in

Kanye West’in Twitter’a Erişimi Engellendi

Twitter’a 12 saat giremeyecek!

Müzik endüstrisindeki adil yapılmayan sözleşmeleri protesto etmek için Grammy ödülünün üzerine işediği videosunu Twitter hesabından paylaşan Kanye West’in platforma erişimi 12 saatliğine engellendi.

Kanye West ve Rick Fox
Kanye West ve Rick Fox

Erişim yasağı haberini Kanye West’in arkadaşı Rick Fox, dün akşam Twitter hesabından duyurdu. Fox, attığı tweet’te “Arkadaşım Kanye’nin Twitter’a 12 saatliğine erişiminin kesildiğini bilmenizi isterim.” dedi.

#FreeYe Trendlere Girdi

Rick Fox’un açıklamasından hemen sonra Twitter’da Kanye West’in hayranları #FreeYe hastag’i dünya gündemine yerleştirdi. Hayranlar West’in susturulmasına tepki gösterirken haberin Rick Fox tarafından verilmesi ise insanlar tarafından çeşitli şakaların yapılmasına neden oldu.

Universal ve Sony’e Tepkili

Kanye West dün yoğun bir şekilde kullandığı Twitter hesabından çarpıcı açıklamalar yaptı. Müzik endüstrisindeki adaletsizliği dile getiren West, “Sony ve Universal ile sözleşmem bitene kadar daha fazla müzik yapmayacağım”  dedi. West, Universal Music Group’uyla yapılan sözleşmenin her sayfasını da yine Twitter hesabından paylaşarak deşifre etti.

West, ardı arkası kesilmeyen tweet serisinde, “Universal ve Sony’de herkesin sözleşmesini görmem gerekiyor. Halkımın köleleştirilmesini izlemeyeceğim. Halkım için hayatımı tehlikeye atıyorum. Müzik endüstrisi ve NBA günümüzün köle gemileridir. Ben yeni Musa’yım” şeklinde tepkisini dile getirdi.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0