Bizi Takip Et!

Doja Cat Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Doja Cat Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yakından Tanıyalım

Doja Cat Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Los Angeles’lı rap yıldızı Doja Cat ile tanışın!

Üretiyor ve farklı olmaktan asla çekinmiyor! Bu yazımızda Doja Cat hakkında merak ettiklerinizi sizler için bir araya getirdik. Doja Cat kimdir? Kaç yaşında? Boyu ve kilosu ve daha fazlası… Rap’in yükselen yıldızı Doja Cat’i yakından tanımaya ne dersiniz?

Doja Cat, Los Angeles’ta doğmuş büyümüş bir rap sanatçısı. Güney Afrikalı bir baba ve Yahudi-Amerikalı annenin çocuğu olarak 1995 yılında Amala Zandile Dlamini adıyla dünyaya geldi.

Yazdığı mizah dolu şarkılarla rap’e yeni soluk getiren Doja, rap müziğinin alışagelmiş havasını dağıtarak “renkli” bir havayla farklı bir yorum kazanmasını sağladı. Müzikal yolcuğunu bir süngere benzeten Doja Cat; Nicki Minaj, Erykah Badu, Pharrell, Jamiroquai, PartyNextDoor ve Drake gibi isimlerden ilham alıyor.

Doja Cat kimdir?

Doja Cat, 21 Ekim 1995’te Los Angeles’ta dünyaya geldi. Gerçek adı Amala Ratna Zandile Dlamini olan yıldız sahnede Doja Cat ismini kullanıyor.

Doja Cat Kimdir
Doja Cat Kimdir

Doja Cat, sanatla uğraşan bir aileden geliyor. Babası, Dumisani Dlamini Güney Afrika’nın tanınmış aktörü, bestecisi ve yapımcılarından. Annesi Deborah Elizabeth Sawyer ise ressam ve resim yeteneği büyükannesinden geliyor. Doja Cat’in annesi Yahudi kökenli.

Doja Cat'in çocukluk fotoğrafı
Doja Cat’in çocukluk fotoğrafı

Doja Cat piyano çalabiliyor, çocukluk yıllarında da dans ile ilgilendi. Doja, rap müziğine erkek kardeşi sayesinde yönelmiş. Çocukluk yıllarında erkek kardeşinin kendisine rap yaptığını ve onun da dinlediğini söyleyen Doja Cat, zamanla kardeşinin teşviği ile rap müzikler yazıp seslendirdiğini aktarıyor.

Doja Cat kaç yaşında?

Doja Cat, 21 Ekim 1995’te Los Angeles’ta dünyaya geldi. Ekim 2020’de 25 yaşında girecek.

Doja Cat boyu ve kilosu

Doja Cat boy ve kilo
Doja Cat

Doja Cat’in boyu hakkında bazı kaynaklarda 1.60 cm bazılarında ise 1.65 cm. olarak geçiyor. Kilosu 57 kg.

Doja Cat’in burcu

Doja Cat burcu
Doja Cat

21 Ekim doğumlu olan Doja Cat terazi burcu.

Babasız büyüdü

Doja Cat ve babası
Doja Cat ve babası

Doja Cat’in annesi ve babası küçükken ayrılmış. Ünlü yıldız çocukluğunu babasından uzak bir şekilde annesinin yanında geçirdiği söylüyor. Doja, babasına nefret duymuyor. Instagram’da bir paylaşımında bu konuya değinen Doja Cat, “Ondan nefret etmiyorum ama bu biraz garip bir duygu.” diyerek duygularını aktarıyor. Doja’nın kardeşleri var ama hepsi farklı şehirlere dağılmış durumda.

Doja Cat sahne adını nasıl seçti?

Doja Cat kimdir
Doja Cat

Doja Cat, sahne ismini seçerken pekte zorlanmamış görünüyor. Son birkaç yıldır ayık bir yaşam sürdüğü dile getiren Doja Cat, sahne adını da zamanında bu kötü alışkanlığından esinlenerek seçmiş. Doja, argoda esrar anlamına geliyor. Ünlü şarkıcı, bu kelimenin kulağa hoş geldiğini ve kadınsı düşündüğü için sahnede bu ismi kullandığını söylüyor. Cat, ise kedi sevgisinden geliyor.

Doja Cat nasıl ünlü oldu?

Doja Cat nasıl ünlü oldu
Doja Cat Kimdir?

Doja Cat ünü “Mooo! şarkısı ile yakaladı. Sosyal medyada viral olan şarkısı için ünlü yıldız, Instagram Live’da hayranlarıyla dalga geçerken her şeyin kendiliğinden gerçekleştiğini söylüyor.

Viral olan çalışmasını hazırlarken inek baskılı tur kıyafetinden ilham alan Doja, videoyu 5 saat, şarkıyı ise 6 saatte hazırladığını ortaya koyuyor. Şarkı ile insanların ilgisini çektiğini ifade eden Doja Cat, bu yolla çok sevildiğini ve bir hayran kitlesinin oluştuğunu belirtiyor.

Doja Cat’in viral olan Mooo! çalışması

Tarzını Harajuku stilinden esinlenmiş

Doja Cat şarkıları kadar stili ile de dikkat çeken bir isim. Ünlü yıldızın oldukça renkli ve rahat bir tarzı var. Doja stilini; Tokyolu gençlerin çıkardığı Harajuku sokak stilinden, 90’lar ve 2000’lerin başlarındaki modadan ilham alarak hazırladığını söylüyor. Yani, Doja’nın Japon kültürüne hayranlığı stiline de yansımış durumda.

Gerçeküstü ve cıvıl cıvıl kıyafetler giymekten hoşlandığını ifade eden Doja Cat, tarzını sıklıkla değiştirdiğini de belirtmeden geçemiyor. Ünlü yıldız bir röportajında stilinin değişkenliği ile ilgili, “Bir gün gotik olabildiğim gibi, ertesi gün ise yine ışıltılı, çiçekli kıyafetler giyebilirim.” diyor.

Neden rap müzik yapıyor?

Doja Cat günümüzün yükselen rap yıldızlarından bir tanesi. Müzik yapmaya karar verdiğinde rap tarzında çalışmalar yapmaya yöneldiğini söylüyor.

Doja, şarkı söylemenin güçlü ses istediğini düşünüyor bu yüzden de şarkı söylerken utanacağını hissetmiş. Şimdilerde sesini geliştirmek için çalışmalar yaptığını söyleyen şarkıcı, kulağa iyi gelen çalışmalar yapmaktansa daha eğlenceli işler yapmayı istediğini belirtiyor.

İlk şarkısını yazdığında 8 yaşındaymış

Doja Cat, annesi ve kardeşi
Doja Cat, annesi ve kardeşi

Doja Cat ilk şarkısını kaleme aldığında 8 yaşında olduğunu söylüyor. Şarkıyı annesi için yazmış. Doja, hala ailesinin önünde şarkı söylemekten çekindiğini de itiraf ediyor. İlk yayımladığı şarkının “The Introduction” olduğunu söyleyen Doja Cat, şarkının rap olduğunu ve telefonu üzerinden kaydedip düzenlemeler yaptığını aktarıyor.

Çocukken şarkı söylemekten çekiniyormuş

Çocukken resim yapmak, dans etmek ve spor yapmak en önemli parçasıymış. Küçükken müzikle ilgili hayaller kuran Doja, o dönemlerde yüksek sesle şarkı söylemekten çekindiği için sessiz kaldığını ifade ediyor. Ünlü yıldız 16 yaşına geldiğinde ise bu korkusunu yenmek için pratikler yapmaya başlamış ve zamanla bu korkusunu yenmiş.

Şarkılarını artık ayık kafayla yazıyor

Doja Cat, “So High” şarkısını yaptığı dönemde zararlı madde içtiği için yaratıcılığının kısıtladığını söylüyor. İlk albümünü hazırladığı dönemde ise bu kötü alışkanlığını bıraktığını ifade eden Doja Cat, bu kararının albümünü de etkilediğini belirtiyor. Ünlü yıldız, ayık kafayla daha tutarlı şarkılar hazırladığını söylüyor.

Şarkıları Özgürlük üzerine kurulu

Doja Cat, çocukluğundan beri sayısız şarkı kaleme almış. İlk albümünde bu zaman yolculuğunun izlerinizi görmeniz mümkün. Doja şarkılarında; aşk, ayrılık, seks ve romantizm konularını işlemeyi seviyor. Aynı zamanda mizahta şarkılarının olmazsa olmazı! Ancak temel yapı taşını özgürlük teması üzerine kurulu.

Doja Cat homofobik mi?

“Moo!” şarkısıyla viral olduktan hemen sonra Twitter kullanıcıları Doja Cat’in 2015’te Tyler, The Creator ve Earl Sweatshirt için attığı homofik hakaret içeren tweet’i ortaya çıkardı. Bunu üzerine açıklama yapan Doja Cat, çok sık *bne kelimesini kullandığını ancak bunu eşcinselleri aşağılamak için kullanmadığını dile getirdi. Doja, gay insanlarla bir sorununun olmadığını söylüyor.

Doja Cat Irkçı mı? #dojaisoverparty neden gündem oldu?

Doja Cat homofobik biri olmadığını açıklasa da #dojaisoverparty etiketinin gündem olmasına engel olamadı. Ünlü yıldız bu kez de bir videolu sohbet uygulamasındaki söylemleri ve Souncloud’a yüklediği “Dindu Nuffin” şarkısın da polis tarafından öldürülen siyahi vatandaşlar hakkında dalga geçtiği iddiası ile gündem oldu. Doja Cat hakkında çıkan iddialara Mayıs 2020’de Instagram aracılığıyla açıklık getirdi.

Küçükken sosyalleşmek adına girmemem gereken chat odalarını kullandımdiyen Doja Cat, bu ortamlarda herhangi bir ırkçı söylemlerde bulunmadığını ve yapmadığı söylemlerden dolayı suçlandığı için kırıldığını ifade etti.

“Ben siyah bir kadınım. Ailemin yarısı Güney Afrikalı ve geldiğim yerden gurur duyuyorum.” diyen Doja Cat, “Dindu Nuffin,” şarkısının ise çarptırıldığını ve şarkıyı kendi kişisel deneyimlerinden yola çıkarak yazdığını aktarıyor. Şarkıyı belli bir anlam yükleyerek yazmadığını aktaran Doja Cat, şarkıda bu terimi kullanmaktan duyduğu pişmanlığı da sözlerine ekliyor.

Doja Cat’in albümleri

Doja Cat’in çıkış teklisi “So High” ilk kez SoundCloud üzerinden dinleyicilerle buluştu. Doja Cat, 2014’te RCA Records şirketiyle sözleşme imzaladı. Aynı yıl “Purrr!” adlı ilk EP’sini yayımladı.

Amala ve Hot Pink Albüm Kapakları
“Amala” ve “Hot Pink” Albüm Kapakları

EP’sinden yayımladığı ikinci teklisi “No Police” dikkat çekince SoundCloud ve YouTube platformlar üzerinden daha fazla müzik çalışmaları paylaştı.

  • 2018 yılında Amala adını taşıyan ilk stüdyo albümünü yayımladı. Albümünün içerisinde olan şarkılar Doja’nın yıllar öncesinde kaleme aldığı şarkılardan oluşuyor. Doja Cat’in viral olan ve üne kavuşturan “Mooo!” şarkısı da bu albümünde yer alıyor.
  • 2019 yılı kasım ayında ise Hot Pink adını taşıyan albümünü çıkardı. 12 şarkıdan oluşan albümün çıkış teklisi “Juicy” Ağustos 2019’da yayımlandı.

Doja Cat’in sevgilisi var mı?

Doja Cat, 2019’da Johnny Utah ile aşk yaşamaya başladı. Çiftin ilişkisi Şubat 2020’de sona erdi. Doja Cat şu anda bekar.

Doja Cat’in Twitter hesabı var mı?

Doja Cat sosyal medya hesaplarını artık daha temkinli kullanıyor. Ünlü yıldız, Twitter hesabını artık çok fazla aktif kullanmadığını söylüyor. Bunun nedenini ise şöyle açıklıyor, “Sosyal medya bunaltıyor ve olumsuz şeyleri ortaya çıkarıyor. Zorbalığın ve insanların açığınızı aramaya çalıştığı bir yer ve bu yüzden benim için en sağlısı bu.”

Doja Cat’in Instagram’ı var mı?

Doja Cat, Twitter‘ın aksine Instagram hesabını oldukça aktif kullanıyor. Doja’nın Instagram’da 7.5 milyonun takipçisi var. Doja Cat’i Instagram‘da takibe alarak onun hakkındaki gelişmeleri yakından takip edebilirsiniz.

https://www.instagram.com/p/B2wi_FUDh_N/

Doja Cat’in Tiktok hesabı var mı?

Doja Cat, Tiktok‘u aktif kullanıyor. Ünlü yıldızın bu platformda 5 milyonun üzerinde takipçisi ve 46 milyon beğenisi bulunuyor.

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla: Yakından Tanıyalım

Sponsor Bağlantı

Trendler

Sponsor Bağlantı
Yukarı