Bizi Takip Et!

Cole Sprouse, Black Lives Matter Yürüyüşünde Gözaltına Alındı

Magazin

Cole Sprouse, Black Lives Matter Yürüyüşünde Gözaltına Alındı

Riverdale yıldızı Cole Sprouse, Santa Monica’daki Black Lives Matter yürüyüşü sırasında gözaltına alındığını açıkladı.

Riverdale dizisinin sevilen oyuncusu Cole Sprouse, pazar günü Santa Monica’daki Black Lives Matter (Siyahların Yaşamı Değerlidir) yürüyüşünde polis tarafından gözaltına alındı.

Geçen hafta ABD’nin Minenapolis şehrinde gözaltına alındığı sırada bir polis memurunun boğazına diziyle baskı yapması sonucu yaşamını yitiren 46 yaşındaki George Floyd’un ölümü sonrası ülkede günlerdir ırkçılığa karşı yürüyüşler yapılıyor.

Cole Spouse, pazartesi Instagram üzerinden paylaştığı yazısında hafta sonu katıldığı Black Lives Matter yürüyüşünden sonra polis tarafından gözaltına alındığını söyledi.

Oyuncu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Barış. isyanlar, yağma kesinlikle meşru bir protesto biçimidir. Medya, doğası gereği sadece sansasyonel olanı gösterecektir, ki bunu uzun süredir devam eden ırkçı gündemiyle kanıtlıyor.” diyerek medyanın yanlı yayınlarına tepki gösterdi.

Yazısının devamında Santa Monica yürüyüşü sırasında gözaltına alınan ve polis ve göstericiler arasında yaşananlara değinen Spouse,

“Santa Monica’da çoğu insanla dayanışma içinde dururken gözaltına alındım. Bize dağılmamız için uyarı verildi ve geri çekilmezsek gözaltına alınacağımız konusunda bilgilendirildik. Birçoğumuz geri çekilmek için döndüğünde, güzergahımızı kapatan başka bir polis memuru taburuyla karşılaştık ve biz bu noktadan itibaren gözaltına alınmaya başladık. Sıradan beyaz bir adam ve topluma mal olmuş kişi olarak, alıkonulmam diğer göstericilerle mukayese edildiğinde önemsiz kalıyor. Bu kesinlikle benim hakkımda bir nutuk değil, umarım medya bunu yapmaz.” dedi.

“Vakit, başkalarının yanında durma zamanı.” diyen Spouse, yazısını birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaparak noktaladı.

https://www.instagram.com/p/CA5851tJlun/?utm_source=ig_embed

Continue Reading
Bunlar da Hoşuna Gidebilir...
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla: Magazin

Yukarı