşımını 2016 yılında yapan Anya Chalotra’nın Instagram’da yaklaşık 600 bin civarında hayran kitlesi var. Anya Chalotra’yı takibe almak için @anyachalotra adıyla aratabilirsiniz.

https://www.instagram.com/p/B5YqN1uHt1h/

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla: Yakından Tanıyalım

Sponsor Bağlantı

Trendler

Sponsor Bağlantı
Yukarı