Bizi Takip Et!

Taylor Swift Oyunun Rengini Bir Kere Daha Belli Etti

Magazin

Taylor Swift Oyunun Rengini Bir Kere Daha Belli Etti

Taylor Swift siyasi duruşunu belli etmekten artık çekinmiyor. Şarkıcı, kasım ayında gerçekleşecek başkanlık seçimlerinde oyunun rengini belli etti.

Amerika Birleşik Devletleri’nde kasım ayındaki seçimlerde Demokrat Parti‘nin başkan adayı olan Joe Biden, Kaliforniya Senatörü Kamala Harris‘i başkan yardımcısı olarak aday gösterdi. 55 yaşındaki Kamala Harris, ABD tarihinde seçimlere başkan yardımcısı adayı olarak aday gösterilen ilk siyah kadın oldu.

Kamala Harris’i destekliyor!

Kamala Harris’in adaylığı ilanı sonrası birçok ünlü isimden destek mesajları yağdı. Grammy ödüllü şarkıcı Taylor Swift’te oy rengini belli eden isimler arasındaydı. Swift, Harris’in adaylığını duyurduğu tweet’i “Evet” diyerek retweet’leyerek sevincini paylaştı. Başkan Donald Trump’a karşı tutumunu her fırsatta dile getiren Swift’in kasım ayında yapılacak seçimlerde Joe Biden’ı destekleyeceği kesinleşti.

Ünlü şarkıcı mayıs ayında da George Floyd‘un ölümü sonrası Trump ve yönetimine tepki gösteren şu tweet’i atmıştı:

“Beyaz ırkın üstünlüğü ve ırkçılığın ateşini başkanlığınız boyunca körükledikten sonra ahlaki üstünlük taslamaya cüret edip sonra da şiddetle tehdit ediyorsunuz, Yağma başladığında ateş açma başlar mı??? Seni kasımdaki seçimle başkanlıktan göndereceğiz” 

Siyasi sessizliğini 2018 seçimlerinde bozmuştu

Swift, son iki yıldır politik söylemleriyle gündeme gelmekten çekinmiyor. Netflix’te yayımlanan “Miss Americana” belgeselinde de bunu görmüş ve Swift’in 2018’de demokratları desteklediğini açıkladığı siyasi çıkışıyla politik duruşunun doğuşuna şahit olmuştuk.

Ünlü yıldız, 2018’de yaptığı ilk politik çıkışlı sosyal medya paylaşımında,  “LGBT hakları için mücadeleye ve cinsel yönelim ya da cinsiyetle ilgili her türlü ayrımcılığın yanlış olduğuna inanıyorum. Bu ülkede ten renkleri farklı olan insanlara yönelik sistematik ırkçılık korkutucu, mide bulandırıcı ve çok yaygın” ifadelerine yer vermişti.

https://www.instagram.com/p/BopoXpYnCes/?utm_source=ig_embed

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla: Magazin

Trendler

Yakından Tanı!

Yakından Tanıyalım

Jacob Elordi Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yazan 13 Ekim 2020
Ester Expósito Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yakından Tanıyalım

Ester Expósito Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yazan 12 Ekim 2020
Halsey Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yakından Tanıyalım

Halsey Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yazan 8 Ekim 2020
2020 Nobel Edebiyat Ödülü'nün Kazananı Louise Glück Kimdir kaç yaşında eserleri

Yakından Tanıyalım

Louise Glück Kimdir?

Yazan 8 Ekim 2020

Facebook

Yukarı