Bizi Takip Et!

Bella Hadid “Özgür Filistin” için Yürüdü

Gündem

Bella Hadid “Özgür Filistin” için Yürüdü

Son dönemin gözde modellerinden olan Bella Hadid, 8 Aralık akşamı İngiltere’de düzenlenen Özgür Filistin yürüyüşüne katıldı.

Londra’daki ABD Büyükelçiliği önünde gerçekleşen protesto gösterisinde 21 yaşındaki model, kırmızı elbisesi ile protestocuların arasına karıştı ve “Özgür Filistin” pankartıyla Amerikan Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasına tepki gösterdi.

Kalabalığın arasına karışarak yapılan sloganlara destek veren genç modele koruması da yürüyüş boyunca eşlik etti.

Babası Filistin asıllı olan Bella Hadid, 7 Aralık’ta instagram hesabından Mescid-i Aksa fotoğrafı paylaşarak  Amerikan Başkanı Donald Trump’ın ABD Büyükelçiliğinin Tel Aviv’den Kudüs’e taşınma kararına da, “Aslında mükemmel sözlerle ifade edebilmek amacıyla bu fotoğrafı paylaşmak için bekliyordum. Ama anladım ki böylesine adaletsiz bir durumu ifade edebilecek mükemmel söz yok. Çok çok acı bir gün. Haberleri seyredip Filistin halkının acısını görmek beni ağlatıyor”

sözleriyle tepki göstermişti.

Hadid mesajın devamında babasının, kuzenlerinin ve Filistinli ailelerin acısını gördüğünü ve bunun duygularını yazmasını daha da zorlaştırdığını belirtti. Kudüs’ün bütün dinlerin evi olduğunu belirten Bella Hadid, haksızlığa uğrayan Filistin halkının yanında olduğunu da ekledi.

💔I’ve been waiting to put this into perfect words but I realized there is no perfect way to speak of something so unjust. A very very sad day.Watching the news and seeing the pain of the Palestinian people makes me cry for the many many generations of Palestine. Seeing the sadness of my father, cousins, and Palestinian family that are feeling for our Palestinian ancestors makes this even harder to write. Jerusalem is home of all religions. For this to happen, I feel, makes us take 5 steps back making it harder to live in a world of peace. The TREATMENT of the Palestinian people is unfair, one-sided and should not be tolerated. I stand with Palestine. There is no hate against anyone… There are no sides… All religions living side by side.. Now it is Just one man..it has always been a factor of trying to bring peace… Where is the hope..?

🦋 (@bellahadid)’in paylaştığı bir gönderi ()

“Hayatımın en acı günü”

Bella Hadid’in babası Muhammed Enver Hadid’de, Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdığı gün Instagram sayfasından “hayatımın en acı günü” diye başladığı duygusal bir paylaşım yapmıştı.

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla: Gündem

Sponsor Bağlantı

Trendler

Sponsor Bağlantı
Yukarı