in ,

Billie Eilish Kimdir? Yaşı, Kilosu, Boyu, Albümleri, Fotoğrafları ve Daha Fazlası…

Billie Eilish Kimdir? Yaşı, Boyu, Kilosu, Resimleri ve Albümleri

0

Ocean Eyes isimli şarkı ile 2016 yılında müzik dünyasına giriş yapan Amerikalı genç şarkıcı Billie Eilish henüz 18 yaşında olmasına rağmen kendine özgü müzik tarzı ve stili ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Abisi Finneas O’Connell ile hazırladığı ilk EP’si ile kariyerinde emin adımlarla ilerleyen Billie, ne istediğini bilen kararlı duruşu ile müzik dünyasında bende varım diyor.

Tam adı : Billie Eilish Pirate Baird O’Connell

Doğum Tarihi ve Yeri: 18 Aralık 2001 doğumlu olan Ellish, Los Angeles’ta dünyaya geldi.

Yaşı: 18

Boyu: 1.65

Kilo: 61

Göz Rengi: Mavi

Saç Rengi: Açık Kahve

Annesinin adı, Maggie Baird babasının adı, Patrick O’Connell

5 Ağustos 1995 yılında dünya evine giren çift, 23 yıldır evli.

This is what my parents looked like when they got married in a campground 21 years ago today

FINNEAS (@finneasoconnell)’in paylaştığı bir gönderi ()

Annesi oyuncu Maggie Baird.

Çeşitli filmlerde ve televizyon dizilerinde rol alan Baird’in aynı zamanda “We Sail” isimli bir country albümü bulunuyor.

Fotoğraftakiler sol baştan: Billie’nin babası, annesi, Billie ve abisi)

Finneas O’Connell adında bir erkek kardeşi var.

30 Temmuz 1997 yılında Los Angeles’ta doğan Finneas O’Connell, oyunculuk, müzisyenlik ve prodüktörlük yapıyor.

Fox’un bir döneme damga vuran Glee dizisinde “Alistair” karakterini canlandırdı.

Ayrıca 2011 yılında vizyona giren Bad Teacher filminde ve ABC kanalında yayımlanan Modern Family dizisinde de rol aldı.

11-12 yaşlarındayken şarkı yazmaya başlayan O’Connell, kız kardeşi Billie Eilish’in ilk EP’sinde yer alan şarkıların prodüktörlüğünü ve şarkı yazarlığını yaptı.

Ayrıca kardeşinin canlı performansları sırasında ona arkasında gitar çalarak eşlik ediyor.

Flew 20 hours from Perth to London because that’s how much we love u.

FINNEAS (@finneasoconnell)’in paylaştığı bir gönderi ()

İlk Çıkış Şarkısı: “Ocean Eyes”

18 Kasım 2016 yılında çıkan şarkı, 2018 yılında Viral olarak Spotify’da 87 milyon streame ulaştı. Şarkının sözlerini ve prodüktörlüğünü abisi Finneas O’Connell yaptı.

İlk EP: “Don’t Smile at Me”

13 yaşındayken Interscope ile sözleşme imzalayan genç şarkıcı,11 Ağustos 2017 yılında Interscope Records etiketi altında 9 parçadan oluşan mini bir albüm yayımladı.

Albümün prodüktörlüğünü abisi Finneas O’Connell üstlendi. Albümde yer alan şarkılarda yine Billie Eilish ve abisinin imzasını taşıyor.

– EP, US Billboard 200 listesinde en fazla 38 numaraya kadar yükseldi.

2018 yılında “Bitches Broken Hearts” teklisini yayımladı.

Sözleri; Billie Eilish ve Emmit Fenn imzası taşıyan şarkı, Spotify’da 23 milyon stream aldı.

13 Reasons Why Albümü için Khalid ile iş birliği yaptı

Billie ve Khalid’in arkadaşlığı  Khalid’in Location adlı ilk teklisinin çıkmadığı dönemlere dayanıyormuş.

Billie, iTunes’da onun hakkında arama yaptığında bir bilgi bulamadığını Soundcloud hesabını dinleyince Twitter’a baktığında Khalid’in onu takip ettiğini görmüş. DM üzerinden konuşan ikili birbirlerine numaralarını vermişler. Ve böylece arkadaşlıkları başlamış. “Ben onun sanatına o da benim sanatıma saygı duyuyor.” diyor.

2017 yılının Nisan’ında tekrar bir araya gelen ikili, Lovely isimli şarkılarını kaleme aldılar.

Şarkıyı 2018 yılında çıkan 13 Reasons Why dizisinin albümü için seslendiren Khalid ve Billie Eilish, şarkıları ile büyük beğeni topladı ve Spotify’da 147 milyon stream’e ulaştı.

Şarkı ayrıca RIAA ve RMNZ’den Gold serifika aldı.

2018 yılının 3. teklisi :”you should see me in a crown”

18 Temmuz 2018 tarihinde dijital platformlara yüklenen şarkı Billie Eilish imzası taşıyor.

Billie ve Khalid’in arkadaşlığı 2016 yılı öncesine dayanıyor. Khalid’in Location adlı ilk teklisinin çıkmadığı dönemler.

Açık sözlü

Kararlı ve hedeflerine kitlenmiş bir yıldız o. Müzik kariyerinde sağlam adımlar atarak ilerlemeye çalışan Billie, verdiği röportajlarındaki açık sözlü demeçleriyle de dikkat çekiyor. Bu tavrını şarkı sözlerine de yansıtan genç şarkıcı,

“Her zaman yapmak istediğim neyse onu yaptım.  Öyleyse ilk etapta istemediğiniz şeylerden vazgeçeceksiniz. Her zaman ne istediğimi biliyordum” diyor.

Yeni müzikleri keşfetmeyi seviyor

Müzik dinlemeyi çok sevdiğini söyleyen Billie, yeni çıkan müzikleri keşfetmeyi de çok seviyormuş.

“Her zaman dinlemeyi sevdiğim birçok yeni sanatçı var. Yeni müzikleri keşfetmeyi seviyorum. Mesela, Bass Santana diye biri var, inanılmaz. Moses Sumney’i çok seviyorum, inanılmaz biri aynı şekilde Tyler, The Creator ve Earl Sweatshirt’da öyle. Sizin için bu şekilde binlerce insanı sayabilirim” diyor.

8 yaşından beri dans ediyor.

Onu üne kavuşturan ‘Ocean Eyes‘ şarkısının hikayesi de oldukça heyecan verici. Genç şarkıcı büyüme plağıyla ilgili sorun yaşamadan önce haftada 11 saat dans ediyormuş. 8 yaşından beri dans ettiğini söyleyen Billie’ye bir gün dans öğretmeni abisi ile birlikte bir dans şarkısı yazıp yazamayacağını sormuş.

Sonra abisi de ‘Ocean Eyes’ şarkısını kaleme almış ve Billie’ye şarkıyı söylemeyi öğreterek gitarı ile eşlik etmiş. Ardından  dans şarkısı olmasına karar vermişler ve şarkıyı Soundcloud’a yüklemişler.

Hillydilly isimli bir müzik sitesinin şarkıyı keşfedip yayımlamasının ardından şarkı her yere yayıldıkça yayılmaya başlamış. Daha sonra şuan ki menajeri  Danny Ruckasin abisine ulaşmış ve bugünkü müzik kariyeri başlamış.

 Gülümsemekten Nefret Ediyor

Billie Eilish’in fotoğraflarına baktığınızda suratındaki ifade birçoğunuzun dikkatini çekiyordur. İşte bunun cevabını verdiği bir röportajında şöyle açıklıyor.

“Gülümsemekten nefret ediyorum. Beni zayıf ve küçük gösterdiğini düşünüyorum. Her zaman böyleydim; hiçbir fotoğrafta gülmüyordum.”

Şarkı yazmaya 11 yaşındayken başladı.

Düşüncelerini ifade etmek için şarkı yazdığını söyleyen Billie’nin ilk kaleme aldığı şarkı ‘Fingers Crossed.’ O zamanlar sıkı bir The Walking Dead izleyicisi olduğunu söyleyen genç yetenek diziden etkilenerek ilk şarkısını yazdığını ifade ediyor.

Erkek kardeşi de şarkı sözü yazıyor.

‘Fingers Crossed.’  şarkısının ilk yazdığı şarkı olduğunu söyleyen Ellish , erkek kardeşinin de aynı yaşlardayken şarkı sözü yazmaya başladığını söylüyor.

Kardeşinin ve kendisinin yazmayı annesinden öğrendiğini söyleyen genç şarkıcı, bu şekilde yüksek standartta yazmaya başladığını ifade ediyor. If I didn’t, I’d have 2,000 songs.”

Şarkılarını abisi ile birlikte kaleme alıyor

Kardeşiyle şarkı yazmanın pek çok sebepten dolayı daha kolay olduğunu düşünen şarkıcı, birbirlerini eleştirirken dürüst davrandıklarını, beğenmedikleri kısımları rahatlıkla değiştirebildiklerini söylüyor.

Bazı insanlarla çalışırken kaba olmak istemediği için sevmediği kısımı söyleyemediği söyleyen Billie Eilish, kardeşi ile çok iyi anlaştığı için birlikte çalışmanın gerçekten kolay olduğunu söylüyor.

“Abimle aramda 5 yaş fark olmasına rağmen onunla çoğu şeyi aynı düşünüyoruz. O şarkı söylüyor bir ton yazıyor ben de bir ton yazıyorum ve birlikte şarkıyı tamamlamış oluyoruz. O, tonlarca armoni hazırlıyor ve birlikte çalışıyoruz. Biz bir takımız.” diyor.

Stilini “Garip” olarak tanımlıyor.

Sadece rahat giyinmeyi sevdiğini söylüyor. Normal kıyafetler giymiş bir dolu insanlar aynı odada olsaydım bahse girerim herkes bana bakardı diye de ekliyor. Bu giyim tarzı ile kendini iyi hissettiğini ve günlük bir stilinin olduğunu söylüyor.

Kendi giyim markasını çıkarmak istiyor

Billie’nin kıyafetlere karşı yoğun bir ilgisi varmış. Çünkü moda onun için çok büyük bir anlam ifade ediyormuş.

Kafasının içinde çok fazla fikrinin olduğunu ve bunu dışarı çıkarmak istediğini ifade eden Billie, bir marka ile bir şeyler yapmak ya da kendi markasını çıkarmak istediğini söylüyor.

Yaşını sormadıkları sürece söylemiyormuş

“Yaşımı sormadıkları sürece söylemiyorum çünkü insanlar yaşımı yargılıyormuş gibi hissediyorum. Herhangi bir yaşta olmak aşkı ya acıyı hissetmeyeceğiniz anlamına gelmiyor.

Bir şeyi hissetmek için herhangi bir yaşta olabilirsiniz. Yaşımı duyduklarında bana çocuk gibi davranmadılar. Söylediğim şeye saygı duyuyorlar çünkü ne istediğimi bildiğimi söylüyorlar ve istediğim şey için savaşacağımız da biliyorlar.”

Los Angeles Children’s Chorus (Los Angeles Çocuk Korosu)’da eğitim görüyor

2017 yılında verdiği röportajında hala koruda olduğunu söyleyen Billie, abisinin aynı korodan mezun olduğunu söylüyor.

Koronun ona teknik anlamda çok yardımcı olduğunu ve çok şey öğrendiğini söyleyen genç şarkıcı, burada müzik üzerine eğitim aldığını, piyano çalmayı, şarkı yazmayı, notaları öğreniyormuş.

Koroda olunca sesini daha iyi kontrol etmeyi öğrendiğini söyleyen şarkıcı,

“Çünkü beceremeyince sadece çığlık atabiliyorsun. Bazı sanatçılar da bunu bilmedikleri için seslerini mahvediyorlar.”  diyor.

Billie Eilish hakkında daha fazla fotoğrafa galerimizden ulaşabilirsiniz.