Bizi Takip Et!

Halsey Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Halsey Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yakından Tanıyalım

Halsey Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Halsey’i yakından tanımaya ne dersiniz?

Kendini insanlara açık bir kitap gibi sunuyor. Aktivist kişiliği ve politik duruşundan asla taviz vermiyor. Bu yazımızda Halsey‘den bahsediyoruz. Halsey Kimdir? Kaç yaşında? Boyu ve kilosu hakkında ünlü yıldızı yakından tanımızı sağlayacak bilgileri sizler için bir araya getirdik.

Halsey Kimdir
Halsey Kimdir?

Halsey kimdir?

Pop müziğin yeni dönem temsilcilerinden birisi olan Halsey, 29 Eylül 1994 tarihinde New Jersey’de Ashley Nicolette Frangipane adıyla dünyaya geldi. Şarkı yazmak, bipolarla mücadelesinde ona terapi gibi geldi. 2014’te Astralwerks adlı müzik şirketi ile bir anlaşma imzaladı ve aynı dönem ilk EP’si olan Room 93′ü çıkardı. Halsey’nin ilk stüdyo albümü Badlands da 2015 yılında piyasaya sürüldü. Daha sonra ise ikişer yıl arayla önce Hopeless Fountain Kingdom albümünü daha sonra ise Manic‘i müzikseverlerle buluşturdu.

Halsey Kimdir?

Halsey‘nin babası Chris araba galericisi, annesi Nicole hastane çalışanı. Çocukluğunu annesi ve babasıyla birlikte geçirdi. Sevian ve Dante adında iki erkek kardeşleri var.

Halsey’nin babası Afrikalı- Amerikalı, yarı İrlanda kökenli. Annesi Nicole ise yarı İtalyan Macar ve İrlandalı.

Halsey kaç yaşında?

Halsey, 29 Eylül 1994 tarihinde New Jersey’de Ashley Nicolette Frangipane adıyla doğdu. Eylül 2020’de 26 yaşına girdi.

Halsey

Halsey’nin boyu ve kilosu

Halsey kimdir?

Halsey’nin boyu 1.63 cm, kilosu ise 54 kg.

Halsey’nin burcu

29 Eylül doğumlu olan Halsey, terazi burcu. Ünlü yıldız çift yönlü kişiliğini burcu gibi dengede tutmaya çalışıyor.

Halsey kimdir
Halsey

Halsey’nin takma adları

Halsey’e yakın arkadaşları; Ash, Ashbaby ve mudkip diye sesleniyor.

Halsey Kimdir

Halsey’nin eğitimi

Çocukken anne ve babasıyla çok sık şehir değiştirdikleri için 13 yaşına kadar her yıl yeni bir okula gittiğini söylüyor. Bu yüzden de pek arkadaşı olmuyormuş. Halsey 2012’de Warren Hills Regional High School adlı okulda lise eğitimini tamamlayarak mezun oldu.

Üniversite eğitimi için başvurduğu Rhode Island School of Design adlı sanat okuluna kabul edilen Halsey, okulun parasını karşılayamadığı için devlet üniversitesine kayıdını yaptırdı. Bir süre sonra okulu vakit kaybı gibi gören Halsey, 2016’da okulunu bıraktı.

Halsey nasıl ünlü oldu?

Halsey, henüz ünlü değilken se7enteenblack kullanıcı adıyla Tumblr hesabından Taylor Swift’in “I Knew You Were Trouble” şarkısını “The Haylor Song” şeklinde uyarlayarak parodi hazırladı ve bunu Tumblr üzerinden internete koydu. Ve bu platformda tanınır hale geldi.

Halsey ve BTS
Halsey ve BTS

Halsey 19 yaşına geldiğinde ise SoundCloud hesabına Ghost şarkısını yükledi. Şarkıyı arkadaşının New Jersey’deki evinde yazıp kaydetmiş. Halsey, ertesi sabah uyandığında ise iTunes listesine girdiğini ve plak şirketlerinin onunla iletişime geçmeye çalıştığını öğrendi. Ardından güzel gelişmeler yaşandı ve Halsey ilk albümünü çıkarmak için Astralwerks ile rekor bir anlaşmaya imza attı.

Halsey sahne adını nasıl seçti?

Halsey’nin gerçek adı Ashley Frangipane. Ünlü yıldız, insanların soyadını söylerken zorlandığını söylüyor. Soyadı bir çiçek türü. Halsey sahne isminin doğuş hikayesini şöyle anlatıyor; ” New York’ta yaşarken her gün arkadaşlarımla görüşmek için Brooklyn’e trenle geçerdim. Trenin adı “L”, durağının adı “Halsey” idi ve bu kelime zamanla bir şekilde benimle bütünleşir hale geldi. Sonra bir sabah trene bindiğimde Halsey’nin adımın bir anagramı olduğunu farkettim. Bu “Ghost” şarkısını yazdığım döneme denk geliyor.Bu, şarkımı internete koymaya düşündüğüm sıralardı. Müziğim, kişiliğimin yeniden düzenlenmiş hali bu yüzden anagram* adıyla gitmek bana mantıklı geldi.”

Halsey
Halsey

*Anagram, bir sözcüğün veya sözcük grubunun harflerinin değişik düzenle başka bir sözcüğü veya sözcük grubunu oluşturmasıdır.

Örneğin; Özge – göze gibi…

Halsey Türk mü?

Halsey annesi, babası ve kardeşi
Halsey; annesi, babası ve kardeşiyle…

Halsey, Haziran 2020’de Instagram hesabından baklava fotoğrafıyla birlikte “Yavaş yavaş ev baklavasında ustalaşıyorum” diye paylaşım yaptı. Bir Türk hayranının Twitter’da “Türkiye’de baklava yemeni tavsiye ediyorum” paylaşımına kayıtsız kaymayan Halsey, %11 Türk olduğunu açıkladı.

Halsey %11 Türk
Halsey %11 Türk

Halsey, kendisini Türkiye’ye davet ederek baklava yemeye çağıran bir hayranına şöyle cevap verdi: “Macar olduğumu sanarak büyümüştüm. Ancak DNA testi yaptırdığımda çok da fazla Macar olmadığım ortaya çıktı. Ben aslında Türkmüşüm! Sadece %11 ama baklava sevmek için yeterli ☺️

Halsey Türkçe Öğreniyor

Halsey

Halsey’nin Türk baklavası yapmayı öğrenmesinin ardından hayranları bu kez ondan Türkçe birkaç şey söylemesini istedi. Türkiye’de yaşayan hayranlarının çağrısına geri dönen Halsey, “Türkçe öğreniyorum!” diyerek telefonunun Türkçe klavyesini paylaştı.

https://www.instagram.com/p/CD3n2vYl2Aa/

İntihar girişiminde bulundu

17 yaşına geldiğinde ruhsal anlamda çöküntü yaşayan Halsey, bu dönemde intihara kalkıştı ve aynı dönem bipolar olduğunu öğrendi.

Bipolar hastalığı ile mücadele ediyor

İntihar girişimi sonrası hastaneye kaldırılan Halsey bu süreçte bipolar olduğunu öğrendi. İki hafta boyunca psikolojik tedavi gördü ve bu süreçte kullandığı ilaçlardan dolayı 13 kilo aldığını söylüyor. Zaman zaman kontrolü dışında gelişen ani yükselişleri ve çöküşleri de bu hastalığı yüzünden gelişiyor.

Hastalığı yüzünden okul döneminde yediklerini sürekli boşalttığını belirten Halsey, tüm ergenlik dönemini ilaçlarla geçirdiğini söylüyor. Ünlü yıldız, bu süreci atlatmak için sanatsal faaliyetlere odaklamış. Şiir yazarak terapi yaptığını söylüyor. Halsey sanata yönelmeye başladığı dönemlerde; keman, viyola, çello, mandolin, gitar, piyano ve klarnet çalmayı öğrenmiş. Annesi de bu hastalıkla mücadele ediyor.

Evden kovuldu

Halsey’nin gençliği yıkım içinde geçirdi. Öyle ki en büyük darbeyi ailesinden yedi. 19 yaşında üniversite eğitimini yarı bıraktığında ailesi Halsey’i evden kovdu. Evden atıldığı dönemde Halsey, Manhattan’da erkek arkadaşının bodrum katındaki evinde kaldığını, zaman zaman da New York’ta evsizlerin olduğu yerde yaşam mücadelesi verdiğini söylüyor.

Yıllar sonra evsizleri destekleyen My Friend’s Place kuruluşunun hazırladığı gecede konuşan Halsey, evden kovulduğu dönemde parasızlıktan fuhuş yapmayı düşündüğünü itiraf etti.

Düşük yaptı

2018’de *endometriosis hastalığına dikkat çekmek için katıldığı The Endometriosis Foundation of America vakfının düzenlediği gecede, bu hastalıktan dolayı düşük yaptığını açıkladı.

2015 yılında turda olduğu sırada hamile olduğunu öğrenen Halsey, henüz olayın şokunu atlatamadan ikinci şoku konserinin ortasında düşük yaparak geçirdi. O dönemlerini vakfın düzenlediği etkinlikte göz yaşları içinde anlatan Halsey, 2017’de ameliyat olduktan olduktan sonra hayatının bütünüyle değiştiğini söyledi.

*Endometriozis, rahim içini döşeyen endometrium tabakasının rahmin dışındaki başka bir bölgede büyümesi sonucu gelişen ve sıklıkla ağrılı seyreden bir hastalıktır. 

Yumurtalıklarını dondurdu

Halsey, 2017’de endometriosis hastalığı tedavisi görerek hastalığından kurtuldu. Ancak bu dönemlerde yaşadığı korkuları bir türü üstünden atamadı. Halsey, 2018’de yaptığı açıklamasında, ileride çocuk sahibi olabilmek adına yumurtalıklarını dondurma kararı aldığını açıkladı.

29 Dövmesi var!

Halsey’nin vücudunda bilinen kadarıyla 29 tane dövmesi var! Açık giyinmesini de buna bağlıyor. Halsey dövmelerini çok seviyor ve bu yüzden dövmelerini göstermek için açık kıyafetler tercih ettiğini söylüyor. Ünlü şarkıcı, “Dövmelerim kapatıldığında kendim gibi hissedemiyorum.” diyor.

Sigara içmeyi bıraktı!

Halsey artık daha sağlıklı bir yaşam sürüyor. 10 yıldır bağımlısı olduğu sigarayı 2019 yılında bıraktı.

Halsey sigarayı bıraktı
Halsey sigarayı bıraktı

Başarılı şarkıcı bu mutlu haberi 2019 yılında Twitter hesabından yaptığı paylaşımıyla duyurdu: “On yıl boyunca sigara içtim ve birkaç hafta önce kullanmayı bıraktım. Çok kilo aldım ve bazı arkadaşlarımı da muhtemelen kaybettim. Ama bunu yaptığım için çok mutluyum ve kendimi iyi hissediyorum. Bunu paylaşmak istedim.”

Halsey albümleri

  • 2015 – Badlands
  • 2017 – Hopeless Fountain Kingdom
  • 2020 – Manic

Pop Punk dinleyerek büyümüş

Halsey, ergenlik yıllarında ailesi ne dinlerse o da o şarkıları dinlediğini söylüyor. Babası genellikle 90’ların rap’lerini annesi ise 90’ların grunge’ını dinlermiş. Zamanla bu alışkanlığını kırdığını ifade eden Halsey, büyüme çağında Taking Back Sunday gibi Pop Punk yapan isimleri dinlediğini aktarıyor. Lise yıllarında ise Fleetwood Mac, Patti Smith gibi isimleri dinlermiş.

Halsey’nin sevgilisi var mı?

  • Halsey ünlü olunca bilinen ilk birlikteliğini 2015 yılında “Hopeless Fountain Kingdom” albümünün prodüktörlüğünü yapan Norveçli yapımcı Lido ile yaşadı. Lido ve Halsey’nin birlikteliği 2016 yılında sonra erdi.
Halsey ve Lido
Halsey ve Lido
  • Halsey, 2017 yılında ise G-Eazy ile çıkmaya başladı. İkili gittikleri bir partide tanıştı. Sevgili oldukları dönemde “Him & I” adlı ortak bir çalışma yayımladılar. Çiftin ilişkisi 2018’de sonra erdi. Halsey, 2018’de Glamour ile gerçekleştirdiği röportajında “Without Me” şarkısının ayrılık izlerini taşıdığını söyledi.
Halsey ve G-Eazy
Halsey ve G-Eazy
  • Halsey, 2018 yılında ise Yungblud ile aşk yaşadı. Halsey ve Yungblud’ın aşkı da bir bar tanışma hikayesine dayanıyor. Halsey, Yungblud ile birlikte olduğu dönemde “11 Minutes”, adlı bir ortak bir çalışma çıkardı. Halsey ve Yungblud’ın ilişkisi 2019 yılının başlarında sona erdi. İkilinin ilişkisi dostane şekilde bitti, onları zaman zaman yan yana görürseniz şaşırmayın!
  • Ünlü şarkıcı Eylül 2019’da ise oyuncu Evan Peters ile yeni bir aşka yelken açtı. Çiftin ilişkisinin bittiği yönünde Mart 2020’de söylentiler dolaşmaya başladı. Halsey’nin Nisan 2020’de Instagram hesabından birlikte çekildikleri fotoğrafları kaldırmasıyla ikilinin ilişkisinin sona erdiği onaylanmış oldu.
Halsey ve Evan Peters
Halsey ve Evan Peters
  • Halsey bisieksüel ünlülerden. Halsey’nin adı son olarak Cara Delevingne ile anıldı. Henüz ikiliden bu konu hakkında resmi bir açıklama gelmedi. Kaynaklar, Halsey ve Cara’nın kovid-19 pandemisi sırasında karantina döneminde yakınlaştığını iddia ediyor.

Halsey’nin Instagram ve Twitter hesabı var mı?

Halsey hem Instagram hesabını hem de Twitter hesabını oldukça aktif kullanan bir isim. Hayranlarıyla devamlı bu sosyal ağlar üzerinden etkileşim kuruyor.

https://www.instagram.com/p/CFfH70oJsdv/

Instagram hesabında 21 milyon kişi takip ediyor. Twitter’da da 13 milyon takipçisi var. Halsey’i sosyal medya hesapları üzerinden takibe alarak ünlü yıldız ile iletişim kurabilir ve hakkındaki gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla: Yakından Tanıyalım

Sponsor Bağlantı

Trendler

Sponsor Bağlantı
Yukarı