Bizi Takip Et!

Henry Cavill Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yakından Tanıyalım

Henry Cavill Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Süper kahramanlara hayat veren İngiliz oyuncu Henry Cavill kimdir? Süpermen ve Witcher gibi yapımlardaki performansı ile dikkatleri üzerine çeken Hery Cavill’ı yakından tanımaya ne dersiniz?

Henry Cavill hayata gözlerini şanslı açanlardan. Ünlü oyuncu finansçı anne ve babanın çocuğu olarak dünyaya geldi. İngiltere’nin en iyi özel okullarından biri olan Stowe’de okudu. Okul hayatında da iyi bir öğrenci olan Cavill, Monto Cristo Kontu filmi için seçmelere katıldı ve rolü alınca bir daha da drama sınıfına geri dönmedi.

Ünlü oyuncu, üniversite yıllarını kaçırdığı için biraz pişmanlık duyuyormuş. O yıllarda kurulan ilişkiler ve dostlukların özel olduğunu söyleyen Henry, kaçırdığı şeylere odaklanmaktan da hoşlanmadığını belirtiyor.

Ünlü oyuncu, kuşkusuz 2013 yılında Süpermen tarihinin ticari anlamda en ses getiren işine imza attı. Cavill’ın uluslararası bir üne kavuşmasını sağlayan “Man of Steel” filmi gişede 700 milyon dolar hasılat kaydetti. Film, Süpermen film tarihi boyunca en yüksek hasılat yapan yapım olarak da tarihe geçti.

Ekranlarda onu daha çok maço, sert yapıda görsek de normal yaşantısında oldukça sessiz bir insan. Cavil’in sevdiği insanlara değer veren bir kişiliği var. İngiliz oyuncu, Hollywood’un ihtişamlı yaşam tarzına kendini kapatmış, Londra’da arkadaşları ve sevdikleri ile mütevazi bir yaşam sürmeye kendini adamış. Senaryosuna inanmadığı bir yapımda oynamaktan kaçınıyor. Hayali ise bir gün James Bond karakterini oynayabilmek.

Henry Cavill’ın hayatı hakkına merak edilen her şey yazının devamında…

Henry Cavill Kimdir?

Henry Cavill çocukluk fotoğrafı
Henry Cavill çocukluk fotoğrafı

Henry Cavill süper kahramanların beden bulmuş hali. Kariyerine her ne kadar 2002 yapımı The Count of Monte Cristo ve Tim Fywell’in yönettiği 2003 yapımı I Capture the Castle filmleriyle başlatmış olsa da 2013 yılında vizyona giren Man Of Steel filminde canlandırdığı Superman karakteri ile tanınır hale geldi. Şimdilerde ise Netflix yapımı Witcher dizisinde bir kahramana hayat veriyor.

Henry Cavill kaç yaşında?

Henry William Dalgliesh Cavill adıyla 5 Mayıs 1983 tarihinde Saint Heiler’ın Jersey adasında dünyaya geldi. Yakınlarını Henry’e Hank, Henners, Most Dashing Duke ismiyle de sesleniyormuş.

Henry Cavill’ın boyu ve kilosu

Henry Cavill

Henry Cavill’ın boyu 1.85 kilosu ise 92 kg.

Henry Cavill’ın saç ve göz rengi

Henry Cavill
Henry Cavill

Henry Cavill’ın saç rengi koyu kahve gözleri ise mavi.

Henry Cavill’ın eğitim durumu?

Henry Cavill, Jersey’de özellikle müzik ve spor’da güçlü bir akademik geçmişe sahip olan St. Michael’s Preparatory School adlı özel bir hazırlık okulunda okudu. Daha sonra ise İngiltere’de seçmeli bağımsız bir okul olan Stowe School’da eğitim aldı.

Henry Cavill’ın kaç kardeşi var?

Henry Cavill’ın babasının adı Colin ve borsa ile uğraşıyor. Annesi Marianne ise banka sekreteri. Kalabalık bir aileye sahip olan ünlü oyuncunun Charlie Cavill, Simon Cavill, Piers Cavill ve Nik Cavill adında 4 erkek kardeşi var.

Henry Cavill’ın İlk Filmi

Henry Cavill ilk kez 2001 yılında Laguna adlı filmde Thomas Aprea adlı karakteri canlandırdı.

Henry Cavill’ın ilk Televizyon Dizisi

Oyuncu, ilk kez 2002 yılında televizyon ekranlarında görüldü. BBC’de yayımlanan The Inspector Lynley Mysteries adlı dizinin “Well-Schooled in Murder” adlı bölümünde Chas Quilter adlı karakteri canlandırdı.

En Bilinir Projeleri

Henry Cavill’ın en tanınır hale getiren projesi 2013 yılında vizyona giren Superman/Clark Kent karakterini canlandırdığı Man of Steel (Çelik Adam) filmi oldu. Ayrıca 2007 ve 2010 yıllarında ekranlarda olan The Tudors dizisinde Suffolk’un 1. Dükü Charles Brandon’ı canlandırdı.

Genellikle güçlü, sert ve kahraman karakterlerle izleyici karşısına çıkan Cavill, 20 Aralık 2019 tarihinde Netflix yapımı fantazi drama türündeki The Wither dizisinde de başrol olarak karşımıza çıkıyor.

Amerikan Süper kahramanını oynayan 3. İngiliz Oyuncu

Henry Cavill, Batman rolünü canlandıran Christan Bale ve Spiderman’i oynayan Andrew Garfield’dan sonra Amerikan süper kahramanını oynayan üçüncü İngiliz oyuncu olmasıyla dikkat çekiyor.

Henry Cavill’ın En’leri

Henry Cavil’ın en sevdiği oyuncular Mel Gibson ve Russell Crowe. En sevdiği film ise 2000 yapımı Gladyatör. Vazgeçemediği eşyası ise kahverengi deri ceketi.

Henry Cavill 9 farklı dil konuşabiliyor

Henry Cavill, 9 farklı dilde konuşabiliyor. Nepalce, Fransızca, Rusça, İtalyanca bu dillerden sadece birkaçı.

Henry Cavill Oyuncu Olmasaydı…

Ünlü oyuncuya bu soru sorulduğunda bir orduya katılacağını ya da üniversitede Antik Mısır Tarihi okuyacağını söylüyor.

Hayalindeki Rol…

Henry Cavill, Büyük İskender’i canlandırmayı çok istiyor. Ayrıca Daniel Craig James Bond’tan emekliye ayrılınca Bond bayrağını devralıp bu karaktere hayat vermekte en büyük hayali.

Henry Cavill’ın Özel Hayatı

Kendine güvenen kadınları seviyor. Fazla randevuya çıkmadığını söyleyen Henry daha çok ilişki insanıymış ve ilk öpücüğünü 12 yaşındayken almış.

Ellen Whitaker (2009-2012): Henry ve Ellen Olympia’daki Uluslararası At Gösterisi sırasında tanıştı. Çift, 4 Mayıs 2011 tarihinde nişanlandı. Ancak bir yıl sonra 18 Ağustos 2012’de nişanı atarak ilişkilerini sonlandırdı.

Gina Carano (2012-2014): Henry Cavill nişanlısı Ellen Whitaker’dan ayrıldıktan sonra eski dövüş sanatçısı Gina Carano 2012 yılı ağustosunda birliktelik yaşamaya başladı. Çiftin ilişkisi 2014 yılı aralık ayında sona erdi.

Kaley Cuoco (2013): Henry Cavill’ın en kısa süren ilişkisi Kaley Cuoco ile yaşadığı birliktelik oldu. Çiftin birlikteliği yalnızda iki hafta sürdü. Haziran ayında çıkan ikili temmuz ayında ilişkilerini noktaladı.

Paris Hilton (2015) – söylenti

Tara King (2016) : Henry’nin belki de en ses ilişkisiydi. Çünkü Cavill ve Tara King arasında 13 yaş fark vardı. Bristol University öğrencisi olan Tara King, 19 yaşında, Cavill’de o dönem 32 yaşındaydı. Çiftin ilişkisi uzun sürmedi. Aynı yıl yollarını ayırdı.

Evcil köpeği var.

Kal

Henry Cavill’ın hayatına eşlik eden “Kal” adında sevimli bir köpeği var. Kal, Akita, köpek ırklarında Spitz tip dediğimiz en büyük Japon köpek türü. Cavill, köpeği Kal’ı Batman vs Superman gösterimi öncesi Arkansas’ta bulmuş ve sahiplenmiş.

Henry Cavill’ın Instagram hesabı var mı?

Henry Cavill, yaklaşık 10 milyona ulaşmış olan bir Instagram sayfasına sahip. Ünlü yıldızın kişisel yaşantısından ve projelerinden haberdar olmak için onu @henrycavill adıyla aratarak takibe alabilirsiniz.

https://www.instagram.com/p/B568A5YhCMs/

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla: Yakından Tanıyalım

Sponsor Bağlantı

Trendler

Sponsor Bağlantı
Yukarı