Bizi Takip Et!

Asa Butterfield Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yakından Tanıyalım

Asa Butterfield Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Sex Education’da Otis Milburn’u canlandıran Asa Butterfield kimdir? Asa Butterfield kaç yaşında? Asa Butterfield’ın oynadığı dizi ve filmler neler? Hepsi ve daha fazlası..

Küçüklüğünden bu yana ekranlarda olup başarılı işlere imza atan Asa Butterfield, oyunculuk kariyerinde yükselişini sürdürmeye devam ediyor. Çizgili Pijamalı Çocuk, Hugo ve Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları filmlerinin yıldızı şimdilerde Netflix yapımı Sex Education dizisindeki Otis Milburn performansı ile adından söz ettiriyor. Asa Butterfield Kimdir? Kaç yaşında? yakından tanımaya ne dersiniz?

Asa Butterfield Kimdir?

Londra’da dünyaya gelen oyuncu, 8 yaşından bu yana ekranlarda boy gösteriyor. 2007 yılında ilk film projesi olan Rambo’nun Oğlu’nda Brethren Boy karakterine hayat verdi. 2008 yılında ses getiren Çizgili Pijamalı Çocuk filminde ise Bruno olarak karşımıza çıktı. Oyunculuğun yanı sıra müzikle de ilgili olan Asa Butterfield hakkında merak ettiğiniz her şeyi sizler için bir araya getirdik.

Asa Butterfield kaç yaşında?

Asa Butterfield’ın annesi ve babası

Asa Maxwell Thornton Farr Butterfield adıyla 1 Nisan 1997 tarihinde İngiltere’nin Islington şehrinde dünyaya geldi.

Asa Butterfield’ın abisi, kız kardeşi ve babası

Asa Butterfield’ın boyu ve kilosu

Asa Butterfield kimdir boyu ve kilosu

Asa Butterfield’ın boyu 1.78 cm, kilosu 66 kg

Asa Butterfield’ın göz ve saç rengi

Asa Butterfield’ın gerçek saç rengi açık kahverengi. Gözleri ise mavi.

Asa Butterfield’ın kardeşi var mı?

Asa Butterfield kimdir

Sam Butterfield ve Jacqueline Farr çiftinin 3 çocuğundan biri olan Asa Butterfield’ın Morgan Benjamin Butterfield adında bir abisi, Loxie ve Marlie  adında iki kız kardeşi var. Abisi İngiliz müzik grubu Oats’da davul çalıyor.

Asa Butterfield kimdir

Marlie, Asa Butterfield’nın üvey kız kardeşi. Babası Sam Butterfield’ın şu anki evliliğinden dünyaya geldi.

Evde eğitim almak istememiş

Asa Butterfield kimdir

2015 yılında izleyeci ile buluşan Ten Thousand Saints filminin Sundance Film Festivali’de gerçekleşen galasına sınavları olduğu için gidememiş. Evde eğitim alma fikrine hiçbir zaman sıcak bakmayan Asa Butterfield, gerçek dünyadan kendisini soyutlamak istemediği için okula gitmeye karar verdiğini söylüyor.

Oynadığı en zor karakter…

Brilliant Young Mind Asa Butterfield
Brilliant Young Mind

Brilliant Young Mind’de canlandırdığı Nathan karakteri bu zamana kadar oynadığı en zor karaktermiş. Asa, filmdeki karakteri Nathan’ın ruhuna bürünmek için çok çalıştığını söylüyor.

Tanınmasını sağlayan projeleri

Asa Butterfield kimdir

Asa Butterfield’ın tanınmasını sağlayan projeleri arasında kuşkusuz 2008 yapımı The Boy in the Striped Pyjamas filmi başı çekiyor. BBC’nin bir döneme damga vuran dizisi Merlin‘de de rol aldı. Ayrıca 2011 yılında vizyona giren Martin Scorsese’ın filminde Hugo filminde başrol oynadı.

Televizyon’daki ilk projesi 2006 yapımı televizyon filmi olan After Thomas’dı. Asa, filmde Andrew karakterini canlandırdı. 2008 yılında Ashes to Ashes’de görünen oyuncu, aynı yıl Merlin dizisinin kadrosuna katıldı. 2017 yılında Thunderbirds Are Go’da görünen genç yetenek şimdilerde 2019 yapımı olan Netflix’in ses getiren dizisi Sex Education’da Otis Milburn karakterine hayat veriyor.

Müzikle ilgileniyor

Asa Butterfield kimdir

Müzikle ilgilenmeyi seviyor. 2004 yılında Wheatus’dan “Teenage Dirtbag” ve XTC’nin “Making Plans For Nigel” şarkılarındaan bir mashup yayımladı. Ayrıca piyona, bas gitar ve davul çalabiliyor.

Asa Butterfield’ın En’leri

Asa Butterfield kimdir

Asa Butterfield seyehat etmeyi çok seviyor. Londra, New York ve Tokyo en sevdikleri şehirler arasında. En sevdiği yemek pizza, en sevdiği hayvan ise kediler. “Game of Thrones” serisinin büyük hayranı. Ayrıca yüzmeyi ve bisiklet sürmeyi de çok seviyor.

Asa Butterfield’ın Özel Hayatı

Ella Purnell (2015-2016): Asa ve Ella, Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları’ndaki rol arkadaşıydı. Çiftin ilişkisi 2016 yılında sona erdi.

Sosyal Medyada Asa Butterfield

Asa Butterfield’ı Instagram’da @asabopp ve Twitter’da @asabfb üzerinden takip edebilirsiniz.

https://www.instagram.com/p/B5Sww0RAla2/

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla: Yakından Tanıyalım

Sponsor Bağlantı

Trendler

Sponsor Bağlantı
Yukarı