Bizi Takip Et!

Prens Harry ve Eşi Meghan Kraliyet Ailesi Görevlerinden Çekildi

Gündem

Prens Harry ve Eşi Meghan Kraliyet Ailesi Görevlerinden Çekildi

Buckingham Sarayı’nda şok ayrılık! Sussex Dükü Prens Harry ve Sussex Düşesi Meghan, ekonomik olarak Kraliyet ailesinden bağımsızlıklarını kazanmak için Kraliyet ailesindeki üst düzey görevlerinden çekildiklerini açıkladı.

Prens Harry ve Meghan Kraliyet Ailesinin üst düzey görevlerinden çekildiklerini açıkladılar.

Açıklama, çarşamba günü (8 Ocak) Prens Harry ve eşi Meghan kurduğu Sussexroyal adlı sosyal medya hesaplarından yapıldı.

Prens Harry ve Meghan Markle

Sussex Dükü Prens Harry ve eşi Düşes Meghan’ın yayımladıkları metinde, İngiltere Kraliyet ailesindeki üst düzey görevlerinden çekildiklerini ve ekonomik olarak Kraliyet ailesinden bağımsızlıklarını kazanmak için çalışmaya başlayacaklarına yer verildi.

https://www.instagram.com/p/B7EaGS_Jpb9/

İngiltere ve Kuzey Amerika’da Yaşayacaklar

Çift, yeni hayatında İngiltere ve Kuzey Amerika arası yaşam sürecek. Mali açıdan bağımsız çalışacak olan Prens Harry ve eşi Meghan, Kraliçe II. Elizabeth’e bağlılıklarını sürdüreceklerini açıkladılar. Sussex Dükü ve Düşesi, kraliyet ailesine karşı yükümlülüklerini yerine getirmeye devam edeceklerini bildirdi.

Buckingham Sarayı’ndan Açıklama Geldi

Prens Harry ve eşi Meghan’ın kraliyet ailesinin ayrıcalıklarından geri çekilme kararı almasının ardından Buckingham Sarayı’ndan gelecek açıklama merak konusuydu.

Sussex Dükü ve Düşesi’nin henüz resmiyet kazanamamış açıklaması hakkında Saray sözcüsü, “Farklı bir yaklaşım izlemek istediklerinin farkındayız, ama bunlar çözümü uzun zaman alan karmaşık konular” dedi. Açıklamada dikkat çeken hususlardan biri de Prens Harry ve eşi Meghan’ın karar öncesi kraliyete bilgilendirme yapması oldu.

Bir diğer konu ise çiftin “Kraliyet ailesinin yarı zamanlı üyesi” olma kararının pratikte nasıl işleyeceği. Sussex Dükü ve Düşesi’nin protokole bağlı olup, büyük meselelerdeki konuya yaklaşımı nasıl olacak hala belirsiz.

Sözcü, Sussex Dükü ve Düşesi’nin kararı sonrası çözülmesi gereken karmaşık konuların oluştuğunu da itiraf etti.

Sussex Dükü Prens Harry ve Sussex Düşesi Meghan’ın dünyada şok etkisi yaratan kararları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla: Gündem

Sponsor Bağlantı

Trendler

Sponsor Bağlantı
Yukarı