Bizi Takip Et!

Hailey Baldwin Kimdir? Yaşı, Boyu, Kilosu ve Daha Fazlası…

Listeler

Hailey Baldwin Kimdir? Yaşı, Boyu, Kilosu ve Daha Fazlası…

Hailey Baldwin duru güzelliği ile son dönemin parlayan modelleri arasında.

Gündelik hayatında sade ve duru tarzı ile dikkatleri çeken Baldwin, kırmızı halı da ise ışıltılı seçimleri ile adeta devleşiyor.

Justin Bieber ile bu yıl Temmuz ayında nişanlanan genç model artık herkesin yakın takibine girince bizlerde genç modeli daha yakından tanımanızı sağlayacak bilgileri bir araya getirdik.

22 Kasım 1996 yılında ABD’nin Arizona eyaletinin Pima İlçesi’nde bulunan Tucson şehrinde dünyaya geldi.  Genç yıldız, Kasım ayında 22 yaşına girecek.

İsim kaynağı kuyruklu yıldız

Anne ve babası kızlarına Hailey ismini Halley kuyruklu yıldızından esinlenerek vermiş.

Babası; Olağan Şüpheliler, Bio-Dome, Çakmaktaslar Tas Vegas’ta, Noel Baba Fred gibi filmlerde oynamış olan oyuncu, yönetmen ve yapımcı Stephen Baldwin.

Annesi; Brezilyalı grafik tasarımcısı Kennya Baldwin. 1990 yılında Stephen Baldwin ile evlendi. Dört dil biliyor.

Alaia Baldwin adında bir ablası var.

Hailey’in ablası Alaia, 1993 yılında Stephen Baldwin ve Brezilyalı grafik tasarımcısı Kennya Baldwin’in ilk kızı olarak dünyaya geldi.

Alaia, 2017 yılında yapımcı Andrew Aronow ile evlendi.

https://www.instagram.com/p/BhtFMpGnuDo/?taken-by=alaiabaldwin

Okula gitmedi, eğitimini evde alarak tamamladı.

Birçok ünlü isim gibi Hailey Baldwin’de okula hiç gitmemiş. Ünlü bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Baldwin, okulda görmesi gereken dersleri evde özel ders alarak tamamlamış.

Profesyonel bir balerin!

Hailey Baldwin’in profesyonel bir balerin olduğunu biliyor muydunuz? Okula gitmeyen genç yıldız, erken yaşlarda baleye başladı. American Ballet Theatre’da profesyonel balerin olarak eğitim alan Baldwin, geçirdiği kaza sonrası balerinlik hayatını noktalamış.

Balerinlik kariyeri bitince model olamaya karar verdi

Geçirdiği kaza sonrası balerinlik kariyerini sona erdiren Baldwin, vakit kaybetmeden New York’ta Ford Models isimli bir ajansa kayıt oldu. 1.71 boya sahip olan genç yıldız, başlangıçta LOVE, Tatler, V gibi dergilerde
çekimler gerçekleştirdi. İlk ticari kampanya işini 2014 yılı kışında French Connection için yaptı. Ardından Topshop Unique S/S 15 podyumunda yürüdü.  2015 yılı Ocağında Amerika’da Vogue dergisi ile çekim gerçekleştirdi. Genç yıldız şimdilerde dünyaca ünlü markaların podyumlarında yürüyor.

Justin Bieber ile ilk kez 2009 yılında tanıştı

Kim diyebilirdi ki Justin Bieber’ın bir konseri esnasında sahne arkasında tanıştığı genç kızın 8 yıl  sonra eşi olabileceğine…

Hailey Baldwin, Justin Bieber ile ilk kez 2009 yılında henüz daha 13 yaşındayken tanıştı. Babası ile Justin Bieber’ın konserine giden Baldwin, konser sonrası babası aracılığı ile sahne arkasında Justin Bieber ile tanışıyor.

Ve temmuz ayında evlilik yolunda ilk adımı atarak Justin Bieber ile Sürpriz bir şekilde Nişanlandı

Temmuz ayında Bahamalar’da tatil yapan çift, 7 Temmuz 2018 Cumartesi akşamı Justin Bieber’ın süpriz evlilik teklifi ile nişanlandılar.

500 bin dolar değerinde olan özel tasarım bir yüzükle Baldwin’e evlenme teklifi eden Bieber, nişanlandıktan 3 gün sonra instagram hesabından,

“Bir şey söylemek için bir süre bekledim ama dünya çok hızlı dönüyor. Hailey, seninle ilgili her şeyi çok seviyorum. Hayatımı, her bir parçanı tanımakla, seni sabırla ve nazikçe severek geçireceğim. Kalbim tamamen senin ve sen her zaman önceliğim olacaksın. Hailey Baldwin, sen hayatımın aşkısın ve hayatımın bir başkasıyla geçirmek istemezdim. Beni çok daha iyi yapıyorsun ve birbirimize çok iyi övgüler düzüyoruz. Bu çok komik çünkü artık her şey mantıklı görünüyor. Erkek ve kız kardeşim bir başka sağlıklı evlilik görecekleri ve aynısını yapmak isteyecekleri için çok heyecanlıyım.”

notu ile aşkını ilan etmiş ve nişanlandığını doğrulamıştı.

https://www.instagram.com/p/BlBvw2_jBKp/?hl=tr&taken-by=justinbieber

Sokak stili ile de tüm gözleri üzerine çekmeye başaran Baldwin, modaya olan bakış açısını şöyle değerlendiriyor:

“Genç kız evresinden artık bir adım atarak çıkmam gerekiyordu. Ben genç bir kadınım. Yirmili yaşlarımdayım o kadar yaşlı değilim belki yetişkin bir kadın olmayabilirim ama tarzımı biraz daha geliştirmeye başladığımı düşünüyorum.”

Kendi makyajını kendisi yapıyor.

Doğal bir güzelliğe sahip olan Baldwin, makyaj yaparken de seçimlerini daha doğal tonlardan kullanıyor.

“Kendi makyajımı kendim yapmayı seviyorum” diyen Baldwin’in makyajlarında olmazsa olmazı ise aydınlatıcılar.  Elmacık kemiklerine krem ve likit formdaki aydınlatıcıları kullanmayı sevdiğini söyleyen Baldwin, “Becca, Laura Mercier ve Smashbox favori aydınlatıcılarım.” diyor. Genç yıldız kırmızı halıda ise toz aydınlatıcıları tercih ediyormuş.

Herkes ona o ise “Margot Robbie” e hayran!

Celebrity Crush’ı sorulduğunda “Margot Robbie” ismini veren Baldwin; “Klasik ve eforsuz güzelliği seviyorum. Çok fazla zaman harcamadığın zaman daha güzel görünüyorsun” diye de ekliyor.

Rosie Huntington-Whiteley’in stilini çok beğeniyor.

“Her zaman için Rosie Huntington-Whiteley. Bence çok klasik ve her zaman güzel görünüyor. Yani, ne olursa olsun güzel biri zaten bu yüzden çok çabaladığını sanmıyorum ama her zaman çok iyi görünüyor.”

Instagram hesabında zaman zaman İncil’den ayetler paylaşan Baldwin, inancın hayatındaki yerini şöyle açıklıyor:

Kilisede büyüdüm. O hayatın içinde büyüyerek bu yaşa kadar geldim ve bence herkesin kendi maneviyatıyla iletişim halinde olması ve Tanrı’yla iletişim halinde olması çok önemli bir şey.Bu hayatımın büyük bir bölümü. Çoğu yakın arkadaşımla ve çevremdeki çoğu insanla genellikle aynı kilisedeniz. Ailem ve etrafımdaki insanlar bu kadar doğru olabilmem ve ayaklarımın yere basmasındaki en büyük etken.

Babası Stephen Baldwin 11 Eylül’den sonra köktendinci oldu

Günlük hayatında insagramda incil’den alıntılar bıkması konusunda oldukça ciddi bir tavır sergileyen Baldwin,

“İnsanların bu konuda şaka yapmaları değil aslında ciddi şekilde saldırgan bir tavır olarak görüyorum. Bu benim için gerçekten önemli bir şey ve birçok insanın hayatını değiştirdiğini gördüm. (Babası 11 Eylül olayları sonrası kökten dinci oldu.) Hayatımın geri kalanı için planladığım şey de çocuklarımı bu şekilde büyütüp aynı şeylere inanan biriyle evlenmek. Benim için önemli olan şey bu. Maneviyat, her zaman senden daha büyük bir şeyle bağlantı kurmanın bir yoludur.” diyor.

*Kökten dincilik, genellikle dinî esaslı aslî kaidelere geri dönme talebiyle kendini belli eden ve bu kaidelere katı bir biçimde bağlı olan, diğer görüşlere karşı toleranssız ve laiklik karşıtı dinî hareket veya bakış açısı.

Formunu sağlıklı beslenerek koruyor:

Zaman zaman sadece proteinden oluşan 10 günlük detoks diyeti yaptığını söyleyen Baldwin,  bu diyete her zaman uyadığını söylese de beslenmesine dikkat ettiğini ifade ediyor.

“Gerçekten sağlıklı besleniyorum. Bolca sebze, balık, et ve diğer minimal şeyler… Kendimi bu şekilde daha sağlıklı hissediyorum.”

Favori yiyeceği…

Her ne kadar sağlıklı beslenmeye dikkat ediyorum dese de herkeste olduğu gibi onunda hayır diyemediği bazı yiyecekler var.  “Cheeseburger ve patates kızartması!” gibi.

En çok takip etmekten zevk aldığı sosyal medya platformu Instagram!

“Instagram’ı seviyorum. Açıkcası işimin bir parçası haline geldi. İnsanların hayatıma tüm açıklığıyla bakabilmelerini sağlıyor. Sadece işim ile ilgili değil kişisel olarakta nasıl olduğumu görmelerine olanak tanıyor.” diyor.

Instagramı çok sevmesine rağmen uygulamayı telefonundan silecek kararı da kolaylıkla alabiliyor.

Kendine dijital detoks uygulayarak sosyal medyadan uzaklaşma kararı alan Baldwin, geçtiğimiz yıl Noel’den itibaren 4 hafta boyunca ınstagram hesabını kapattı.

Bu konu hakında Elle dergisine verdiği röportajında,

“Sadece ara verdim. O sırada kişisel yaşantımda çok fazla gelişme yaşanıyordu. Bu durumdan biraz bunaldım. İnsanların kendilerine zamana ihtiyaçları olduklarını söylemelerini anlıyorum. Yaşadığım şeyler farkına varmamı sağladı. Yemek yemeden önce telefonumu ya arabaya ya da bir yere bırakırım. Bu şekilde her iki saniyede bir telefonumu kontrol etmiyorum.” diyor.

Siyasi görüşü babası Stephen Baldwin ile ters düşüyor

Hailey Baldwin’in amcası Alex Baldwin Saturday Night Live’da Trump’ı taklit ederken, babası Stephen ise tam bir cumhuriyetçidir.

Babası ise son zamanlarda farklı görüş ayrılıkları yaşadığını dile getiren Baldwin, bu konu hakkındaki görüşlerini şu şekilde dile getiriyor:

“Babamla özellikle son zamanlarda politik görüşlerimizde her şekilde farklı düştük ama ben tamamen kendimim. Neyse o. Günün sonunda onlar benim ailem. Onları ölümüne seviyorum ve asla bu savunduğum görüşü değiştirmeyecek. Siyasette her zaman kendi düşüncelerimi savunurum.”

Ünlü bir arkadaş grubuna sahip

Hailey Baldwin’in çevresi ünlülerle dolu olunca arkadaş çevreside öyle şekillenmiş. Hailey Baldwin’in Jenner ve Hadid kardeşlerle sıkı bir dostluğu var.

Tam bir dövme tutkunu! Baldwin’in vücudunda tam tamına 18 dövmesi bulunuyor

Hailey Baldwin’in dövme tutkusunun olduğunu vücuduna yaptırmış olduğu 19 tane dövmeden anlayabiliyoruz. Genç model genellikle vücudunun farklı bölgelerine minik dövmelere yaptırmayı seviyor. 

Sol ayak bileğindeki “Minas Gerais”, sol kalçasında “gente”, sol kolundaki roma rakamı ile yazılmış olan anne ve babasının evlilik yıl dönümü için yaptırdığı “VI-X-XC” dövmesi bunlardan sadece birkaçı.

Ayrıca Hailey Baldwin ve yakın arkadaşı Kendall Jenner’ın orta parmaklarında aynı dövmeler bulunuyor.

2016 yılında yaptırılan dövmede Hailey’nin sol işaret parmağında P” ve “R”, Kendal Jenner’ın sağ işaret parmağında “A” ve “Y” harfleri bulunuyor.

İkilin parmaklarını birleştirdiğinde ise dua eden bir el pozisyonu ile birlikte “PRAY” yazısı ortaya çıkıyor.

Hailey Baldwin’in bir diğer dövme kardeşliği ise amcasının kızı Ireland Baldwin ile olan.

İki kuzenin orta parmağının iç kısmında soyadları olan “Baldwin” yazısı bulunuyor.

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla: Listeler

Sponsor Bağlantı

Trendler

Sponsor Bağlantı
Yukarı