Bizi Takip Et!

Jamala İstanbul’da!

Gündem

Jamala İstanbul’da!

Bu yıl İsveç’in başkenti Stockholm’de gerçekleşen Eurovision’da ülkesi Ukrayna’yı temsil eden ve yarışmadan zaferle dönen Kırım Tatarı Jamala, konser için geldiği İstanbul’da yoğun ilgiyle karşılaştı. Kırım Türklerinin sürgününü konu alan 1944 adlı şarkısıyla yarışmayı kazanan ve ardından ülkemizde de sevilen şarkıcı, Atatürk Havalimanı’nda Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyeleri ile bir grup hayranı tarafından karşılandı. 17 Ağustos gecesi Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde dinleyicilerine eşsiz bir gece yaşatmaya hazırlanıyor.

15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimine de sessiz kalmayan Jamala, Anadolu Ajansı ile gerçekleştirdiği röportajda şunları söyledi:

 “O gece çok zordu, çok endişelendim. Türk halkını bütün yüreğimle destekledim. Türk halkı kahramanca, kendine yakışır bir şekilde bu girişime direndi ve başardı. Çünkü insanlar kendi ana vatanını korudu. Biz bunu biliyoruz, Ukrayna’da aşağı yukarı aynı şeyler oluyor. Kiev’de Bağımsızlık Meydanı’nda da devrim zamanında masum insanlar, öğrenciler ve gençler öldü. (Türkiye’de de) gençlerin kendi vücutları ile bu tanklara karşı koyduğu sahneleri izledim. Elbette bütün bunlar korkunçtu. Elbette askeri yolla yapılan her türlü darbe, devrim, savaş, hepimizi sarsıyor. Bununla nasıl yaşanır anlamıyorum. Bu mücadelede hayatını kaybedenlere Allah rahmet eylesin.”

“Bir sanatçı olarak ne yapabiliyorsam onu yaptım. Ben politikacı değilim elbette. Bunu anlamak lazım. İnsanlara müziğimi hediye etmeyi tercih ediyorum. Bu yüzden Türkiye’ye 17 Ağustos’ta Harbiye Açık Hava Tiyatrosu’nda konser vermeye gidiyorum. Benim için önemli olan müziğimle destek vermek, ümit vermek. Bu yüzden bütün bu mesajlar, çağrılar elbette iyi bir şey.”

“Bu konserimi birkaç olaya adayacağım, depremde hayatını kaybedenlere adayacağım, Türkiye’de 15 Temmuz’da demokrasi ve insan hakları için mücadele edip hayatını kaybedenlere adayacağım.”

“Türkiye benim için ailemin bir parçası gibi. Türkiye’yi ana vatanım olarak kabul ediyorum. Orada kız kardeşim, yeğenlerim yaşıyor. Kendimi Türkiye’de her zaman evimde gibi hissettim.”

32 yaşındaki şarkıcı daha önceden de İstanbul konserinde Türkçe şarkılara yer vereceğini açıklamıştı. Biletleri hala satışta olan konserle ilgili bilgi için tıklayın!

Daha Fazla: Gündem

Trendler

Yakından Tanı!

Yakından Tanıyalım

Jacob Elordi Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yazan 13 Ekim 2020
Ester Expósito Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yakından Tanıyalım

Ester Expósito Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yazan 12 Ekim 2020
Halsey Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yakından Tanıyalım

Halsey Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yazan 8 Ekim 2020
2020 Nobel Edebiyat Ödülü'nün Kazananı Louise Glück Kimdir kaç yaşında eserleri

Yakından Tanıyalım

Louise Glück Kimdir?

Yazan 8 Ekim 2020

Facebook

Yukarı