Bizi Takip Et!

Forbes: Kylie Jenner’ın Milyarderliği Sahte Çıktı

Magazin

Forbes: Kylie Jenner’ın Milyarderliği Sahte Çıktı

Forbes, 2018 ve 2019 yılında genç milyarder ilan ettiği Kylie Jenner’ın servetinin sahte olduğunu iddia etti.

Amerika’nın önde gelen ekonomi dergisi Forbes, 2018 yılında “En Genç Milyarder” ilan ettiği Kylie Jenner‘ın servetinin ‘kurmaca‘ olduğunu iddia etti.

Kylie Jenner – Forbes Kapağı (2018)

Forbes, dün (29 Mayıs) internet sitesi üzerinden “Kylie Jenner’ın Yalanlar Ağı – “Neden Artık Milyarder Değil?” başlıklı kaleme aldığı yazısında, Kylie Jenner’ın gelirinin sahte olduğunu ileri sürdü. Kozmetik şirketini ise milyarderlik unvanı almak için ciro ve vergi beyannamesiyle oynamakla suçladı.

Forbes

Yayımlanan yazıda, Jenner’ın kendi kurmuş olduğu kozmetik markasının bilinenin aksine bahsedildiği gibi bir gelir elde etmediği belirtiliyor.

Kylie Jenner

22 yaşındaki genç girişimci, geçtiğimiz yıl Kylie Cosmetics‘in %51’lik hissesini, güzellik devi Coty‘e satmıştı. Dergi, bu satışın aile için bir dönüm noktası olduğunu ve tüm zamanların en büyük satış işlemi olduğunu ifade ediyor. Ayrıca Forbes, Mart 2019’daki açıklamasını doğruluyor ve Jenner’ın o aralıkta genç bir milyarder olduğunu belirtiyor.

“Artık Neden Milyarder Değil?

Kylie Jenner

Forbes, Kylie Jenner‘ın “Artık Neden Milyarder Değil?” sorusuna şu şekilde açıklık getiriyor. Coty‘nin başkanı Peter Harf, Kasım 2019’da Kylie Cosmetics‘in hisselerini satın aldığını duyurdu. Forbes‘e göre tüm gerçekler bu satışın ardından ortaya çıktı. Coty tarafından son 6 ay içinde piyasaya sürülen ürünler ve elde edilen gelirler, aslında Jenner’ın söylediği rakamların gerçek olmadığını ortaya koydu. Yazıda, Jenner’ın 2018 yılında 300 milyon dolardan fazla makyaj ürünleri sattığını bildirdiğini ancak gerçekte 125 milyon dolar kazandığı bilgisine yer veriliyor.

Dergi, Jenner’ın servetinin artık 900 milyon dolardan daha az olduğunu iddia ediyor.

İddiaları Yalanladı

Forbes‘ın iki yıl üst üste servetini kendi yapan genç milyarder (Self-Made Billionaire) ilan ettiği Kylie Jenner ise iddialara sosyal medyadan cevap verdi.

Saygın olduğunu düşündüğüm sitede bir dizi yanlış ifade ve kanıtlanmamış varsayımlar yer alıyor” diyerek iddiaları yalanlayan Jenner,

Benim güzel bir kızım, başarılı bir işim var ve bunu gayet iyi yapıyorum. Size şu anda ne kadar param olduğunu tespit etmekten çok daha önemli olan 100 farklı şey sıralayabilirim” ifadelerini kullandı.

Kylie Jenner – Forbes Hakkıdna Attığı Tweet

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla: Magazin

Yukarı