in , ,

Festivalde Bir İlk: Joker’e Altın Arslan Ödülü Verildi

2019 Venedik Film Festivali’nin cumartesi günü gerçekleşen final gecesinde festivalin en önemli ödülü Altın Aslan Joker filmine verildi.

Venedik Film Festivali cumartesi (7 Eylül) akşamı düzenlenen ödül töreni ile sona erdi.

28 Ağustos’ta yönetmen Lucrecia Martel‘in başkanlığında gerçekleşen festivalin açılışı Hirokazu Kore-eda‘nın “The Truth” filmi ile yapılıp finali The Burnt Orange Heresy ile sona erdi.

Altın Aslan Joker’e Verildi

Venedik Film Frestivali‘nin en büyük ödülü olarak adlandırılan ve 1949’dan beri dağıtılan Altın Arslan, bu yıl yönetmenliğini Todd Philips’in üstlendiği Joker filmine verildi.

Todd Philips ve Joaquin Phoenix | 2019 Venedik Film Festivali | Altın Aslan Ödülü

Festival kapsamında düzenlenen gala sonrası dakikalarca ayakta alkışlanan film, festival tarihinde de bir ilke imza attı. İlk kez festivalde çizgi roman uyarlaması olan bir filme Altın Aslan ödülü verildi.

Oscar Yolcusu

Vizyona girmeden önce festival izleyicisi ve eleştirmenleri ile buluşarak olumlu tepkiler alan Joker filmi şimdiden Oscar‘a yeşil ışık yakmış durumda.

Başrollerinde Joaquin Phoenix‘in oynadığı ve kadrosunda Robert De Niro, Zazie Beetz ve Marc Maron gibi isimlerin yer aldığı film, Türkiye’de 4 Ekim’de vizyona girecek.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0