in , ,

Miley Cyrus Billboard Listesine 3 Farklı Kimlikle Giriş Yapan İlk Kadın Şarkıcı Oldu

Netflix’in Black Mirror serisinin 5. sezonunda “Rachel, Jack and Ashley Too” bölümünde Ashley O karakteri ile izleyici ile buluşan Miley Cyrus, dizi için seslendirdiği “On a Roll” şarkısı ile Billboard listesine girerek yeni bir rekora imza attı.

Netflix’in sevilen serisi Black Mirror’ın 5. sezonunda “Rachel, Jack and Ashley Too” bölümüyle yeniden oyuncu kimliği ile izleyici karşısına çıkan Miley Cyrus, yeni bir rekora imza attı.

Rachel, Jack and Ashley Too’da  Ashley O adından genç bir Pop yıldızını canlandıran ve dizi için “On a Roll” şarkısını seslendiren Miley Cyrus, şarkısı ile bu hafta iki Billboard listesine giriş yaptı.

Billboard Tarihinde Bir İlk

Daha önce Disney Channel’da yayımlanan Hannah Montana dizisi için seslendirdiği şarkılar ile Billboard listesine giriş yapan Miley Cyrus, üç farklı kimlikle Billboard listesine giren ilk kadın şarkıcı oldu.

Cyrus listede hem kendi kişisel müzik kariyer adıyla hem de canlandırmış olduğu Hannah Montana ve Ashley O karakteri ile yer alıyor.

Şimdilerde Ashley O karakteri ile gündemde olan Cyrus, Neilsen Music’te yer alan bilgilere göre “Rachel, Jack and Ashley Too” için seslendirdiği “On a Roll” şarkısı ile Pop Djital Şarkı Satışlarında 19. sırada, Dijital Şarkı Satışlarında ise 39.’u sıada yer alıyor.

Şarkı Amerika Birleşik Devletleri’nde 3 buçuk milyona yakın stream aldı. Spotify’da ise 9 milyon dinlenmeye ulaştı.