Bizi Takip Et!

Dakota Johnson Kimdir? Yaşı, Kilosu, Boyu, Fotoğraflar ve Daha Fazlası…

Yakından Tanıyalım

Dakota Johnson Kimdir? Yaşı, Kilosu, Boyu, Fotoğraflar ve Daha Fazlası…

Grinin Elli Tonu filmi ile yıldızı parlayan, 4 Ekim 1989 tarihinde Teksas’ta dünyaya gelen Dakota Johnson, aslında doğuştan ünlü bir isim. Annesi Melanie Griffith ve babası Don Johnson 80’li yıllara damgasını vurmuş önemli film yıldızları arasında.80 yaşındaki büyükannesi Tippi Hedren ise Alfred Hitchcock filmlerinin yıldızı.

Aslında o doğuştan ünlü bir isim. Dakota Johnson olarak tanıdığımız başarılı oyuncu, 4 Ekim 1989 tarihinde Teksas’ta Dakota Mayi Johnson ismi ile dünyaya geldi.

Grinin Elli Tonu serisi ile yıldızı parlayan Dakota Johnson'ı yakından tanımaya ne dersiniz?
Stella Johnson, Melanie Griffith ve Dakota Johnson

Annesi Melanie Griffith ve babası Don Jonhson 80’li yıllara damgasını vurmuş önemli film yıldızları arasında.

Melanie Griffith, Dokato Johnson ve Don Johnson

80 yaşındaki büyükannesi Tippi Hedren ise Alfred Hitchcock filmlerinin yıldızı.

Dakota Johnson,  Tippi Hedren, Melanie Griffith, Stella Jonhson

Büyükbaba Peter Griffith ise kendi döneminin başarılı aktörleri arasında adını geçirmeyi başarıyor.

Boyu 171, kilosu 52, göz rengi mavi ve en sevdiği renk ise turuncu.

Annesi ve babası, Dakota 5 yaşındayken boşanmış

Annesi ve babasının yoğun iş temposu yüzünden dadılar tarafından büyütülmüş. Anne ve babası oyuncu olunca birçok ülke gezme şansı bulmuş. Çocukluğu babasının yanında Colorado’da ve annesinin yanına geçtiğinde ise Los Angeles’ta geçmiş.

Antonio Banderas, Dakota Johnson’ın Üvey Babası Oluyor

Dakoto’nun ailesi adeta bir ünlüler geçidi. Genç yıldız, annesinin 1996 yılında İspanyol oyuncu Antonio Banderas ile evlenmesi oyunculuk eğitimini almasında büyük rol oynamış.

Oyunculuk eğitimi almak için Aspen Community School’da eğitim almaya başlamış ardından dansa ve modelliğe merak salmış. 12 yıl boyunca dans etmiş.  ABD’nin en iyi sanat okullarından biri olan Julliard’da başvuran Johnson burada elemelere takılmış. Ardından 2006 yılına geldiğimizde ise IMG Models ajansına kaydını yaptırmış.

Sancılı bir okul dönemi geçirmiş

Annesi ve babası ayrılınca kurulu bir düzeni de olmamış Jonhson’ın. Ebeveynlerinin yoğun iş temposu ve seyahatleri yüzünden sayısını hatırlamadığı kadar okul değiştirmiş. Bu yüzden okula gitmeyi sevmediğini ve birçok dostunu kaybettiğini söylüyor. 

Lise yıllarında mankenliğe başladı

Liseyi Santa Monica’da okuyan Johson bu süreçte mankenlik yaparak kendi parasını kazanmaya başladı.

İlk modellik deneyimini 12 yaşındayken yaşamış

Jonhson’ın modelliğe olan tutkusu ise oldukça genç yaşlarda başlamış. Başarılı yıldız, 12 yaşındayken ilk modellik pozunu Teen Vogue dergisine vermiş.

İlk Oyunculuk deneyimini 10 yaşındayken yaptı

İlk kez oyuncu olarak kamera karşısına geçtiğinde 10 yaşındaydı. Annesinin oynadığı  “Alabama’da Bir Çılgın” filmde rol alan Johnson, burada annesinin gençliğini canlandırdı. 

Anne Melanie Griffith kızları Stella (soldaki) ve Dakota (sağdaki)

2010 yılında vizyona giren ‘The Social Network’ filminde Justin Timberlake ile birlikte oynadı

İlk başrolünde oynadığı film Grinin Elli Tonu

Grinin Elli Tonu kitabının sinemaya uyarlanacağı haberi yayılır yayılmaz Anastasia Steele ve Christian Grey karakterini kim oynayacağı epey bir konuşuldu ve tartışıldı.

Dakota Johnson karakteri alan ilk kişi oldu. Ardından Christian Grey rolü için Charlie Hunnam ile anlaşmaya varıldı fakat başarılı oyuncu kısa süre sonra filmden çekilme kararı aldı.

Daha sonra rol için Matt Bomer ve Alexis Bledel adları geçti fakat rolün sahibi Jamie Dornan oldu.

Fifty Shades Of Grey İngiltere Galası 2016  (Photo by Ian Gavan/Getty Images)

Grinin Elli Tonu Serisinde Hiç Dublör Kullanmamış

Grinin Elli Tonu çekimleri sırasında başlarda zorlandığını itiraf etse de zamanla rolün içine girmiş ve çekimlerde hiç dublör kullanmadığını ifade ediyor. Dublör kullanmamasını ise şu sözlerle açıklık getiriyor:

“Senaryoyu okuduktan sonra bunun inanılmaz bir hikaye olduğunu düşündüm.  Konusu ilgi çekiciydi ve bunun bir parçası olmak istedim. Anna çok güçlü, zarif ve onurlu bir kadın. O muhreşem birisi” diyor.

“Çıplaklık ile İlgili Sorunum Yok”

Grinin Elli Tonu serisi için cesur bir oyunculuk sergileyen Johson, filmdeki sahnelerini çekeren utanmadığını söylüyor.  Çıplaklıkla ilgili bir sorununun olmadığını ifade eden Johnson, “Bence çıplaklık güzel bir şey, ben de rolüm ne gerekiyorsa onu yaptım” diyerek konuya açıklık getiriyor.

Grinin Elli Tonu için Jessica Alba’nın Antrenörü ile çalıştı

Grinin Elli Tonu filmindeki çıplak sahnelerde estetik görünmek için haftanın 5 günü Fitness antrenörü Ramona Braganza ile birlikte çalışmış.

Braganza’nın ilk ünlü çalıştığı isim ise Jessia Alba imi. Alba o zamanlar 17 yaşındaymış.

Yıllar boyunca da Halle Berry, Amanda Seyfried, Anne Hathaway ve Kate Beckinsale gibi isimlere spor danışmanlığı yapmış.

Kırılgan Bir Yapısı Var

Aslında onu cesur rollerde görmüş olsakta kendisi oldukça kırılgan bir yapıya sahipmiş. Kendisini güvende hissetmediği zaman içine kapanırmış. Güvende hisettiğinde ise yapamayacağım şey yok diyor.

 Çantasında her zaman taşıdığı olmazsa olmaz 3 şeyi; anahtarları, dudak nemlendiricisi ve şekerlemeler.

En yakın arkadaşları; Riley Keough ve Rumer Willis

Hayvan Hakları Savunucusu

Merhametli bir yürüğe sahip olan Dakota Johnson, tıpkı büyükannesi Tippi Hedren gibi bir hayvan hakları aktivisti.

Johnson, 2014 yılında hayatları tehlikede olan 12 atı sahibinden satın alarak kurtardı.

İyi Bir Nişancı

Babasının Colorado’daki evinde yaşamaya başladığında ata binmeyi, motobisiklet sürmeyi ve silah kullanmayı öğrendi. Üstelik bunları 10 yaşına gelmeden önce yapmış!

Uzun İlişki İnsanı

Dakota Johnson gelip geçici ilişki yaşamayı sevmiyor. Birçok ünlü ismin aksine sık buluşmalara giden biri değil. Yaşadığı her ilişkiye ciddi şekilde bakan Dakota’nun ilişkileri de uzun sürüyor. Genç oyuncunun 2010 yılında çıkmaya başladığı Noah Gersh ile olan ilişkisi 4 yıl sürmüş.

2014 yılında adı Jordan Masterson ile aşk yaşayan Jonhson’ın bu ilişkisi ise Grinin Elli Tonu filmdeki cesur sahneleri yüzünden bitmiş. Dakota’nın Mathew Hitt ile olan ilişkisi de aynı sebebe dayanıyor.

Coldplay’in Solisti Chris Martin ile Aşk Yaşıyor

Çift, 2017 yılı ekim ayında görüşmeye başladı. Anne Melanie Griffith’de ilişkiye tam destek veriyor.  Anne Griffith, People ile gerçekleştiği röportajında damat adayı Chris hakkında “Ona tapıyorum” açıklamasında bulunmuştu.

Eylül ayında çiftin kollarına yaptırdığı sonsuzluk dövmesi dikkat çekti.

Ekim ayında ise Dakota Johnson’ın hamile olduğu yönünde dedikodular çıktı. Dedikodular doğuran şey ise Chris Martin’in Los Angeles’ta verdiği partide mavi ve pembe balonlar oldu. Bu balonlar günümüzde çiftlerin bebek cinsiyetini açıklayacağı zaman kullanılıyor.

People dergisine konuşan kaynak, balonların Dakota’nın  doğum günü (4 Ekim) partisi için kullanıldığını ifade ederek hamilelik haberlerini yalanlamıştı.

Chris Martin ve Dakota Johnson

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla: Yakından Tanıyalım

Sponsor Bağlantı

Trendler

Sponsor Bağlantı
Yukarı