in ,

Kylie Cosmetics’in Hisseleri Coty’e Neden Satıldı?

Kris Jenner, Kylie Cosmetics’in hisselerinin büyük bir kısmının Coty şirketine satılmasının arkasındaki sebebi açıkladı.

Kylie Jenner’ın annesi ve menajeri Kris Jenner, Kylie Cosmetics şirketinin yüzde 51’inin Coty’e satılmasıyla ilgili konuştu.

“Bizim İçin Büyük Bir Gündü”

600 milyon dolarlık satış hakkında Squawk Box’a açıklamada bulunan Jenner, “Dün Kylie ve Kylie Cosmetics’teki ekibimiz için büyük bir gündü. Ailemizi gururlandıran bir an yaşadık. Bu sayede tüm çalışmalarımızın değer kazanmasını sağladık ve aynı zamanda, ileriye bakıp gelecek hakkında daha da heyecanlandığımız bir an oluştu.” dedi.

Kylie Jenner ilk olarak çıkardığı rujlar sayesinde büyük başarı elde etmişti.

Küresel Pazara Açılacaklar

Şirketin hisselerinin büyük bir kısmının satılması, pek çok kişi için sürpriz olmuştu. Ancak Kris Jenner satıştaki amacı, “Asıl hedefin, Kylie’nin var olan güzellik şirketini küresel pazarda etkili bir şirkete dönüştürmek olduğunu düşünüyorum. Vizyon tam olarak bu. Coty ile partner olmaya karar verdik. Çünkü onlarda bizim gibi aynı vizyon çerçevesinde bunu devasa bir şeye dönüştürmek için çalışıyorlar. Büyük hayaller kuruyoruz ve bu konuda çok heyecanlıyız.” diyerek açıkladı.

Peki Bu Ne Anlama Geliyor?

Öncelikle bu adımın kozmetik severler için güzel bir gelişmenin habercisi olduğunu belirtmekte yarar var. Kylie Jenner ve Coty şirketinin birlikteliği global pazar içerisinde satışların başlayacağına işaret ediyor. Yani artık Türkiye sahil dünyanın pek çok ülkesinde Kylie Cosmetics’in satışları başlayacak.

Coty ailesinin içinde olan markalar
Coty ailesinin içinde olan markalar

Coty şirketi güzellik sektöründe renkli kozmetik ürünleri, perakende saç boyaları ve şekillendiricileri, vücut bakımından kokulara kadar oldukça zengin bir portfolyoya sahip.

Marka ailesinin içinde; COVERGIRL, Max Factor, Rimmel London, Clairol, Sally Hansen, Adidas, Wella, Katy Perry Parfums, Biocolor ve Nautica global ikonlar yer alıyor.

Kylie Jenner’ın bu girişimi hakkında ne düşünüyorsunuz?