Bizi Takip Et!

Jennifer Lawrence Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Gerçek

Yakından Tanıyalım

Jennifer Lawrence Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Gerçek

Dikkat çekici bir kişiliğe sahip, sempatik ve sıcak tavırları ve güler yüzü insanın içini ısıtıyor. Utangaç bir yapısı olmasına rağmen sözünü esirgemekten asla çekinmiyo, açık sözlü olması onu çok sevmemizi sağlıyor.

Hunger Games filmi ile dikkatleri üzerine çekip, Silver Linnings Book filmindeki performansı ile gönülleri  fethetmeyi başararak En İyi Kadın Oyuncu Ödülünü kazanan Jennifer Lawrence’ı daha yakından tanımaya ne dersiniz?

Tam Adı:

Jennifer Shrader Lawrence

Doğum Tarihi ve Burcu

15 Ağustos 1990 tarihinde Kentucky / Birleşik Devletler’de dünyaya geldi  ve aslan burcu

Oyunculuk Serüvenine 14 Yaşındayken Başladı

Çocukluğunda klise oyunlarında oynayan Lawrence, 14 yaşında oyuncu olmaya karar verdi ve ailesiyle birlikte bir yetenek avcısına başvurdu. Liseden 2 yıl erken mezun olan yıldız, böylelikle oyunculuk kariyerini başlattı.

 İlk Oscar Ödülünü 22 Yaşındayken Kazandı

David O. Russell’ın yönettiği ve 8 dalda Oscar’a aday gösterilen Silver Linings Playbook filminde Tiffany Maxwell’ı canlandıran Jennifer Lawrence, bu filmdeki performansı ile 22 yaşındayken, 2013 yılında gerçekleşen 85. Oscar Ödüllerinde “En İyi Kadın Oyuncu Akademi Ödülü’nü kazandı.

“Hayranlarım olmadan sevdiğim  şeyi yapmam asla mümkün olmazdı”

Bu yüzden de hayranlarına karşı bir minnettarlık ve şükran duygusu hissettiğini ve elinden geldiğince de hayranları ile karşılaştığında onları geri çevirmeden bolca imza dağıtmak istediğini söylüyor.

Makyajsız görüntülenmekten korkmuyor

Herkes gibi makyajsız bir şekilde dışarı alışverişe ve yemeğe gidebildiğini söyleyen Lawrence, makyajsız görüntülenmeyi umursamadığını söylüyor.

Yönetmen Darren Aronofsky’e karşı büyük hayranlığı var

Türkiye’de 2017 yılında vizyona giren Mother! filminde Darren Aronofsky ile birlikte çalışma şansı yakalayan başarılı oyuncu, “Yıllardır onun hayranıyım ve onu çok cesur buluyorum” diyor.

2014 Yılında Hacker saldırısına uğradı ve çıplak fotoğrafları İnternete sızdı

2014 yılında yüze yakın ünlü ismin iCloud hesabını hackleyen bilgisayar korsanı aralarında Jennifer Lawrence, Kate Upton gibi isimlerin özel fotoğraflarını 4chan isimli İnternet sitesinde yayımladı.

Aynı yıl Vanity Fair dergisine konuşan başarılı oyuncu, fotoğrafları o dönem sevgilisi olan Nicholas Hoult’a göndermek için çektiğini söylemişti.

Yaşadığı olayı ‘Bu bir skandal değil bir seks suçu’ diyerek özetleyen Lawrence, “Bu benim bedenim ve benim seçimim olmalı. Böyle bir dünyada yaşadığımıza inanamıyorum. Nicholas ile aramızda mesafeler vardı. Sevgilim ya porno izleyecekti ya da benim fotoğraflarıma bakacaktı. Bir özür mesajı yazmak istedim. Yazmaya çalıştığım her kelime beni ağlattı ya da öfkelendirdi. Ama ‘özür dileyecek’ bir şeyim yoktu”  diyor.

Kendisini gerçek bir Feminist olarak görüyor

Lawrence, Hollywood dünyasındaki cinsiyetçi yaklaşıma sesini yükselten isimler arasında. Kadınların ne giydiklerine karışılması, filmlerdeki cesur sahneleri oynayan kadınlara yönelik tabuların yıkılması gerektiğini savunan birçok çıkış yapan oyuncu, kendini gerçek bir feminist olarak görüyor ve cinsiyet eşitliğini savunuyor.

Modayı çok seviyor

2013 yılından bu yana Dior’un yüzü olarak karşımıza çıkan başarılı oyuncu, markanın çanta, kıyafet ve kozmetik ürünleri için kamera karşısına geçti. Markanın yüzü olması hakkında,

“Bu kadar zengin geçmişi olan bir modaevinin yüzü olmak inanılmaz bir duygu.Modayı çok seviyorum.  Maria Grazia Chiuri (Dior’un ilk kadın kreatif direktörü) bir kadının diğer bir kadın için yarattığı güzel giysilerin ötesinde, şık tanımını yeniden anlam kazanmasını sağlıyor.”

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla: Yakından Tanıyalım

Sponsor Bağlantı

Trendler

Sponsor Bağlantı
Yukarı