in

Onaylandı: maNga Eurovision’a Geri Dönüyor!

Türkiye 2017 Yılında Eurovision’a Geri Dönüyor!

Sertap Erener’in instagram yayınında 2018 yılında Eurovision’a gideceğimizi onaylamasının ardından gözler TRT’ye çevrilmiş ve kimin gideceği konusunda çeşitli isimlerin adı geçmeye başlamıştı. Merak edilen soruya dün (01 Ağustos) yanıt bulundu gibi görünüyor!

Manga Yeniden Eurovision’a Gidiyor!

Türk Rock müziğin başarılı ismi maNga yeniden Eurovisona gideceklerinin sinyalini verdi. Grup resmi twitter sayfalarında 1 Ağustos 2017 tarihinde aşağıdaki tweeti atarak kafaları karıştırdı.

2010 yılında Norveç’te gerçekleşen 55. Eurovision Şarkı Yarışması  “We Could Be The Same” şarkısı ile Türkiye’yi temsil maNga grubu yarışmayı 2. olarak tamamlamıştı.  Bu derece aynı zamanda Türkiye’nin Sertab Erener’den sonra  aldığı en iyi derece olarak kaydedilmişti.

Resmi Açıklama Gelmedi!

TRT Genel Müdürü İbrahim Eren

TRT’de 2018 yılında Portekiz’in başkenti Lizbon’da gerçekleşecek Eurovision Şarkı Yarışması katılıp katılmayacağımız konusunda henüz resmi bir açıklamada bulunmadı. Fakat değişen TRT yönetimi ile birlikte  Eurovision Yarışması’na tekrar döneceğimizin sinyalleri veriliyor. Sertap Erener’de geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği instagram canlı yayında 2018 yılında Eurovision’a geri döneceğimizi söylemişti.

En Son 2012’de Katılmıştık!

2012’de Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de gerçekleşen Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi Love Me Back isimli şarkı ile Can Bonomo temsil etmişti. İsveç’i temsil eden Loreen’in “Euphoria” şarkısı ile birinci olduğu yarışmada Can Bonomo 112 puan alarak yarışmayı 7. olarak tamamlamıştı.

2013 yılında ise TRT, kurallarda yapılan değişiklikler ve politik oylamaları sebep göstererek Malmö’de gerçekleşen yarışmadan çekildiğini duyurmuştu.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

comments

Major Lazer’ın Anitta ve Pabllo Vittar İş birliği “Sua Cara” Videosu Rekor Kırdı

maNga’dan Eurovision Açıklaması!