Bizi Takip Et!

maNga’dan Eurovision Açıklaması!

Müzik

maNga’dan Eurovision Açıklaması!

Sertab Erener’in instagram yayınında 2018 yılında Eurovision’a gideceğimizi onaylamasının ardından gözler TRT’ye çevrilmiş ve kimin gideceği konusunda çeşitli isimlerin adı geçmeye başlamıştı. Türk Rock müziğin başarılı ismi maNga yeniden Eurovisona gideceklerinin sinyalini veren tweeti ile bir anda dikkatleri üzerine çekmişti.

Manga’dan Eurovision Açıklaması Geldi

maNga grubu twitter hesaplarından Eurovision ile ilgili bir açıklama yayımladı. 1 Ağustos’ta attıkları tweetin yanlış anlaşıldığını söyleyen maNga grubu Eurovision’a katılmayacaklarını söyledi.

2010 yılında Norveç’te gerçekleşen 55. Eurovision Şarkı Yarışması  “We Could Be The Same” şarkısı ile Türkiye’yi temsil maNga grubu yarışmayı 2. olarak tamamlamıştı.  Bu derece aynı zamanda Türkiye’nin Sertab Erener’den sonra  aldığı en iyi derece olarak kaydedilmişti.

Resmi Açıklama Gelmedi!

TRT Genel Müdürü İbrahim Eren

TRT’de 2018 yılında Portekiz’in başkenti Lizbon’da gerçekleşecek Eurovision Şarkı Yarışması katılıp katılmayacağımız konusunda henüz resmi bir açıklamada bulunmadı. Fakat değişen TRT yönetimi ile birlikte  Eurovision Yarışması’na tekrar döneceğimizin sinyalleri veriliyor. Sertab Erener’de geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği instagram canlı yayında 2018 yılında Eurovision’a geri döneceğimizi söylemişti.

En Son 2012’de Katılmıştık!

2012’de Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de gerçekleşen Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi Love Me Back isimli şarkı ile Can Bonomo temsil etmişti. İsveç’i temsil eden Loreen’in “Euphoria” şarkısı ile birinci olduğu yarışmada Can Bonomo 112 puan alarak yarışmayı 7. olarak tamamlamıştı.

2013 yılında ise TRT, kurallarda yapılan değişiklikler ve politik oylamaları sebep göstererek Malmö’de gerçekleşen yarışmadan çekildiğini duyurmuştu.

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla: Müzik

Trendler

Yakından Tanı!

Yakından Tanıyalım

Jacob Elordi Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yazan 13 Ekim 2020
Ester Expósito Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yakından Tanıyalım

Ester Expósito Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yazan 12 Ekim 2020
Halsey Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yakından Tanıyalım

Halsey Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yazan 8 Ekim 2020
2020 Nobel Edebiyat Ödülü'nün Kazananı Louise Glück Kimdir kaç yaşında eserleri

Yakından Tanıyalım

Louise Glück Kimdir?

Yazan 8 Ekim 2020

Facebook

Yukarı