Bizi Takip Et!

Grammy Başkanı Deborah Dugan Grammy Ödüllerine Hile Karıştığını İddia Ediyor

Gündem

Grammy Başkanı Deborah Dugan Grammy Ödüllerine Hile Karıştığını İddia Ediyor

Grammy Ödüllerine hile mi karıştı? Grammy Komitesi adayları belirlerken ırkçılık mı yapıyor? Görevden alınan Grammy Başkanı Deborah Dugan’ın çarpıcı iddiaları müzik endüstrisinde deprem etkisi yarattı. İşte ayrıntılar…

2020 Grammy Ödüllerinin dağıtılmasına saatler kala, eski Grammy Başkanı Deborah Dugan’dan ödüllerin şaibeli dağıtıldığına dair çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

21 Ocak’ta görevden alınan Grammy Akademi Başkanı/CEO’su Deborah Dugan akademiye karşı dava açtı.

Grammy Başkanı Deborah Dugan
Grammy Başkanı Deborah Dugan

Eski Başkan, Akademi’deki üst düzey üyelerin Grammy adayları ve kazananlarını belirlerken hile ve yolsuzluk yapıldığını, kadın düşmanı olduklarını ve cinsel tacize varan girişimler sergilediklerini iddia etti.

Neil Portnow Tecavüzle Suçlanıyor

Grammy Eski Başkanı Neil Portnow
Grammy Eski Başkanı Neil Portnow

Deborah Dugan’ın hazırladığı dava dosyasında, 2019 yılında görevden alınan Neil Portnow cinsel istismar yapmakla suçlandı. Porthnow’un, adı gizli tutulan yabancı bir kadın sanatçıya tecavüz ettiği için görevinden alındığını iddia edildi.

Akademinin içinde dönen cinsel taciz iddiasının yanı sıra adaylıkların belirlenme sürecinde de bir takım oyunların döndüğü bu kez üst düzey yetkilinin ağzından duyuruldu.

Adaylıklar Belirlenirken Hile mi Kullanıldı?

Ed Sheeran ve Ariana Grande

Eski Başkan, Grammy Ödüleri için adayları belirleyen komitenin aday gösterilen bazı sanatçıların temsilcilerinden oluştuğunu söylüyor. Öyle ki konuyu detaylandırmak için verdiği örnekte, 2019’da “Yılın Şarkısı” kategorisinde adaylar belirlenirken oylamada en az oy alan bir sanatçının adaylık almasına ve Ed Sheeran ve Ariana Grande’nin görmezden gelindiğine dikkat çekti.

Grammy’de Irkçılık mı Yapılıyor?

Beyonce, Kanye West ve Kendrick Lamar
Beyonce, Kanye West ve Kendrick Lamar

Deborah Dugan Grammy’nin ırkçı yaklaşımına da dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Kendrick Lamar, Beyonce, Kanye West gibi R&B ve Rap yapan sanatçıların “Yılın Kaydı”, “Yılın Şarkısı”, “Yılın Albümü” gibi ana kategorilere çıkmasının engellendiğini öne sürdü. 44 sayfalık dosyada siyahi Akademi üyelerinin çeşitlik görmek istediklerini talep ettiklerinde ise kovuldukları bilgisi de yer aldı.

Akademi’den de Dugan’ın suçlamalarına yanıt gecikmedi ve suçlamaları reddeden bir açıklama yayımlandı. Eski Başkanın açıklaması sonrası Akademi komitesi mütevelli heyetinde oy kullanan kadınlardan da açıklama geldi. Akademi’nin içindeki taciz ve istismar iddialarına karşı kayıtsız kalmayacaklarını, yürütülen soruşmayı desteklediklerini açıkladılar.

Eski Başkan’ın yapmış olduğu açıklama hakkında ne düşünüyorsunuz?

Continue Reading
Sponsor Bağlantı
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla: Gündem

Sponsor Bağlantı

Trendler

Sponsor Bağlantı
Yukarı