0
in

süpersüper kötükötü üzücüüzücü LOLLOL alkışalkış OHAOHA

Dua Lipa Kimdir? Yaşı, Kilosu, Boyu, Fotoğraflar ve Daha Fazlası…

Dua Lipa Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey!

Be the One” şarkısı ile dikkatleri üzerine çeken Dua Lipa 22 Ağustos 1995 yılında Londra’da  dünyaya geldi. İsmi Arnavutçada “istemek” ya da “aşk” anlamına geliyor. Ailesi Kosava’nın başkenti Priştine’den 1990 yılında ayrılarak Londra’ya taşındı.

İngiltere’de Dua, Sylvia Young Theatre Okulunda eğitim gördü. Sırbistan’ın tam bağımsızlığını ilan ettiği 2008 yılında ailesiyle yeniden Kosava’ya taşındı. Kosavalı rock şarkıcı Dukagjin Lipa‘nın kızı olan Dua, müzik kariyerini başlatmak için 15 yaşına geldiğinde yeniden Londra’ya döndü ve 16 yaşında modellik yapmaya başladı.

Aslen Arnavut asıllı şarkıcı, 2015 yılında ilk albümü için Warner Bros. Records ile sözleşme imzaladı ve ilk teklisi olan “New Love”ı 2015 yılı Ağustos ayında yayımladı.

Lucy Taylor tarafından yazılan ikinci teklisi “Be the One,”ı ise Ekim 2015’te çıkardı. Müzik tarzını “Dark Pop” olarak tanımlayan Lipa’nın bu yıl ilk stüdyo albümünü yayınlaması bekleniyor.

Dua Lipa’nın vermiş olduğu röportajlardan bazı kesitler:

Eğer Dua Lipa D.U.A. L.I.P.A. kısaltmalardan oluşsaydı bu kelimeler ne olur?

“Daring, Unicorn, Angel, Leo, Imagination, Pop, Amethyst.”

İlk Albümün için şarkı yazma sürecin nasıl gidiyor?

“Hepsi çok eğlenceliydi. İnanılmaz pek çok insanla tanışma fırsatım oldu. Pek çok yeni arkadaş edindim. Aralıksız yazdım, bir buçuk yıl! Bu benim için büyük bir öğrenme süreciydi. Her anından zevk alıyorum!”

Sözlerini en sevdiğin şarkın hangisi?

‘Hotter Than Hell’

Sizce iyi şarkı ile mükemmel şarkı arasındaki fark ne?

“Benim için iyi bir şarkının tanımı, harika üretilmiş, akılda kalıcı nakaratı olan, sözlerinin her yaştan insana hitap etmesi demek.”

İlk şarkını kaç yaşında ne üzerine yazdın?

“İlk şarkımı 14 yaşında yazdım. İsmi “Aslanlar,Kaplanlar ve Ayılar” dı. Uydurma bir şarkıydı ve bu şarkının arkaplanında bir hikayesinin olduğunu düşünmüyorum. Diğer yandan Oz büyüdcüleri ile aşk yaşıyordum (gülüyor) yani başlığın geldiği yer!”

Hedefinde ne var?

“Arena’da konser vermek.”

Hayalinde İşbirliği Yapmak İstediği Ünlü Kim?

“Bir odada oturup çalışmak istediğim… Nelly Furtado çünkü çocukluğumdan beri ilham kaynağım isimli. P!nk’de öyle.  Arkaplana geçip sanatını yapmak, Lady Gaga gibi bir piyanonun başına geçmek ve yazdığın şarkıyı  sunmak gerçekten eğlenceli olurdu.( Sia sorulduğunda) ‘Rüya gibi, Aman Tanrım!’ diyor.

Lana Del Rey ile karşılaştırılması hakkında ne düşünüyor?

“Çok farklıyız. Karşılaştırmak kötü bir şey değil hatta muhteşem bir şey. Karşılaştırılıyor olmamızın tek nedeni aynı menajerle çalışıyor olmamızdan kaynaklanıyor.

İlk şarkımı serbest bıraktığımda Emile Haynie’nin (Lana Del Rey’in prodüktörü) Oop! Yeni Lana! demesinden kaynaklanıyor.

‘Be The One’ şarkısını serbest bıraktığımda aslında insanlar çok farklı olduğumuzu anladılar. Gelecek tüm şarkılar Lana Del Rey’den çok farklı. Ama karşılaştırma yapmalarına da kızmıyorum.”

Yaklaşan yeni teklisi ‘Hotter Than Hell’ Üzerine:

“Beni batıran bir ilişki içindeydim. Bu yüzden şarkı bu yöne kaydı ve daha iyi hal aldı. Beni gitmeden bitiren biriydi. Bu gerçekten atlatmama yardım etti ve iyileşmemi sağladı.”

6 Yaşındayken ailesinin saçını kazıtması üzerine:

Gerçekten tuhaf ve aşırı ince saçlarım vardı. Onlarda bana Eğer saçımı traş ederlerse daha gür saçlarımın çıkacağını söyledi. İşe yaradı! Bir süre kel dolaştım. İnsanlar beni gördüğünde “Bu da ne” diye soruyorlardı. Annem  benim o halimi Demi Moore’a benzetiyordu. (G.I. Jane isimli Amerikan askeri canlandırdığı rolü)

Babasının müziğine yardımcı olması üzerine:

“Babam müzisyen ve her zaman onun şarkılarını ve diğer şarkıcıların şarkılarını dinleyerek büyüdüm. Rockçıydı fakat heavy metal değildi. Sting ,The Police, Stereophonics,Bob Dylan ve Radiohead gibi bir çok türden müzik dinlerdik.”

Yorumlar

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Katherine McNamara, Alice + Olivia Lansmanına Katıldı

Halsey’nin “Castle” Klibi Yayınlandı