in

Ariana Grande’nin “Dangerous Woman” Albümünün Şarkı Listesi Yayınlandı

Amerikalı genç şarkıcı Ariana Grande’nin 20 Mayıs’ta  Republic Records etiketiyle satışa sunulacak olan “Dangerous Woman” albümünün şarkı listesi yayınlandı. 2014 yılında yayınladığı My Everything albümü sonrası 2015 yılı sonbaharında çıktığı The Honeymoon Turunda “Dangerous Woman” albümü için şarkılar kaydetmeye başlayan Ariana Grande, 30 Ekim 2015’de Focus teklisini serbest bırakmıştı.

Focus teklisi ile  Amerika’da ilk hafta 113.000 kopya satarak platin Plak kazanan Ariana Grande, beklediği başarıyı kaydedemeyince bu şarkıyı albümüne koymama kararı aldı. 22 Ocak 2016’da yeni albümünün çalışmalarını bitiren Ariana, 11 Mart’ta albümü ile aynı adı taşıyan “Dangerous Woman”  ilk tekli olarak seçerek serbest bıraktı. 2 Nisan’da Billboard Hot 100 listesine 10 numaradan giriş yapmayı başaran şarkı, ilk hafta dijital ortamda 118,000 kişi tarafından satın alındı ve  Dijital Şarkılar listesine  2 numaradan giriş yaptı. Ayrıca, Ariana Grande  3 albümünün ilk teklileri olan “The Way”, “Problem” ve “Dangerous Woman” şarkılarını ilk 10’a girmeyi başaran şarkıcı olarak rekor kırdı.

Kariyerinin üçüncü stüdyo albümü olan Dangerous Woman’da başarılı şarkıcı; Max Martin, Ilya Salmanzadeh, Johan Carlsson, Tommy Brown ve Twice as Nice gibi prodüktörlerle çalıştı.  Nicki Minaj,  Lil Wayne,Macy Gray ve  Future ile düet yapan 22 yaşındaki şarkıcı, Dangerous Woman’ın Standart Versiyonu için 11, Genişletilmiş Versiyonu için 15 şarkı  kaydetti.

Albümün Standart Versiyonun Şarkı Listesi:

Moonlight
Dangerous Woman
Be Alright
Into You
Side to Side (feat. Nicki Minaj)
Let Me Love You (feat. Lil Wayne)
Greedy
Leave Me Lonely (feat. Macy Gray)
Everyday (feat. Future)
Sometimes
I Don’t Care

Genişletilmiş Versiyonu
Bad Decisions
Touch It
Knew Better / Forever Boy
Thinkin About You

“Dangerous Woman” Albüm Kapağı:

Ariana-Grande-Dangerous-Woman-2016-Album

Dove Cameron ve Ryan McCartan Nişanlandı!

James Blake’in “Timeless” Şarkısı Yayınlandı