Bizi Takip Et!

Hunter Schafer Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yakından Tanıyalım

Hunter Schafer Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Euphoria dizisinde canlandırdığı Jules rolü ile çok sevilen model ve aktivist Hunter Schafer’ı yakın tanımaya ne dersiniz?

HBO’da yayımlanan Euphoria dizisinde ilk kez izleyici karşısına çıkan Hunter Schafer kimdir? Ünlü oyuncu hakkında merak ettiğiniz 10 bilgiyi bir araya getirdik.

Hunter Schafer kimdir?

Hunter Schafer televizyon dünyasına yeni katılmış umut vaat eden bir oyuncu. Trans bir oyuncu olan genç yetenek ilk kez HBO’da yayımlanan Euphoria dizisiyle oyunculuğa adım attı.

Hunter Schafer kaç yaşında?

Hunter Schafer 31 Aralık 1999 tarihinde ABD’nin Kuzey Carolina eyaletine bağlı Raleigh şehrinde dünyaya geldi. Şuan 19 yaşında. Boyu 1,78 kilosu 50 

Hunter Schafer’ın boyu ve kilosu

Hunter Schafer’ın boyu 1,78 kilosu  50, göz rengi mavi

Hunter Schafer nereli?

Genç yıldız Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı. Kuzey Carolina eyaletine bağlı Raleigh şehrinde dünyaya geldi. Kariyerine model olarak başlayan Schafer şimdilerde oyunculuk yeteneğiyle de ön plana çıkıyor.

Hunter Schafer’ın anne ve babası kim? Kardeşi var mı?

Annesi Katy Schafer babası Mac Schafer. Babası Hudson Memorial Presbiteryen Kilisesi’nde papazlık yapıyor. Hunter’ın 3 tane kardeşi var.

Euphoria dizisinde kimi canlandırıyor?

Hunter Schafer ve Zendaya

Hunter Schafer, Zendaya’nın Reu rolüyle başrolünde oynadığı Euphoria dizisinde Jules karakterini canlandırıyor. Euphoria, Hunter’ın ilk televizyon dizisi.

Dizide Jules,kasabaya yeni taşınan trans bir kız ve 17 yaşında iyileşmekte olan uyuşturucu bağımlısı Reu’nun arkadaşı olarak karşımıza çıkıyor.

Profesyonel bir model

 Euphoria dizisinden önce modellik yapıyordu. Dior, Miu Miu ve Marc Jacobs gibi ünlü markaların defilelerinde boy gösterdi. Şu anda moda endüstrisinin en popüler modelleri arasında yer alıyor.

https://www.instagram.com/p/Bn6E9ECAUaR/

Hunter Schafer trans mı?

Hunter Schafer trans mı

Euphoria dizisinde de olduğu gibi Hunter Schafer gerçekte de transeksüel bir kadın. Kuzey Carolina’da katıldığı bir radyo programında, “İnsanların cisgirl olmadığımı bilmelerini seviyorum çünkü bu kötü bir şey değil ben olduğum gibi hissediyorum. Trans bir kişi olduğum için gurur duyuyorum” demişti. Ayrıca lezbiyenliğe kendini daha yakın bulduğunu ve kişi zamiri olarak “She” (kadın) ve “They” (Onlar) kullanmayı tercih ediyor.

Hunter Schafer Kuzey Carolina’da “Bathroom bill” için dava açtı

Hunter Schafer model ve oyunculuğunun yanı sıra LGBT hakları aktivisti olarakta ön plana çıkan bir isim.

House Bill 2 yasası için sesini çıkaran bir isimdi. Yasa 2016 Mart’ında kabul edildi. Buna göre cinsel kimlik, doğum anında belirlenen kimliktir denildi ve tuvalet kullanımının da bu şekilde gerçekleştirilmesi gerektiği savunuldu.

Tasarı, trans insanları ve özellikle cinsiyet ikileminde olan insanlar için risk oluşturdu. Hunter Schafer’da buna kayıtsız kalmadı, aylar süren bir mücadelenin içine girdi ve yaşam tecrübelerini olaya dahil etti. Tasarı yürürlükten kaldırıldı ancak trans insanları zor duruma düşürecek yasalar yürürlüğe girdi. Hunter hala mücadelesine devam ediyor.

*Bathroom bill: Bir banyo faturası, yasalar için ortak ad veya toplumsal tuvalete erişimi cinsiyete veya trans bireylere göre tanımlayan bir tüzüktür.

Hunter Schafer’ın İlişkisi var mı?

Hunter Schafer şimdilik bekar olarak görüyor ancak hayatında özel bir insanın olduğu da söyleniyor.

Hunter Schafer’ın Instagram, Twitter ve Snapchat hesabı var mı?

https://www.instagram.com/p/BsjrcnPFMbT/

Hunter Schafer’ın Instagram hesabı var. Ona @hunterschafer adlı kullanıcı adıyla ulaşabilirsiniz. Ancak twitter ve Snapchat hesabı bulunmuyor.

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla: Yakından Tanıyalım

Yukarı