Bizi Takip Et!

Jeffree Star Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Jeffree Star Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yakından Tanıyalım

Jeffree Star Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Youtube’un önde gelen fenomen isimlerinden Jeffree Star kimdir? yakından tanımaya ne dersiniz?

Jeffree Star kimdir? O servetiyle dudak uçuklatan bir İnternet fenomeni… Youtube’un önde gelen makyaj kanallarından birinin sahibi… Satış rekorları kıran kozmetik markası var… Peki ya müzik kariyeri? Poptakal.com’da bugün Jeffree Star’ı yakından tanıyoruz!

Jeffree Star Kimdir?

15 Kasım 1985’te California’nın Orange County dünyaya gözlerini açtı. Jeffree Star bir Youtube fenomenidir. Kendi adını taşıyan kozmetik markası sayesinde milyonlar kazanıyor.

Tam Adı: Jeffrey Lynn Steininger Jr.

Boyu: 185 cm

Kilo: 73 kg

Burcu: Akrep

Babasını henüz çok küçükken kaybetti

Babası Jeffrey L. Steininger, Jeffree Star henüz 6 yaşındayken intihar etti. O tarihten itibaren Jeffree’nin tüm sorumluluğu annesi Marra Shubyann Lindstrom Steininger’a yüklendi.

Makyajla çocuk yaşta tanıştı

Günümüzün İnternet dünyasında makyaj denildiğinde akla gelen ilk isimlerden biri olması kesinlikle tesadüf değil. Daha çocukken annesinin makyaj malzemeleriyle kendisine makyaj yapmayı çok seviyordu ve okula da bu şekilde gidiyordu.

Lise sonrası hayata hızlı atıldı

Liseden mezun olmasının ardından Hollywood’un kalbi Los Angeles’a taşındı. Burada makyaj, modellik ve müzikle ilgili işler yaptı.

MySpace Dönemi

Bir zamanlar hayatımızda ne Facebook ne Twitter ne de Instagram vardı. 2000’lerin gözde sosyal medyası MySpace aracılığıyla müzik kariyerinin yanı sıra moda tasarımı çalışmalarını da paylaşan Star, bu platformda hayatıyla ilgili blog da tutuyordu. Özgün görüntüsü ile verdiği kendine güvenme mesajları kısa sürede burada popüler olmasını sağladı.

Müzik Kariyeri

Jeffree Star’ın müzik kariyeri Peaches’ın üyesi Samantha Maloney ile arkadaş olmasıyla başladı. Samantha Maloney onu müzik yapması konusunda cesaretlendirdi. 2007 yazında grupla birlikte turneye çıktı ve 15 şehir gezdiler.

İlk Albüm: Beauty Killer

Jeffree Star’ın ilk albümü “Beauty Killer”

Star’ın ilk albümü Beauty Killer 2009’da dinleyiciyle buluştu. Albüm, Billboard’un En İyi Elektronik Albümler listesinde 7. sıraya kadar yükseldi.

Albümde, daha sonraları yıldızı parlayacak olan Nicki Minaj ile düet yaptığı “Lollipop Luxury” isimli bir şarkı da yer alıyordu.

2010’da Akon’ın kurduğu Konvict Muzik ile anlaşma imzaladı. Akon onu “Yeni Lady Gaga” olarak tanımlamıştı.

2. stüdyo albümünün çıkışı düşünülürken işler yolunda gitmedi ve 2013’te müzik sektörüne veda etti. Jeffree daha sonradan Akon’ın plak şirketi ile anlaşmasını “Yaptığım en büyük hataydı.” diyerek tanımladı.

Kesha’nın klibinde yer aldı

Kesha’nın Ağustos 2010’da çıkardığı hit şarkısı “Take It Off”un klibinde Jeffree Star da yer alıyordu.

Jeffree Star Cosmetics

Müzik kariyerinin sonlanması ünlü yıldızın iflas etmesine sebep oldu. 2014’te elinde kalan her şeyi Jeffree Star Cosmetics adını verdiği e-ticaret markasını çıkarmak için harcadı. Bu markanın milyon dolarlık bir şirkete dönüşeceğinden haberi yoktu…

Markasının tanıtımı için Youtube’ta videolar çekmeye başladı ve hiç olmadığı kadar geniş kitlelere ulaştı. Şu anda kanalını takip eden 16 milyonu aşkın takipçisi bulunuyor ve videolar milyonlarca görüntülenme elde ediyor.

Youtube kanalının geliri o kadar büyüdü ki 2018 yılında, sadece Youtube’tan 18 milyon dolar gelir elde etti ve Forbes’a göre en çok kazanan 5. Youtube yıldızı oldu.

Jeffree Star Cosmetics

Jeffree Star’ın Instagram hesabı var mı?

Jeffree Star’ın Instagram‘da 14 milyon takipçisi bulunuyor. Yaklaşık altı bin gönderisi bulunan hesabını Jeffree Star aktif kullanıyor.

https://www.instagram.com/p/CEVUBNkhiEu/

Jeffree Star’ın Twitter hesabı var mı?

Jeffree Star, Twitter hesabını da aktif kullanıyor. Ünlü yıldız hayranlarıyla sık sık etkileşim halinde.

Jeffree Star’ın Youtube Kanalı

Youtube, Jeffree Star’ın yıldızının parladığı ve üne kavuşturan bir platform. 2006 yılında açtığı kanalında şu anda 17 milyonun üzerinde abonesi bulunuyor.

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla: Yakından Tanıyalım

Yukarı