Bizi Takip Et!

Emma Mackey Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yakından Tanıyalım

Emma Mackey Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Netflix’in orijinal dizisi Sex Education’da Maeve Wiley karakterine hayat veren Fransız asıllı oyuncu Emma Mackey kimdir? Hepsi ve daha fazlası…

Netflix‘in orijinal dizi serisi Sex Education‘da Maeve Wiley olarak karşımıza çıkan Fransız asıllı oyuncu Emma Mackey kimdir? Yetenekli oyuncu hakkında merak edilenleri sizler için derledik.

Emma Mackey Kimdir?

Emma Mackey kimdir?Emma Mackey‘nin çocukluğu Fransa’daki Sablé-sur-Sarthe’nin kırsalında geçmiş. Emma Mackey‘nin annesi bir İngiliz ve hayır kurumunda çalışıyor, babası ise bir Fransız ve bir kurumda müdür olarak görev yapmakta.

Spor ile oldukça ilgili ve tam bir kitap kurdu olan Emma Mackey, 2016 yılında üniversiteden mezun olunca drama okuluna kayıt yaptırmak için Londra’ya uçtu. Burada arkadaşının evinde kaldı ve birkaç ay çocuk bakıcılığı yaptı.

Son bir yıl içinde hayatında büyük değişiklikler yaşayan Mackey, Sex Education kadrosuna dahil olmadan önce son işinin çevirmenlik olduğunu söylüyor. Drama okulundaki bir profesörün yönlendirmesi sonucu ajansa kaydolan Mackey, Sex Education’daki rolü için 4-5 kez seçmelere katıldı. Rolü aldığını telefon ile öğrenenen genç oyuncu, telefonu kapatır kapatmaz ilk olarak sevincini annesini arayarak paylaştığını ve göz yaşlarına boğulduğunu söylüyor.

Gelecek vaat eden genç ve başarılı oyuncu Emma Mackey hakkında merak edilen daha fazla bilgiyi yazının devamında bulabilirsiniz.

Emma Mackey kaç yaşında?

İngiliz bir anne ve Fransız bir babanın çocuğu olan Emma Mackey, 4 Ocak 1996 tarihinde Fransa’nın Le Mans şehrinde dünyaya geldi.

Emma Mackey’in boyu ve kilosu

Emma Mackey’in boyu 1.58 cm, kilosu ise 55 kg.

Üniversite mezunu

Spor ile oldukça ilgili ve tam bir kitap kurdu olan Emma Mackey, 17 yaşındayken üniversitede İngilizce dil ve edebiyat okumak için Fransa’dan Leeds’e taşınmış. Üniversiteyi Leeds’te okuyan Emma Mackey, okulunu 2016 yılında bitirerek mezun oldu.

Film ve Dizi Projeleri

Emma Mackey, 2016 yılında Badger Lane isimli televizyon filminde Michelle karakterini canlandırdı. 2018 yılında Summit Fever’da Isabelle karakteri olarak karşımıza çıkan oyuncu, 2019 yılında Netflix yapımı ses getiren Sex Education’ dizisinde yer aldı. Emma dizide Maeve Wiley karakterine hayat veriyor.

Maeve karakterini nasıl aldı?

Çocukluğu Fransa’da geçen Emma Mackey, tiyatro dersi alma için Londra’ya taşınmış. Bir yıl içinde tanıştığı profesör aracılığıyla ajansa gidiyor. Altı ay sonra ise dört-beş kez seçmelere katılıyor ve Maeve karakterine kabul ediliyor.

Set anıları…

Dizi çekimleri için Galler’de dört ay geçirmiş. Kendisi bu anları yaz kampı olarak tanımlıyor. İlk iki hafta internetten ve telefondan uzak kaldığı bir kırsal alanda yaşayan Mackey, bu sayede insanlarla daha fazla sohbet imkanı yakaladığını söylüyor.

Örnek aldığı oyuncu…

Olivia Colman‘ın büyük hayranı ve onu idolü olarak görüyor.

En’leri

Emma Mackey kimdir
Emma Mackey

İzlerken keyif aldığı film “Ratatouille”. Hayalinde ise hikayesi olan güçlü bir kadını oynamak var. Fransızca ve İngilizce dillerinde filmler çekmeyi çok istiyor. Ayrıca sanatıyla dünyayı değiştiren yönetmenlerle de tanışmak en büyük hayali.

Hastane korkusu var

Hastanelere karşı küçük bir korkusu var. Sex Education’ın 1. sezon 3. bölümündeki ameliyathane sahnesinde kalbinin normalden bir tık daha çarptığını söylüyor. Paranoyası olduğu halde yapmaktan çekineceğim sahne yok diye de ekliyor. (Vulture)

Ünlü olmadan önce bakıcılık ve modellik yapmış

Emma Mackey kimdir

Ünlü olmadan önce bakıcılık, çevirmenlik ve birçok büyük marka için modellik yapmış.

Margot Robbie’ye olan benzerliği hakkında…

Emma Mackey kimdir

Margot Robbie’ye olan benzerliği hakkında sosyal medyada çok şey yazılıp çizildi. Bu konu sorulduğunda Emma, çok gururlandığını söylüyor ve ekliyor “Margot Robbie dehşet güzel ama insanların yaptığınız işin aksine görüntünüze odaklanması sinir bozucu.”

Emma Mackey’in Instagram, Twitter, veya Snapchat hesabı var mı?

Emma Mackey’in sadece Instagram’ı var. Onu Instagram’da @emmatmackey adıyla takibe alabilirsiniz. Emma’nın herkese açık Twitter veya Snapchat hesapları bulunmuyor.

https://www.instagram.com/p/B5QYrfvB2fM/

Continue Reading
Bunlar da Hoşuna Gidebilir...
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla: Yakından Tanıyalım

Trendler

Yakından Tanı!

Yakından Tanıyalım

Jacob Elordi Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yazan 13 Ekim 2020
Ester Expósito Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yakından Tanıyalım

Ester Expósito Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yazan 12 Ekim 2020
Halsey Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yakından Tanıyalım

Halsey Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yazan 8 Ekim 2020
2020 Nobel Edebiyat Ödülü'nün Kazananı Louise Glück Kimdir kaç yaşında eserleri

Yakından Tanıyalım

Louise Glück Kimdir?

Yazan 8 Ekim 2020

Facebook

Yukarı