in

alkışalkış

Demi Lovato Kilolu İnsanları Küçük Düşüren “Game Of Sultans” Reklamına Tepki Gösterdi

Müzisyen kişiliğinin yanı sıra aktivist bir rolde üstelenen Pop müziğin başarılı ismi Demi Lovato, kilolu kadınları aşağılayan oyun reklamına tepki gösterdi.

Geçtiğimiz yıl temmuz ayında aşırı toz uyuşturucu kullanma sebebi ile yarı baygın şekilde hastaneye kaldırılan Demi Lovato kötü günlerini geri bıraktı.

Sosyal medyadaki aktif günlerine geri dönen Pop müziğin başarılı sesi, geçtiğimiz saatlerde  (4 Ocak) Instagram’da önüne çıkan “Game Of Sultans” adlı oyunun reklamındaki “Şişman/Obez Kadın” benzetmesinden duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

Instagram hikayesi üzerinden oyunun reklamından kareler paylaşan genç yıldız, Instagram’a seslenerek bu tarz reklamların neden sayfasına düştüğünü sordu.

Kilolu ve zayıf iki prensesi yan yana getiren reklamda kilolu kadının aşağılandığı zayıf kadının ise yüceltildiği görülüyor.

Reklamdaki tanımlama ve baskı şeklinin yanlış olduğunu savunan Lovato, insanların her kiloda güzel olunabileceğini, diyet kültünün özellikle de sosyal medyada iyileşmekte olan birine kilo vermeyi teşviklendirmesi iyileştirmekten çok kişiye zarar vereceğini vurguladı.

Yazısının devamında Instagram yetkililerini de seslenen Lovato, bu reklamların kendisinden ve iğrenç propogandan etkilenecek diğer insanlardan uzak tutulması gerektiğini ve insan sağlığını rencide ettiğini  söyledi.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Hannah Stocking Kimdir? Yaşı, Boyu, Kilosu, Videoları, Fotoğraflar ve Daha Fazlası..

Adele Sevenlere Üzücü Haber: Başarılı Şarkıcı Artık Tur Düzenlemeye Bilir!