Bizi Takip Et!

Megan Thee Stallion Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yakından Tanıyalım

Megan Thee Stallion Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Megan Thee Stallion Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Megan Thee Stallion Kimdir? Rap müziğin yeni ismini yakından tanımaya ne dersiniz?

Savage ve WAP gibi ses getiren çalışmalara imza atan Amerikalı rap yıldızı Megan Thee Stallion Kimdir? Kaç yaşında? Boyu ve kilosu hakkında merak ettiğiniz her şey!

Megan Thee Stallion Kimdir
Megan Thee Stallion Kimdir?

Megan Thee Stallion kendisini ‘Şehvetli bir rapçi’ olarak tanımlıyor. Teksas doğumlu oluşu Güney aksanını kaçınılmaz kılıyor. Megan’ın müziğini eşsiz kılan şey ise yoğun bas harmanını enerjik bir şekilde insanlara sunuyor olması. “Kendime aşığım. Ben bir karakter değilim, yaptığım her şey doğal.” diyen Megan Thee Stallion, dışa dönük ve kendisiyle barışık birisi. Şarkı sözlerinde cesur olmaktan kaçınmıyor ve bu stilini de yansıyor. Megan stilini, “Kendinden emin, seksi ve çok enerjik” olarak ifade ediyor.

Megan Thee Stallion Kimdir?

Amerikalı rap yıldızı Megan Thee Stallion, 15 Şubat 1995 tarihinde Megan Jovon Ruth Pete adıyla ABD’nin Teksas eyaletinde bağlı Bexar şehrinde dünyaya geldi. Çocukluğu ve Houston’daki South Park’ta geçti.

Megan Thee Stallion Kimdir?

Lise yıllarından bu yana aktif bir şekilde kendi şarkı sözlerini yazıp, seslendiren Megan, şarkılarını ilk kez 2016 yılında SoundCloud’a yüklemeye başladı. Instagram ve Youtube’a yüklediği freestyle rap videolarıyla Megan performansıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Profesyonel anlamda müzik kariyeri 2016 yılında yayımladığı “Like A Stallion” adlı şarkı ile başladı. Bunu aynı yıl Rich Ratchet ve 2017 yılının başlarında Megan Mix mixtape’leri takip etti. İlk Ep’sini Make It Hot adıyla 2017’de yayımladı. Ardından Tina Show ve Suga EP’lerini hayranlarıyla buluşturdu. Megan, Savage teklisi ile de kariyerinin zirve başarını yakaladı. Megan Thee Stallion şimdilerde ilk stüdyo albümü üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Megan Thee Stallion kaç yaşında?

Megan Thee Stallion, 15 Şubat 1995 tarihinde Megan Jovon Ruth Pete adıyla Teksas’ta doğdu. Ünlü şarkıcı, 2020 yılı itibarıyla 25 yaşında.

Megan Thee Stallion’ın boyu ve kilosu

Megan Thee Stallion’ın boyu 1.78, kilosu 65 kg.

Megan Thee Stallion sahne adını nasıl seçti?

Megan Thee Stallion’ın gerçek adı Megan Jovon Ruth Pete. Ünlü yıldız sahnede Megan Thee Stallion adını kullanıyor.

Peki bu isim nereden geliyor? Megan bunu Vulture röportajında şöyle açıklıyor: “Güneyde yaşayan insanlar hoş ve güzel kadın gördüklerinde  güzelliği tasvir etmek için aygır benzetmeleri yapıyorlar. 15 yaşlarındayken yaşlı bir amca bana ‘Aygır gibisin’ dedi ve bende ona ‘Eğer hapse girmek istemiyorsan kes sesini’ dedim. Sonra kaç yaşındasın diye sordu bende ‘15 yaşındayım’ diye cevap vermiştim. Küçüklüğümden beri güzel bir vücuda sahiptim ve yaşlı insanlar için hapishane yemi gibiydim. Adım Megan Thee Jailbait de olabilirdi ama Megan Thee Stallion iyi oldu.” diyor.

Üniversite Öğrencisi!

Megan Thee Stallion şu anda Teksas Southern Üniversitesi‘nde eğitimine devam ediyor. Yoğun iş temposu içinde üniversite okumanın zor olduğunu belirten Megan, 2019 yılında online dersler almak zorunda kaldığını ifade ediyor.

Megan Thee Stallion üniversitede sağlık yönetimi okuyor. Onu bu bölüme okumaya sürükleyen şey ise büyükannesinin kendi annesiyle ilgilenirken yaşadığı zorluklara tanık olması. Megan büyükannelerinin bakım konusunda bu denli stresli halini görünce yaşlılar için bir bakım tesisi kurma isteğinin doğduğunu söylüyor.

Hayranlarına ‘Hot Girl ya da Hotties’ deniliyor

Megan Thee Stallion‘ın hayranlarına Hot Girl ya da Hottie adı veriliyor.

Megan Thee Stallion
Megan Thee Stallion

Megan hayranlarına verdiği ismi seçme süreci hakkında: “Ben ateşli bir kızım, hayranlarımında öyle olması çok doğal. Aslında 2017’de onlara bir oylama sundum ve isimlerini vermelerini istedim. Stallionaires’da bu isimlerin arasındaydı. Ben de onlara neyi seçerseniz seçin benim için Hotties olacaksınız dedim. Çoğunlukta buna uydu ve hayranlarım Hotties adını seçtiler.” diyor.

Rap müzikle çocukken tanıştı

Megan Thee Stallion
Megan Thee Stallion

Megan Thee Stallion’ın müziğe olan ilgisi çocukluktan geliyor. 18 yaşına girdiğinde Prairie View A&M Üniversitesi’ne gitmiş. Megan orada yaşadığı anısını şöyle anlatıyor: “Onlar benim rap yapamayacağımı düşünüyorlardı. Rap söylemeye başladığım da ise şaşırdılar. Bir kız arkadaşım ‘Seni Youtube’a koymalıyız Megan’ dedi. Ertesi gün Youtube’a bir video yükledim ve okulda rapçi olarak tanınmaya başladım.”

Annesi de rap yapıyor

Megan Thee Stallion annesi ve babası
Megan Thee Stallion annesi ve babası

Megan Thee Stallion’ın annesi Holly Thomas da geçmişte rap müzikle ilgilenmiş. Ünlü yıldız annesinin müziğini Gangster rap olarak tanımlıyor.

Megan annesinin rap kariyerinin bugünkü müziğine büyük katkısı olduğunu düşünüyor. “Annem tanıdığım ilk kadın rapçiydi.” diyen Megan, çocukken kreşe gitmek yerine vaktinin çoğunu annesiyle stüdyoda geçirdiğini söylüyor. Annesi rap yaparken Holly-Wood adını kullanıyormuş.

Annesini beyin tümöründen kaybetti!

Megan Thee Stallion ve annesi
Megan Thee Stallion ve annesi

Megan Thee Stallion, “Big Ole Freak” adlı şarkısının viral olmasının ardından New York’ta Fever mixtape’inin hazırlığı içerisindeydi ve kariyerinin dönüm noktası olan işe imza atıyordu. Özel hayatında ise hayatının sınavından geçiyordu. Çünkü annesi beyin tümörüyle mücadele içindeydi. Megan’ın annesi zorlu geçen tedavi sürecinin ardından Mart 2019’da aniden hayata gözlerini yumdu.

Çevre dostu!

Megan tam bir çevre dostu! Hayranları da çevre konusunda oldukça bilinçli! Megan artık plastik pipet yerine metal tercih ettiğini söylüyor.

Plastik kutulu içecek ve yiyecekler kullandığında ise muhakkak kutularını geri dönüşüm kutularına attığını belirtiyor. Megan, pet şişelerden olabildiğince su içemeye çalışıyor ve yanında metal su şişesi taşıyor.

Pesketaryen olarak besleniyor!

Megan Thee Stallion beslenmesine de çok dikkat ediyor. Ünlü yıldızın beslenmesi pesketaryenlik üzerine kurulu.

Balık veya diğer su ürünlerinin tüketiyor fakat başka hayvanların etlerini yemiyor. Megan, tur zamanlarında vegan yiyecekler bulmakta büyük zorluk yaşadığı için şu anda en doğru beslenme biçiminin pesketaryenlik olduğunu söylüyor.

Kadınları cesaretlendiriyor

Megan Thee Stallion kendine aşık bir kadın. Megan küçükken ailesinin ona hep ‘Megan harikasın, çok iyi görünüyorsun’ gibi iltifatlar kullandığını söylüyor. Ünlü yıldız, ailesinin bu yaklaşımının ona güven aşıladığını ve iyi hissettirdiğini belirtiyor.

Megan ailesinin ona hissettirdiği bu duyguyu şimdi tüm kadınlara hissettirmek istiyor. Kadınları kendileriyle barıştıran ve cesaretlendiren Megan bu konu hakkında şunu söylüyor: “Kadınlara iyi göründüklerini, herhangi bir yerlerini değiştirmeye ihtiyaçlarının olmadığını söyleyecek bir sese sahibim ve ben de bu gücü kullanıyorum. Ailemin bana hissettirdiklerini onlarında hissetmesini istiyorum.”

Silahlı saldırıya uğradı

Megan Thee Stallion, 15 Temmuz 2020’de açtığı Instagram canlı yayınında ağlayarak silahlı saldırıya uğradığını ve mermiyi çıkarmak için ameliyat olduğunu açıkladı.

Yaşadığı olay için “Hayatımın en kötü deneyimiydi.” diyen Megan, polise verdiği ilk ifadesinde ayağının araba camı ile kesildiğini belirtti. Olaydan bir ay sonra ise Megan’dan şaşırtıcı bir itiraf geldi ve kendisini vuran kişinin rapçi Tory Lanez olduğunu söyledi. Megan ifadesindeki değişiklik hakkında, “Polise ne olduğunu hemen orada söyleyemedim çünkü ölmek istemiyordum.” açıklamasında bulundu.

Megan Thee Stallion’ın sevgilisi var mı?

Megan Thee Stallion, 2018 yılında Tina Show EP’si döneminde rap yıldızı Moneybagg Yo (Demario DeWayne White Jr.) ile aşk yaşadı. Çiftin birlikteliği Mayıs 2019’da başladı, Kasım 2019’da sonra erdi. Megan’ın şu anda bekar olduğu biliniyor.

Anime hayranı!

Megan Thee Stallion büyük bir anime hayranı! My Hero Academia en sevdikleri arasında. Megan’ın anime aşkı stiline de yansıyor. Ünlü yıldız, dönem dönem saçlarını sarıya ve kırmızıya ve rengarenk boyadığını söylüyor.

Bulldog cinsi köpeği var!

Megan Thee Stallion hayvanları çok seviyor! Ünlü yıldızın 40e adını verdiği Bulldog cinsi bir köpeği var. Köpeği de sosyal medyada en az Megan kadar üne sahip. 40e, Instagram’da @frenchie4oe adıyla bir hesaba sahip. Instagram’da 400 bine yakın takipçisi var. Aileye yakın zamanda Dos ve Ten adında iki yavru köpek daha katıldı.

Megan Thee Stallion’ın Albümleri

Megan Thee Stallion, ilk teklisini Nisan 2016’da “Like A Stallion” adıyla çıkardı. İlk EP’sini ise Make It Hot adıyla 2017’de yayımlandı. Ardından Tina Snow ve Suga adlı Ep’sini müzikseverlerle buluşturdu. Fever adıyla da bir mixtape’i bulunuyor. Beyonce iş birliği Savage şarkısı ile ilk Billboard Hot 100 zirve başarısı elde etti. Ünlü yıldız, şimdilerde ilk stüdyo albümü üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

EP’leri

  • 18 Eylül 2017 – Make It Hot
  • 21 Aralık 1018 – Tina Snow
  • 6 Mart 2020 – Suga

Mixtape’leri

  • 17 Mayıs 2019 – Fever

Megan kimleri dinliyor?

Pimp C‘nin ve Rihanna‘nın büyük hayranı. Future‘ı, Maliibu Miitch ve Dom Kennedy‘i dinlemekten büyük keyif alıyor. Nicki Minaj‘ı da Cardi B‘yi de dinlemeyi sevdiğini söylüyor.

Megan Thee Stallion’ın Twitter ve Instagram hesabı var mı?

Megan Thee Stallion, Instagram hesabını “theestallion” adıyla kullanıyor. Ünlü yıldızın burada yaklaşık olarak 16 milyona yakın takipçisi bulunuyor.

https://www.instagram.com/p/CGEIRFqFtBH/

Megan Thee Stallion’ın Twitter‘da 4 milyonun üzerinde takipçisi var. Ünlü yıldız burada hayranlarıyla yakın bir ilişki kuruyor. Megan’ı Twitter’da @theestallion adıyla takibe alabilir, gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenebilirsiniz.

Continue Reading
Bunlar da Hoşuna Gidebilir...
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla: Yakından Tanıyalım

Trendler

Yakından Tanı!

Yakından Tanıyalım

Jacob Elordi Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yazan 13 Ekim 2020
Ester Expósito Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yakından Tanıyalım

Ester Expósito Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yazan 12 Ekim 2020
Halsey Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yakından Tanıyalım

Halsey Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yazan 8 Ekim 2020
2020 Nobel Edebiyat Ödülü'nün Kazananı Louise Glück Kimdir kaç yaşında eserleri

Yakından Tanıyalım

Louise Glück Kimdir?

Yazan 8 Ekim 2020

Facebook

Yukarı