in

Jay-Z, Eşcinsel Annesi Hakkında İlk Kez Konuştu

Rap müziğinin önde gelen isimlerinden olan Jay Z,  Netflix’te aylık yayımlanan David Letterman ile Sıradaki Konuğum programına konuk oldu.

Rap müziğinin önde gelen isimlerinden olan Jay-Z, Netflix’te aylık yayımlanan David Letterman ile Sıradaki Konuğum programına konuk oldu.

21 Grammy’si olan başarılı rapçi, Dave ile gerçekleştirdiği sohbette, sokaklardaki geçmişinden, ailesinin yaşadığı sorunlardan ve ırksal adaletsizlik üzerine demeçler verdi. Ayrıca geçtiğimiz yıl yayımladığı 4:44 albümünde yer alan Smile şarkısında annesi Gloria Carter‘ın lezbiyen olduğunu açıklayan Jay Z, bu konu hakkında ilk kez konuştu.

Annem ‘Sanırım birini seviyorum’ dediğinde resmen ağladım

Annesinin lezbiyen olduğunu bildiğini fakat geçtiğimiz yıl ilk kez bu konu hakkında konuştuklarını söyleyen Jay-Z,

“Artık herkes birbirlerinin yaşam tarzına daha hoşgörülü. Hala başka devirlerde yaşayan insanlarda var.  O insanlara da geri kafalı gözüyle bakıyoruz. Annem yıllardır çocuklarını korumak ve utandırmamak için olmadığı biri gibi yaşamak zorunda kaldıktan sonra karşıma geçip  ‘Sanırım birini seviyorum’ dediğinde resmen ağladım. Bu gerçek. Ağladım çünkü annem özgür kaldığı için onun adına çok sevindim” dedi.

Başarılı rap yıldız, son albümünde yer alan “Smile” şarkısını da annesi ile gerçekleştirdiği konuşmasının ertesi günü yaptığını söyledi.

Smile şarkısında geçen alıntı ise şöyle:

“Annemin dört çocuğu vardı ama o bir lezbiyen, uzun süredir bir tiyatrocu gibi rol yapmak zorunda kaldı. Dolapta saklanmalıydı, böylece iyileşmeye çalışıyordu. Toplum, utanç ve acı katlanabileceğinden çok daha fazlaydı. Aşık olduğunda sevinç gözyaşları akıttın. Benim için aşık olduğun kişinin erkek veya kadın olmasının önemi yok. Sadece bütün bu nefretin içinde gülümsediğini görmek istiyorum.”Jay-Z

Troye Sivan Yeni Albümünün İsmini Açıkladı

9

Rihanna, İç Çamaşırı Koleksiyonu Savage X Fenty’nin Lasmanını Gerçekleştirdi