in

Başarılı Bir Grubun Ardından Solo Başarı Yakalayan 5 Şarkıcı

Yaşadığımız evrende fizik yasaları kadar kesin bir başka bir şey varsa o da muhtemelen müzik gruplarının bir gün dağılma ya da ara verme zorunluluğu olmalı. Dünya medeniyeti bunu defalarca defalarca kez yaşadı, defalarca kez hayranlar göz yaşlarına boğuldu. Bazen grupların iç ilişkileri dışarıdan iyi gözükürken içeride işler farklı gidiyor. Bunda yakalanan başarı sonrası daha özgür çalışma isteğinin etkisi ise çok büyük. Sizler için grubundayken başarıyı tatmış, solo ile iken de başarıya doymamış 5 ünlü şarkıcıyı herhangi bir sıralama yapmadan araya getirdik.

1. Michael Jackson

Michael Jackson

O tanıtılmaya ihtiyacı olmayan en başarılı isim. Nam-ı diğer pop müziğin kralı. Unvan büyük ama Michael daha büyük. Pop müziğin kralı kariyerine kardeşlerinin yer aldığı The Jackson 5 grubu ile başlamıştı.

2. Gwen Stefani

gwen stefani

No Doubt ile fırtınalar estirdi, 2004 yılında ilk solo albümünü yayınladı. Gwen solo olarak büyük işlere imza attı. No Doubt ve Gwen Stefani hala devam ediyor ama hem solo hem de grup olarak eski başarıyı yakalayabildikleri pek söylenemez.

3. Beyoncé

beyonce

Kesinlikle bir kraliçe. Onu izlemek daima zevk veriyor. Mükemmel sahne şovları, inanılmaz sesi, harika kişiliği… Beyoncé’yi saymakla bitiremiyoruz ama eski grubu Destiny’s Child’ın diğer üyelerini hatırlamakta zorluk çektiğimiz olabiliyor. Kelly Rowland ve Michelle Williams da elbette muhteşem yetenekler ama bir Beyoncé olamadılar, bu da bir gerçek. 2003 yılında ilk solo albümünü çıkaran Beyoncé’nin önünde bir kere daha saygıyla eğiliyoruz.

4. Justin Timberlake

Justin Timberlake

Popun kralı ve popun prensi unvanına sahip iki kişinin de bir gruptan çıkma olmaları tesadüf olabilir mi! ‘N Sync, 1995 ve 2002 yılları arasında hayatımızda yer aldı. O dönemde genç hayranlarının aşklarıydılar, Justin Timberlake ise hala öyle. İlk albümünü 2002 yılında çıkaran Justin Timberlake’in geri dönüşünü sabırsızlıkla bekliyoruz.

5. Zayn Malik

zayn malik

Elbette bahsetmesek olmazdı. Geçtiğimiz yıl One Direction’dan ayrıldı, ayrılma yıl dönümünde ilk stüdyo albümünü dinleyicilerin beğenisine sundu. One Direction’ın hayranları kadar nefret edenleri de var. One Direction’ın müzik çizgisinin dışında bir işle karşımıza çıkan Zayn, ön yargıları yıkmayı başardı ve Billboard’un 1 numarasına hem ilk şarkısını hem de ilk albümünü sokmayı başardı. Daha önce hiçbir One Direction şarkısı Amerika’da 1 numara olamamıştı ama Zayn bunu ilk haftasında başardı. Grubun diğer üyelerinden de benzer performansı gözlüyoruz.

Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Comments

comments

İddia: Beyoncé Kızıyla Beraber Evi Terk Etti

American Idol’ın Finalistleri Belli Oldu