Bizi Takip Et!

Karanlık Salı Paylaşımı Tepki Çeken Emma Watson’dan Açıklama Geldi: Sizin Yanınızdayım”

Magazin

Karanlık Salı Paylaşımı Tepki Çeken Emma Watson’dan Açıklama Geldi: Sizin Yanınızdayım”

Instagram’da 52 milyonun üzerinde takipçisi olan Emma Watson’ın George Floyd’un ölümü sonrası ırkçılığa karşı başlatılan sosyal medya etkinliği “Karanlık Salı” paylaşımı tepki çekti.

Emma Watson‘ın Instagram’da “Karanlık Salı” (Blackout Tuesday) etiketiyle yaptığı paylaşım tepki topladı. Sosyal medya kullanıcıları tarafından farklı şekilde algılanan paylaşımlarda Watson, ‘Sosyal medya düzenine öncelik vermekle’ suçlandı.

ABD’de siyahi vatandaş George Floyd‘un polis şiddeti sonucu hayatını kaybetmesi, sosyal medya kullanıcıları tarafından protesto ediliyor. Instagram kullanıcısı milyonlarca kişi, ırkçılığa karşı “Karanlık Salı” (Blackout Tuesday) isimli etkinlik kapsamında siyah fotoğraf paylaşarak ırkçılığın son bulması için çağrıda bulundu.

Watson’da salı günü sosyal medya hesabından önce, 3 tane beyaz fotoğraf karesi ardından 3 adet siyah kare paylaştı. Bu paylaşımlarında siyah fotoğraf karelerini beyaz çerçeve içinde paylaştığını fark eden kimi hayranlar ise ünlü yıldızı ‘Sosyal medya düzenine öncelik vermekle’ suçladı.

Öte yandan Birleşmiş Milletler’in İyi Niyet Elçisi Emma Watson’ın George Floyd’un ölümüyle ilgili sessiz kalmasına da hayranları tepki gösterdi. Instagram’da 52 milyonun üzerinde hayranı olan Watson’a bir takipçisi, “Şaka yapıyor olmalısınız, bazı bağlantılar paylaşınız!!! Platformunuzu bilgi paylaşmak için kullanınız” yazarken bir başka takipçisi ise, “Lütfen bu önemli konu hakkında konuşunuz! Büyük bir platformunuz var.” diyerek sessiz kalmaması konusunda çağrıda bulundu.

“Karanlık Salı” (Blackout Tuesday) paylaşımından sonra ünlü yıldız, iki yeni paylaşım daha yaptı. Watson ilk paylaşımında, Amerikalı görsel sanatçısı Fahamu Pecou‘nun sanat eserine ve şiirine yer verdi.

https://www.instagram.com/p/CA80w4EJ2RP/?utm_source=ig_embed

Başarılı oyuncu kendisine gelen eleştiriler sonucunda Instagram sayfası üzerinden bir açıklamada bulundu. “Sizin yanınızdayım” notuyla paylaştığı yazısında, hayranlarına seslenen Watson, “Öfkenizi, üzüntünüzü ve acınızı görüyorum” diyerek önümüzdeki günlerde, araştırmaları sonucunda dinlediklerini ve öğrendiklerini sosyal medya hesaplarında paylaşacağı sözünü verdi.

https://www.instagram.com/p/CA81CigphAR/

Continue Reading
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla: Magazin

Yukarı