Bizi Takip Et!

Lizzo Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yakından Tanıyalım

Lizzo Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

“Truth Hurts” şarkısı ile ses getiren Lizzo Kimdir? Kariyerinin en parlak dönemini geçiren Lizzo’yu yakından tanımaya ne dersiniz?

Lizzo Kimdir? Ünlü şarkıcı bu yıl, Juice şarkısı ile Coachella Müzik Festivali‘nde büyük ses getirdi. Müziğini, kendinden emin, seksi ve oldukça eğlenceli olarak tanımlıyor. 2017 yılında yayımladığı “Truth Hurts” şarkısı ile bu yıl sosyal medyada viral olması onu listelerin zirvesine taşıdı.

Şarkının bu yıl çıkan 3. stüdyo albümü Cuz I Love You‘ın genişletilmiş versiyonuna eklenmesi Billboard Hot 100 listesinde zirvede 7 hafta kalmasını sağladı. Bu yıl kariyerinin en parlak dönemini geçiren Lizzo, 2020 yılında gerçekleşecek Grammy Ödüllerinde 8 adaylık alması ile dikkatleri bir kez daha üzerine çekti.

Bu yazımızda Lizzo Kimdir? sorusuna yanıt aramaya çalıştık. Lizzo’nun dolu dolu geçen başarılı şöhret yılının perde arkasını öğrenmeye ne dersiniz?

Lizzo Kimdir?

Lizzo’nun gerçek ismi ne?

Lizzo ve babası

Sahnede Lizzo adını kullanan sanatçının gerçek adı Melissa Viviane Jefferson.

Lizzo kaç yaşında?

Lizzo

27 Nisan 1988 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nin Michigan eyaletindeki Detroit şehrinde dünyaya gelen Lizzo, 31 yaşında ve Boğa burcu.

Lizzo’nun boyu ve kilosu

Lizzo boy ve kilo
Lizzo

Lizzo’nun boyu 1 metre 78 cm. Kilosu ise 140 kg.

Lizzo’nun özel hayatı

Lizzo Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu
Lizzo

Başarılı şarkıcı, medyadan özel hayatını gizlemeye çalışıyor. Bu yüzden özel hayatı hakkında yöneltilen sorulardan da her demecinde geçiştirmeli yanıtlar veriyor. LGBTQ hayranları tarafından destekleniyor. Hatta Lizzo, onlara “Lizzbians” şeklinde sesleniyor.

Lizzo’nun göz rengi ve gerçek saç rengi

Lizzo Coconut Oil Tekli Kapağı

Şarkıcının gözleri koyu kahverengi. Gerçek saç rengi de koyu kahve tonlarında.

3 Ay Boyunca Hiç Konuşmamış

Lizzo

Melissa Viviane Jefferso adıyla dünyaya gelen Lizzo’nun çocukluğu Houston’da geçti. 20 yaşlarına geldiğinde 3 ay boyunca konuşmadığını itiraf ediyor. Nedeni sorulduğunda ise “Neyin yanlış olduğunu bilmiyordum” diyerek karanlık bir dönemden geçtiğini Great Big Story’ye verdiği röportajında söylüyor.

Lizzo’nun müzik kariyerindeki başarılar

Lizzo – Big Grrrl Small World Albüm Kapağı

Şarkıcının “Big Grrrl Small World” adlı 2. stüdyo albümü müzik eleştirmenlerinden olumlu yorumlar aldı. 2015 yılında yayımlanan albüm Spin Magazine’in “2015’in En İyi Hip Hop Albümü” listesinde 17 sırada yerini aldı.

Prince, Mike Mictlan ve Lazerbreak gibi isimlerle iş birliği gerçekleştirdi.

Lizzo’nun İlk Albümü: Lizzobangers

Lizzo Lizzobangers Albüm Kapağı

Lizzo, 2013 yılında Lizzobangers adıyla ilk albümünü Independent Record Label etiketiyle bağımsız plak şirketi olan Totally Gross National Product‘tan çıkardı.

“Truth Hurts” ile Zirveye Yerleşti

Lizzo Billboard Hot 100

Lizzo’nun 2017 yılında çıkardığı “Truth Hurts” şarkısı Tiktok gibi sosyal medya mecralarında viral haline gelince bu çıkış listelere de yansıdı.

Şarkı, Lizzo’nun bu yıl nisan ayında yayımladığı 3. stüdyo albümü Cuz I Love You‘ın genişletilmiş versiyonuna eklenerek yeniden piyasaya sürüldü.

“Truth Hurts” , 2019 yılında Lizzo’ya kariyerinin en büyük liste başarısını getirdi ve 7 Eylül ve 12 Ekim arasında 6 hafta Billboard Hot 100 listesinde 1 numarada kaldı. 19 Ekim’de zirveden ayrılan Lizzo, 26 Ekim’de zirvedeki yerine yerleşti böylece 7 haftalık bir liste başarısı elde ederek 2019 yılında ses getiren başarıya imza attı.

Lizzo’nun ilk Televizyon Gösterisi

Lizzo’nun konuk olduğu Made in Chelsea: NYC. Televizyon Show’undan

Şarkıcı, 2014 yılında Made in Chelsea: NYC. adlı televizyon dizisinde oynadı.

Favori Futbol takımı : Minnesota Vikings

Lizzo, Minnesota Vikings perofrmansı

Lizzo’nun Amerikan futbol takımları içinden en sevdiği takım Minnesota Vikings. Lizzo, takımın maçında performans sergilemişti.

Müzik gurubu dağılınca Minnesota’ya taşındı

Lizzo Vogue çekimlerinden

Houston’da kurdukları müzik grubu ile yollarını ayıran Lizzo, Minnesota’ya taşınmaya karar vermiş. Kalbi kırık bir şekilde grubundan ayrılan Lizzo, daha sonra annesi ve kız kardeşi ile birlikte Denver’a yerleşmiş ve burada bir yapımcı ile tanışmış. Müzik yapımcısı onu kariyerini ileri seviyeye taşımak için Minnesota’ya yönlendirmiş. Lizzo, başlarda kötü hava koşullarından dolayı buraya taşınma fikrine sıcak bakmadığını da ekliyor.

Minnesota’ya taşınınca neler yaptı?

Lizzo sosyal medya

Minnesota yerleştikten sonra Soul Pop İkilisi olarak Larva Ink ile birlikte sahne aldı. Ayrıca Lizzo, yerelde çok tanınan The Chalice adlı kadın grubununda üyelerinden birisiydi.

5 Farklı Grubunun Üyesiydi

Lizzo

Lizzo dah önce 5 farklı rap / hip-hop grubunun üyesi olarak müziğini icra etti. Yer aldığı grupların isimleri şöyle: Grrrl Prty, The Chalice, Ellypseas, The Clerb ve Absynthe.

Time Dergisinin hazırladığı “İzlenilmesi Gereken 14 Sahne Performansı” listesine girdi

Lizzo

Lizzo, 2014 yılında Time dergisinin hazırladığı “İzlenilmesi gerekn 14 sahne performansı” listesinde yer aldı.

2020 Grammy Ödülleri Kategorisinde 8 Dalda Adaylığı Bulunuyor

Lizzo konserinden bir fotoğraf

2019 yılı Lizzo’nun müzik kariyerinin en parlak dönemi olarak kayıtlara geçti. Şimdi bunu taçlandırma sırası. Başarılı şarkıcı, 2020 Grammy Ödülleri kategorinde tam 8 dalda adaylık aldı. Lizzo’nun adaylık aldığı kategoriler şöyle:

 • En İyi Çıkış Yapan Sanatçı
 • Yılın Kaydı – “Truth Hurts”
 • Yılın Şarkı – “Truth Hurts”
 • Yılın Albümü – Cuz I Love You (Deluxe)
 • En İyi Pop Solo Performans – “Truth Hurts” – KAZANDI
 • En İyi Kentsel Çağraş Albüm – Cuz I Love You (Deluxe) – KAZANDI
 • En İyi R&B Performans – “Exactly How I Feel”
 • En İyi Geleneksel R&B Performansı – “Jerome” – KAZANDI

Lizzo’nun Instagram ve Twitter Hesabı var mı?

Lizzo

Lizzo’yu sosyal medya hesapları üzerinden yakından takip edenler ünlü yıldızın birçok kişiliğe sahip olduğunu görüyor. Bazen enstrüman çalarken başka gün onu twerk yaparken görebiliyorsunuz. Yeteneklerini göstermekten asla çekinmiyor.

Ünlü şarkıcıyı Twitter üzerinden @lizzo ve Instagram üzerinden @lizzobeeating hesaplarından takibe alabilir ve onu yakından takip edebilirsiniz.

https://www.instagram.com/p/B4F-nALBWXG/

2 Yorum

2 Comments

 1. Avatar

  Lizzo her şeyi hak ediyor

  27 Kasım 2019 at 22:38

  8 tane grammy adaylığı aldı hak etti de inşallah hepsini kazanır

 2. Avatar

  vermciem

  28 Kasım 2019 at 12:10

  Ben seviyorum. bu kadar linç etmeyin artık yeter

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla: Yakından Tanıyalım

Sponsor Bağlantı

Trendler

Sponsor Bağlantı
Yukarı