Bizi Takip Et!

Pete Davidson’a Ne Oldu?

Magazin

Pete Davidson’a Ne Oldu?

Ariana Grande ile yolları ayıran Pete Davidson’dan şüpheli veda mesajı herkesi kaygılandırdı.

Pete Davidson’ın geçtiğimiz hafta “Artık bu dünyada yaşamak istemiyorum” açıklamasının ardından Instagram hesabını silmesi, oyuncunun sağlık durumuyla ilgili sevenlerini kaygılandırdı.

NEW YORK, NY – JULY 11: Singer Ariana Grande (R) and Pete Davidson are seen walking in Midtown on July 11, 2018 in New York City. (Photo by Raymond Hall/GC Images)

Peki Nasıl Buraya Geldik?

Kanye West’in Drake hakkında olan tweetleri malumunuz internet gündemini epeyce bir meşgul etmişti. Bu sırada yeni şarkısını yayımlamak üzere olan Ariana Grande, Kanye West’in tweetlerine gönderme yaparak “yetişkin erkeklerden” kavgayı sonlandırmasını istemişti.

Ancak Kanye’den sessiz kalması beklenemezdi… Grammy ödüllü Kanye, Twitter’da Ariana Grande’yi hedef alan uzunca bir açıklama yaptı:

“Biliyorum ki Ariana bunları öylesine söyledi ve zarar verme amacı gütmüyordu ama beni sevdiğini ve bana saygı duyduğunu bildiğim birinden bile hafif derecede olsa bile yorumdan hoşlanmıyorum. İnsanlar ruh sağlığını artık şaka olarak algılamamalı. Drake, Cudi hastanedeyken ona sözlü olarak saldırdı ve haziranda albüm yayımlamaya karar verdiğim için TMZ ile birlikte bana daldı ve topa tuttu. Benimle buluşmayı reddetti ama kaynanama mesaj attı ve gizlice insanların şarkılarına laf attı. Tüm bu aptallıklar serisi benim ruh sağlığımın üzerine bindi. Yani Ariana Grande, seni sevdiğimi biliyorsun ama her şeyi yoluna sokmaya hazır olana kadar beni ya da bu olayı şarkının reklamını yapmak için kullanma. Kimse ruh sağlığı sorunu tanısı konmasını ya da akıl hastanesini boylamayı seçmezdi fakat tanrı bu macerayı yaşamam için alenen beni seçti ve bu güzel. Toplum tarafından insanların görmezden gelinen ruh sağlığı sorunlarını bizzat deneyimleyebiliyorum. Onu dinleme çünkü o deli. Üşütmüş çünkü o deli vb. şeyler… Toplum olarak birlikte öğrenmemiz gereken bir şeyden dolayı insanların bunun nasıl başa çıkacağını bilmemesini suçlamıyorum.”

Tabii Kanye West,  üstte görmüş olduğunuz uzun açıklaması ile sınırlı kalmadı ve devamında ruh sağlığı hakkında yorum yapan insanlara yönelik bir aşağıdaki yazıyı paylaştı.

“Bu bana Hip-hop’ta homofobiyi durdurmamız gerektiğini söylediğim zamanları hatırlatıyor. 90’lardan 2000’lerin başına kadar rapçilerin eşcinselleri sadece belirli rap şarkılarını dinlemeye itelemesi normal görülüyordu. Tıpkı 60’lardaki televizyon programlarının aşırı ırkçı ve cinsiyetçi olması gibi. Hepimiz birlikte olgunlaşıyoruz. Drake ve Trav, Ye’yi herhangi birinin sevdiğinden daha çok seviyor ve ben de onları seviyorum. Herkesi seviyoruz. Seviyoruz. Paradigma değişken. Bizler toplum olarak bilincimizi kontrol ediyoruz ve birlikte kaldırıyoruz.” 

Ariana Grande’den Kanye West’e Özür Mesajı

Kanye’nin uzunluk bakımından destansı açıklamasının üzerine Ariana Grande de durumla ilgili özür mesajını (daha sonradan kaldırdı) geciktirmedi:

“Affınıza sığınarak söylüyorum ki kimseye herhangi bir şeyin reklamını yapmak için ihtiyacım yok. Kadınlar ne yaparken o sırada erkeklerin ne yaptığıyla ilgili yorum yapıyordum. Şimdi anlıyorum ki bu izansız bir şakaydı. Herhangi bir şekilde bir şeyleri tetiklediysem özür dilerim. Umarım bugün iyi hissediyorsundur.”

Kanye West’in Ariana Grande’ye Yönelik Yazısına Pete Davidson’dan Destek Geldi

Ancak ortalık bir türlü durulmadı. Kanye’nin Ariana Grande’yi hedef alan tweetlerine birçok kişiden destek geldi ancak Ariana’nın geçtiğimiz aylarda evlilik planları yaptığı Pete Davidson’dan gelen destek ise biraz şaşırttı.

Instagram hesabı üzerinden bir not paylaşan Pete Davidson,

“Dimdik durduğun için ve ruh sağlığından bahsettiğin için tebrikler Kanye West. Bunun gibi konularda dürüst olmanın ne kadar zor ve korkutucu olduğunu açıklayamam. Kanye gibi insanlara ihtiyacımız var. Ruh sağlığıyla ilgili konuşmandaki cesaretin adına kimse seni asla suçlamamalı. Ciddi bir şekilde iğrendim.” yazdı.

Pete Davidson’dan Kaygılandıran  Veda Mesaj

Pete Davidson, Ariana Grande’ye karşı Kanye West’e destek verdiği bu notunun üzerine işte herkesi kaygılandıran o mesajını yayımladı ve Instagram hesabını sildi:

“Cidden artık bu dünyada yaşamak istemiyorum. Daha ne kadar sürdürebilirim bilmiyorum ama tamamen sizin için elimden geleni yapıyorum. Tüm yaptığım şey insanlara yardım etmeye çalışmaktı. Sadece size dediğimi hatırlayın.”

Polis NBC Stüdyolarına Gitti

Pete Davidson’ın intihar notunu andıran paylaşımı sebebiyle harekete geçildi. New York Polis Teşkilatı, Saturday Night Live oyuncusunun NBC stüdyolarındaki çalıştığı sete polis memuru gönderdi.

An itibariyle programın provalarında olduğu anlaşılan Pete Davidson’ın durumunun iyi olduğu New York Times tarafından da teyit edildi.


Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla: Magazin

Yukarı