Bizi Takip Et!

Kraliçe Elizabeth ve Prens William Yangınından Kurtulanları Ziyaret Etti

Gündem

Kraliçe Elizabeth ve Prens William Yangınından Kurtulanları Ziyaret Etti

91 yaşındaki Kraliçe Elizabeth ve  34 yaşındaki torunu Prens William , Cuma günü (16 Haziran 2017) 13 Haziran gecesi 30 kişinin hayatını kaybettiği 120 daireli, 24 katlı Grenfell Kulesi yangınından hayatta kalanları görmek için mağdur aileleri ile bir araya geldi.

Yangından kurtulan vatandaşların kaldığı Westway Spor Merkezini ziyaret eden Kraliçe ve torunu Prens Williams, trajedi hakkında yetkilerden bilgi aldı.

Londra Emniyet Müdürlüğü’nden Stuart Cundy, yaptığı açıklamada Grenfell Tower yangınında en az 58 kişinin kayıp olduğunu ve bu kişilerin yaşamını yitirdiğinin varsayıldığını açıklamıştı.

Yaşanan üzücü hadise sonrası Prens William, Prenses Kate ve Prens Harry de trajedi yüzünden evsiz kalan ailelere yardım etmek için bir fon bağışında bulundu.

Öte yandan Başbakan Theresa May, yangın mağdurlarını ziyaret etme konusunda yaşadığı yavaşlık yüzünden eleştiri yağmuruna tutuldu.

May, ziyaretlerini yangının çıkmasından 48 saat sonra gerçekleştirmiş, yangınla ilgili sorulan soruları yanıtlamayı reddetmişti.

Continue Reading
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla: Gündem

Sponsor Bağlantı

Trendler

Sponsor Bağlantı
Yukarı