in

Metin Hara Kimdir? Yaşı, Kilosu, Boyu, Fotoğraflar ve Daha Fazlası…

Adriana Lima ile aşk yaşamaya başlayan Metin Hara’yı yakından tanımaya ne dersiniz?

Brezilyalı top model Adriana Lima ile yaşadığı aşk ile Türkiye gündeminin baş zirvesine yerleşen Yol ve Dem kitaplarının yazarı Metin Hara hakkında merak edilenleri sıraladık:

Metin Hara, 14 Haziran 1982 tarihinde, İstanbul’da dünyaya geldi.

İlkokulu 50. Yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulunda tamamladıktan sonra, orta ve lise öğrenimi için Üsküdar Amerikan Kolejine gitti.

Üsküdar Amerikan Koleji’ni bitirdikten sonra Çapa Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünde eğitim hayatını tamamladı.

"use strict"; var adace_load_5d556628f1350 = function(){ var viewport = $(window).width(); var tabletStart = 601; var landscapeStart = 801; var tabletEnd = 961; var content = '%3Cscript%20async%20src%3D%22%2F%2Fpagead2.googlesyndication.com%2Fpagead%2Fjs%2Fadsbygoogle.js%22%3E%3C%2Fscript%3E%0A%09%09%3Cins%20class%3D%22adsbygoogle%20adace_adsense_5d556628f1318%22%0A%09%09style%3D%22display%3Ablock%3B%22%0A%09%09data-ad-client%3D%22ca-pub-3102340290368443%22%0A%09%09data-ad-slot%3D%221259534619%22%0A%09%09data-ad-format%3D%22auto%22%0A%09%09%3E%3C%2Fins%3E%0A%09%09%3Cscript%3E%28adsbygoogle%20%3D%20window.adsbygoogle%20%7C%7C%20%5B%5D%29.push%28%7B%7D%29%3B%3C%2Fscript%3E'; var unpack = true; if(viewport=tabletStart && viewport=landscapeStart && viewport=tabletStart && viewport=tabletEnd){ if ($wrapper.hasClass('.adace-hide-on-desktop')){ $wrapper.remove(); } } if(unpack) { $self.replaceWith(decodeURIComponent(content)); } } if($wrapper.css('visibility') === 'visible' ) { adace_load_5d556628f1350(); } else { //fire when visible. var refreshIntervalId = setInterval(function(){ if($wrapper.css('visibility') === 'visible' ) { adace_load_5d556628f1350(); clearInterval(refreshIntervalId); } }, 999); }

})(jQuery);

Üniversite hayatı boyunca geçimini sağlamak için reklam oyunculuğuna başlamış, birçok ulusal ve global markanın Türkiye ve yurt dışındaki tanıtım mecralarında yer aldı.

Profesyonel anlamda enerji ile tedavi çalışmaları yapıyor.

Bugüne kadar tedavisine yardımcı olduğu yüzlerce insanın hayatını değiştiren ve bu bakış açısını, tekniklerini 10000’den fazla insanla paylaşan Metin birçok basın-yayın kuruluşu aracılığıyla milyonlara seslendi.

2000 yılından itibaren insanların yaşamlarını dönüştürebilmesi için ağır hastalıkları olan insanlara seminerler ve bireysel seanslar yapmaya başladı.

2007 yılında ”Dinle Neyden” adlı filmin başrol oyuncularından biri olarak 2008’de Uluslararası Ankara Film Festivalinde en iyi genç yetenek ödülüne layık görüldü.

2008 yılında “Trusthuman- İnsanagüven” projesini hayata geçiren Metin Hara “Başka Bir Dünya Mümkün” felsefesiyle bireysel seanslar ve toplu seminerlerle insanların hayatına dokunmaya devam etti.

2014 yılında çıkardığı Aşkın İstilası üçlemesi kitabının ilki “Yol” ile başlattı yazarlık serüvenini…

Bu kitabı ile ilk 3 ayda 100.000’in üzerinde sattı, yaklaşık 8 ay boyunca bestseller listelerinde kalmayı başardı. 2016 yılında çıkardığı Dem kitabı ile bu başarısını devam ettirdi.

‘Yol’, bir aşkın yolculuğu… Kendinde başlayıp kendinde biten…

“Bu kitap ‘Aşkın İstilası’ adlı üçlemenin birincisi. İlk kitabın ismi ‘Yol’. Okuyucuyu içsel bir yola çıkartmayı amaçlıyor. Kitabın içerisinde yaşamı değiştirecek pratik uygulamalardan, insanların kalbini oyacak hikayelere kadar birçok farklı konu var. İçine konmuş şifrelerden oldukça cesur açıklamalara kadar çok büyük bir emeğin ve seneler süren çalışmanın sonucu…  ‘Yol’, bir aşkın yolculuğu… Kendinde başlayıp kendinde biten… Bir çırağın yola düşmesi, bir neyzenin nefesi, bir aşığın kalp atımı, bir çocuğun gülümsemesi, bir tohumun toprağa kavuşması… Hep kalbinin derinliklerinde hayalini kurduğun bambaşka bir dünyanın yol haritası…”

Ama kendini yazar olarak da tanımlamıyor!

Ayşe Arman’a verdiği röportajında “Kişisel gelişimci değilim ya da bir şeyin koçu. Önemi de yok. Kalbime düşeni bu şekilde paylaşıyorum. Belki yarın tohum olur düşerim toprağa. Ağaç olursam eğer, mesleğim ‘nefes’ olmaktı derim.” diyor.

2014 yılında Tedx konuşmacısı seçilip 126 ülkede yayınlanan “Başka Bir Dünya Mümkün” adlı konuşmayı yaptı!

Her dokunduğu hayat için ağaç dikiyor ve yunus evlat ediniyor!

“Eğitim sonrası önce her mezun olana ağaç dikmekle başladık. Şimdi üç tane ormanımız var. İkinci eğitimin sonunda yunus evlat edinmeye başladık. Kanser dernekleri, sokaktaki insanlar, huzur evleri’ne elimizi uzattık.”

Birçok çevre ve sosyal sorumluluk derneğine üye olan Metin Hara, Kansersiz Yaşam Derneği yönetim kurulu üyesi.

İnsanlar ona yeni çağın dervişi diyor!

Üniversite yıllarımda geçimimi sağlamak için ufak tefek oyunculuklar yapıyordum. Gerçekten oldukça iyi gidiyordu. Bir dizide oynadım, 40’tan fazla markanın reklam yüzü oldum. Tam ofisimi kurmadan evvel bir film teklifi geldi. Sufizm hakkında olacak bir filmde derviş rolü için beni istiyorlardı. Bu Fransız-Türk ortak yapımı filmde birbirinden değerli oyuncularla çalışma şansı buldum. Hem yaşam tarzım hem verdiğim seminerler hem de bu filmdeki rolümden sonra insanlar bana derviş demeye başladı. Bu, aslında benim kendi kendime taktığım bir isim değil. Derviş demek kendini arayan, hakikati arayan demek. Derviş varoluşun hizmetkarıdır. Ben de elimden geldiğince öyle olmaya çalışıyorum.

19 yıl boyunca Uzakdoğu, Avustralya, Mısır, Fas, Çek Cumhuriyeti, Amerika, Nepal, Sırbistan, Romanya gibi ülkelerde spritüel eğitimler aldı.

“Richard Bach’ın çok güzel bir sözü var: “Hayatla ilgili görevlerini tamamlayıp tamamlamadığını soruyorsan, bunun çok basit bir yanıtı var: Yaşıyorsan tamamlanmamış demektir!” Benim de ne görevim ne yolculuğum tamamlandı…”

Daha önce Aslı Tandoğan, Ekin Türkmen, Müge Boz, Beste Kökdemir ile aşk yaşadı!

“Tamam, fiziksel çok bir özelliğim yok. Aslı Tandoğan, Ekin Türkmen, Müge Boz, Beste Kökdemir bunlar benim eski sevgililerim. Hepsi inanılmaz güzel, kendi alanlarında inanılmaz başarılı, sempatik, yaratıcı, üretken ve çok güzel kadınlar. Hepsi de ünlü. Ben kimseye bir şey kanıtlamak durumunda değilim. Bugüne kadar de hep sessiz durdum. Birlikte olduğum kadınların hepsi zaten dünya güzeli ve dünya tatlısı. Muhteşem gönüllü kadınlar. ”

Şimdi de kanlı canlı, gayet doğal, iki çocuk annesi, ailesine yardım eden Adriana Lima var hayatımda.

“Ben de onun hayatının bir parçasıyım. Nokta… ”

Adriana Lima ile 2017 yılı Haziran ayında tanıştı!

Yaptığımın basın açıklmasında; “Adriana ile Haziran ayında İstanbul’da tanıştık. Keyifli bir sohbetin devamında kitabımı hediye ettim. Bu dönemde hep iletişimde kaldık ve birbirimize karşı bir şeyler hissetiğimizin farkına vardık. İkimiz de henüz birbirimizi tanıma aşamasındayız. Değerli basınımızın konu ile ilgili merakına sonsuz saygı göstermekle beraber aynı saygıyı karşılıklı olarak yolculuğumuzun bu başlangıç sürecinde de görmeyi arzu ediyoruz.” dedi.

Metin Hara: Adriana, bir müzik kutusu ve şiirle bana vuruldu!

“Bu sefer purolu, yatlı, fabrikalı adamlar kazanmadı, 30 TL’ye alınan bir müzik kutusu, bir kâğıda yazılan şiir kazandı! Gençler bunu bilsin. Artık sadece parayla olmuyor bu işler. Sadece dünyayı, havayı, insanları, çalışanları sömürenler kazanmıyor. Gönlü geniş, sıfatların ötesinde güzel bir kadın bile, bir tane şiire, bir müzik kutusuna, gayet rahat vurulabiliyor! Sana âşık oluyor! Gençler bunu örnek alsın, çekemeyenler de sodalarını içsinler! Çünkü daha büyük şeyler de olacak… “

Bütün dünyanın Paulo Coelho’su olacağım!

“Ben daha Birleşmiş Milletler’de seminer vereceğim. Bütün dünyanın Paulo Coelho’su olacağım. Binlerce insanın hayatını değiştireceğim. Her sene hedefime biraz daha yaklaşıyorum. ”

Ben hiç kimseye borcu olmayan, marka konferasında konuşan, kendi çapında 5 şirket ve 4 orman sahibi olan, yine kendi çapında bir hastane inşa eden bir adamım.

“Evet, kirada oturuyorum. Adriana Yenge’yi de, 5. Gazeteciler Sitesi’ndeki evime götürürüm, evin şekli şemali ya da nerede olduğu onun umurunda değil ki…”

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments