Bizi Takip Et!

Jameela Jamil Kürtaj Eleştirilerine Cevap Verdi

Magazin

Jameela Jamil Kürtaj Eleştirilerine Cevap Verdi

7 yıl önce kürtaj yaptığı için eleştirilen oyuncu Jameela Jamil, kendisine tepki gösteren insanlara cevap verdi.

The Good Place dizisinin sevilen oyuncusu Jameela Jamil, kürtaj yaptırdığı için kendisini eleştiren insanlara tepki göstererek cevap verdi.

Mayıs ayında, Amerika’nın Georgia eyaletinde kadınların kürtaj hakkını fiilen kaldırma kararı büyük yankı uyandırmıştı. O dönem yasaya karşı sesini yükselten Jameela Jamil, twitter’dan hükümete seslenerek verilen kararı ‘insanlık dışı’ bulduğunu açıklamıştı.

https://twitter.com/jameelajamil/status/1128013071295762432

“Gençken kürtaj oldum “

Kürtaj yasasını kadın haklarına, bedenine ve sağlığına saygısızlık olduğunu söyleyen Jameela Jamil, mayıs ayında attığı Tweet ile gençken kürtaj olduğunu ve bu kararın hem bebek hemde kendi sağlığı açısından önemli bir karar olduğunu açıklamıştı.

“Gençken kürtaj oldum ve bu verdiğim en iyi karardı. Hem benim için hem de ekonomik, duygusal ve psikolojik olarak hazır olmadığım bebek için. Pek çok çocuğun sonu koruyucu aileler oluyor. Pek çok yaşam mahvoluyor. Bu çok acımasızca.”

Jameela Jamil kürtaj tweet
Jameela Jamil – Twitter

Ünlü yıldızın mayıs ayındaki açıklamasının yankısı sosyal medyada hala sürüyor. Jameela Jamil kendisini kürtaj yaptığı için eleştiren insanlara geçtiğimiz günlerde cevap verdi. Oyunculuğun yanı sıra aktivist kişiliği ile de gündemde olan 33 yaşındaki yıldız, 7 Aralık’ta attığı Tweet‘inde,

“7 yıl önce kürtaj yaptırdığım için ne kadar acınası bir kişi olduğuma ve ne kadar büyük hata yaptığıma dair binlerce mesaj alıyorum. Aslınca bakacak olursanız şu anda mutlu, milyon dolarlar kazanan, delicesine aşık, boş vakti bol, uykusu düzenli, harika bir kariyeri ve hayatı olan birisiyim. Yine de merak edip kontrol ettiğiniz için teşekkürler.” dedi.

Jameela Jamil’in açıklaması hakkında ne düşünüyorsunuz?

https://twitter.com/jameelajamil/status/1203071973917515777

Continue Reading
Sponsor Bağlantı
Bunlar da Hoşuna Gidebilir...
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla: Magazin

Sponsor Bağlantı

Trendler

Sponsor Bağlantı
Yukarı