Bizi Takip Et!

Şarkı Sözleri Yüzünden Eleştirilen Lana Del Rey Müzik Sektörünü Çifte Standart Yapmakla Suçladı

Magazin

Şarkı Sözleri Yüzünden Eleştirilen Lana Del Rey Müzik Sektörünü Çifte Standart Yapmakla Suçladı

Yeni albüm hazırlığı içerisinde olan Lana Del Rey, şarkı sözleriyle istismar yaptığı yönündeki eleştirilere tepki gösterdi.

Lana Del Rey, geçtiğimiz hafta (21 Mayıs) Instagram sayfası üzerinden yayımladığı mektupla, şarkı sözleriyle istismarı ve sorunlu ilişkilerini yücelttiği için meslektaşları tarafından eleştirilmesine tepki gösterdi.

 “Haça gerilmeden ya da istismarı yücelttiğim söylenmeden şarkı söylemeye geri dönebilir miyim?”

Lana Del Rey
Lan Del Rey

Müzik endüstrisinde çifte standart uygulandığını söyleyen Lana Del Rey, hemcinsleriyle aynı şeyleri söylemesine rağmen duygusal istismar yapmakla suçlandığını ve eleştiri oklarına maruz kaldığından yakındı.

“Doja Cat, Ariana (Grande), Camila (Cabello), Cardi B, Kehlani, Nicki Minaj ve Beyoncé’nin seksi olmak, üzerinde kıyafet olmaması, düzüşmek, aldatmak konusunda bir sürü şarkısı varken, ben de izninizle bedene düşkünlük, ilişki mükemmel olmasa da aşık olmanın güzelliği ya da para için dans etmek yahut canım ne isterse onun hakkında şarkı söylemeye geri dönebilir miyim – bunun için haça gerilmeden ya da istismarı yücelttiğim söylenmeden – ??????”

“Kadınların her konuya dalmasına nihayet izin verilmişken, benim ilişkilerdeki bazen pasif ya da ezilen rollerimi ayrıntılandıran küçük lirik araştırmalarım sıklıkla insanların benim ‘kadınları yüzlerce yıl geriye götürdüğümü’ söylemelerine vesile oluyor.”

“Suçlamalardan bıktım usandım”

Kadın şarkıcılar ve alternatif müzik yapanların kendisini cinsel istismarı yüceltmekle suçlamalarından bıkıp usandığını dile getiren 34 yaşındaki şarkıcı, “Gerçekte olan ve tüm dünyanın gördüğü istismarcı ilişkileri şarkılarında anlatan bir insanım.” ifadeleriyle kendini savundu.

https://www.instagram.com/p/CAcQPuBJdir/

“Feminizmde benim gibilere de bir yer olmalı”

Sektör içinde kendisine yer bulmaya çalışan ve kabul görmeyi talep eden Lana Del Rey, feminist olmadığını belirttiği satırlarında, feminizm içinde kendisi gibilere de yer verilmesini istediğini belirtti.

“Ben feminist değilim, ama feminizmde benim gibi görünüşü olan, benim gibi davranan kadınlar için bir yer olmalı, hayır dediğinde erkek tarafından evet diye duyulan türde kadınlar, kendi hikayeleri ve sesleri daha güçlü kadınlar ya da kadınlardan nefret eden erkekler tarafından ellerinden alınmış türde kadınlar için…”

Yeni Albüm 5 Eylül’de Geliyor!

Lana Del Rey

Uzunca kendisini anlatmaya çalıştığı son paragrafında ise Lana Del Rey’den yeni albüm müjdesi geldi. Başarılı şarkıcı, 5 Eylül’de müzikseverlerle buluşturacağı “White Hot Forever” albümünde de sektörün iki yüzlülüğünden bahsedeceğini ifade etti.

Hislerini Şiir Kitabında Detaylandıracak

Lana Del Rey

Yeni albüm müjdesiyle birlikte Simon and Schuster yayıncılıktan iki şiir kitabının çıkacağını belirten Lana Del Rey, özellikle ikinci kitabında hislerini detaylı bir şekilde ortaya koyacağını söyledi. Henüz yayın tarihi açıklanmayan kitabın tüm geliri ise Amerika’da bulunan bir vakfa bağışlanacak.

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla: Magazin

Yukarı