Bizi Takip Et!

Danna Paola Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yakından Tanıyalım

Danna Paola Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Netflix’te yayınlanan Elite dizisinde canlandırdığı canlandırdığı Lu karakteriyle şu sıralar uluslararası izleyicinin dikkatini çeken ama memleketi Meksika’da çoktan büyük bir yıldız olan Danna Paola kimdir? Ünlü yıdız hakkında merak edilen bilgileri sizler için bir araya getirdik.

Danna Paola Kimdir?

Danna Paola Kimdir?

Tam Adı Danna Paola Rivera Munguía. Elite dizisiyle üne kavuşan oyuncu-şarkıcı, 23 Haziran 1995’te Meksika’nın başkenti Mexico City’de dünyaya geldi. Annesi Patricia Munguía ve babası da Grupo Ciclón ve Los Caminantes’te solistlik yapan Juan José Rivera Arellano. Ebeveynleri boşanan Paola’nın bir tane ablası var.

Doğum Yeri: Mexico City
Milliyet: Meksikalı

Doğum Tarihi: 23 Haziran 1995
Burcu: Yengeç

Babası: Juan Jose Rivera
Annesi: Patricia Munguia
Kardeş: Vania Rivera Munguia

Kilo: 49 kg
Boy: 160 cm

Oyunculuğa Erken Yaşta Başladı

Danna Paola Kimdir

4 yaşındayken oyunculuğa başlayan Danna Paola’nın ilk oyunculuk deneyimi ablasıyla beraber katıldığı Susam Sokağı’nın Meksika versiyonu oldu.

2001 yılında, 5yaşına geldiğinde, Rayito de Luz isimli pembe dizide yer aldı ve 2001’de Maria Belen isimli yapımda başrol olarak oynadı.

Çocuk Yaşta Müzik Kariyeri

2001 yılında Mi Globo Azul adındaki ilk albümü piyasaya sürüldü. Henüz çok küçük yaşta kariyer inşa etmeye başlamıştı.

Yeni Başrol ve Yeni Albüm

Danna Paola Kimdir

2004’te Amy, La Nina de la mochila azul başrol oynadığı ikinci çocuk dizisi oldu. Diziyi Océano isimli ikinci stüdyo albümü takip etti.

2005’te Pablo y Andrea isimli isimli dizinin başrolünü paylaştı. Takip eden yıllarda Televisa kanalının birçok yapımında kendisine yer buldu.

2009 yılına geldiğimizde, bir dönem ülkemizde de gösterilen Patito Feo isimli Arjantin dizisinin Meksika uyarlamasında Patito rolünü canlandırdı ve dizi 2 sezon boyunca sürdü. Paola ve dizi oyuncuları 2 dizi albümünün yanı sıra Meksika ve Latin Amerika’da tura çıktı. Başarı yakalaşan soundtrack, Meksika’da iki platin sertifika ile ödüllendirildi.

2010 yılında Disney’in Tangled adındaki animasyon filminde Rapunzel karakterine İspanyolca ses verdi ve filmin İspanyolca albümünde yer aldı.

Oyunculuk ve Şarkıcılık Kariyerini Müzikalde Birleştirdi

2013 yılında, ünlü Broadway müzikali Wicked’ın İspanyolca versiyonu için seçmelere katıldı. Glinda ve Elphaba karakterleri için seçmelerde yarışan Danna, Elphaba karakteri için seçildi ve eleştirmenler oyundaki performansına hayran kaldı.

Müzikal, 100’den fazla performans ile 100 binin üzerine bilet satışıyla Meksika’da büyük sükse yaptı ve Meksika tarihindeki en başarılı tiyatro yapımı olarak tarihe geçti.

2015’e kadar süren oyun 300’den fazla gösteriyle unutulmaz arasına girdi.

Sinema? Neden olmasın!

Birçok alanda başarıyı erken yaşta yakalayan Danna Paola, Ocak 2014’te 1992 yapımı Saving Sara Cruz filminin kadrosuna dahil oldu ve bu film Danna’nın ilk İngilizce oyunculuk deneyimi oldu.

Kendi Tasarımlarını Satışa Sundu

Mart 2014’te popüler Meksikalı marka ‘Sexy Jeans’ ile anlaştı ve kendi tasarımlarından oluşan ‘Dana Paola, by SexyJns’ serisini çıkardı. Ürünler Meksika çapında başarılı oldu.

ABBA’ya Saygı Albümünde Yer Aldı

İsveçli efsane ABBA grubuna saygı amacıyla çıkarılan anma albümünde ‘Take A Chance On Me’ isimli şarkıyı yeniden seslendirdi. 2 Eylül 2014’te tekli olarak piyasaya sürülen şarkı, iTunes Meksika’nın zirvesinde yer aldı.

Telemundo ile Anlaşma

Temmuz 2015’te ABD merkezli İspanyolca yayın yapan Telemundo ile anlaşma imzaladı ve 5 yılın ardından pembe dizilere geri döndü. Eylül ayında ise ¿Quién es quién? isimli dizinin çekimleri için Miami’ye taşındı. Bu yapım Televisa dışındaki ilk dizi projesi olarak yer edindi.

Lalo Brito ile Düet: Mientras Me Enamoras

Ağustos 2015’te Lalo Brito ile ‘Mientras Me Enamoras’ isimli bir düet gerçekleştirdi. Birlike bu şarkıya klip çektiler.

José José: El príncipe de la canción

2017’de Meksikalı şarkıcı José José’nin yaşamını konu alan Telemundo dizisi José José: El príncipe de la canción’un 4 bölümünde yer aldı.

Élite ile Uluslararası Tanınırlık Kazandı

Danna Paola’yı Netflix’in en çok izlenen diziler arasında yer alana İspanya yapımı Élite’de canlandırdığı Lu karakteriyle tanıdık.

Danna, 2018’in ocak ayından itibaren dizinin çekimleri için 6 aylığına Madrid’e taşınmış ve dizinin ilk sezonu Ekim 2018’de izleyiciyle buluştu.

Final Feliz

Elite’nin ilk sezonunun gösterime girdiği Ekim 2018’de Danna Paola, klibinde diziden görüntülerin yer aldığı “Final Feliz” isimli bir şarkı çıkardı.

Elite’nin getirdiği tanınırlık sayesinde yeni şarkılar da gelmeye devam etti. Mala Fama o şarkılardan biri oldu ve klibi 100 milyon izlendi.

Elite Kızlarını Klibinde Oynattı

Dizinin ikinci sezonu öncesi Danna Paola, “Oye Pablo” isimli bir şarkı çıkardı ve bu şarkının klibinde dizideki rol arkadaşlarını oynattı.

Sosyal Medya Hesapları

Instagram: https://www.instagram.com/dannapaola/

https://www.instagram.com/p/CF5QWfZMvNm/

Twitter: https://twitter.com/dannapaola

1 Yorum

1 Yorum

  1. Avatar

    Elite

    28 Kasım 2019 at 12:26

    elite fanı olarak teşekkür ederim. diğer oyuncuları da hazırlarsanız sevinirim

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla: Yakından Tanıyalım

Sponsor Bağlantı

Trendler

Sponsor Bağlantı
Yukarı