Bizi Takip Et!

Taylor Swift Taciz Davasında İfade Verdi : “Kesinlikle Uzun Süren Bir Tacizdi”

Gündem

Taylor Swift Taciz Davasında İfade Verdi : “Kesinlikle Uzun Süren Bir Tacizdi”

2013 yılında çıktığı Red turunda radyocu David Mueller tarafından tacize uğrayan Taylor Swift, Salı günü (8 Ağustos) mahkemede ifade verdi.

Taylor’dan David Mueller’e 1 Dolarlık Dava!

2013 yılında verdiği konser öncesi David Mueller ve kız arkadaşı ile fotoğraf çekimi gerçekleştiren Taylor Swift, bu fotoğraf çekimi sırasında David Mueller  tarafından tacize uğradığını söyledi.

Olayın duyulmasının ardından Mueller’in yıllık 150 bin dolara anlaşmış olduğu KYGO, DJ’in işine son vermişti. Mueller, KYGO’ya karşı herhangi bir yasal yola başvurmamış ancak kovulmasına Swift’in suçlamalarının neden olduğunu öne sürerek sanatçıya 3 milyar dolarlık tazminat davası açmıştı. Bunun üzerine Swift ise Mueller’e karşı dava açarak cinsel tacize uğradığını söylemiş ve sembolik olarak 1 dolar istemişti.

Ancak Hakim, Mueller’ın işinden kovulmasına yönelik ve kariyerini mahvettiğini ispatlayacak yeterli kanıt olmadığını belirterek iddiaları reddetti. Sonuç pazartesi günü açıklanacak.

Olayın yaşandığı bahsi geçen anların yaşandığı o fotoğraf karesi :

Taylor İfade Verdi: “Kesinlikle Uzun Süren Bir Tacizdi”

Başarılı şarkıcı Salı günü (8 Ağustos) hakim karşısına çıktı. Mahkemeye tanık olarak çağırılan 27 yaşındaki şarkıcı:

“Kesinlikle bir tacizdi ve uzun süren bir tacizdi. Eteğimin altından popomu sıktı. Ben uzaklaşmaya çalışırken o çıplak popoma dokunmayı sürdürdü. Kesinlikle avuçluyordu. Çok uzun bir avuçlamaydı. Şok ediciydi. Daha önce böyle bir olayla karşılaşmamıştım”

dedi.

Taylor Swift’in bu ifadesinin ardından Mueller’ın avukatı Swift’in iddia ettiği olay sonrası hayranlarıyla buluşmaya devam ettiğine dikkat çekti ve bu yüzden de bu olayın hiç yaşanmadığı sonucunun doğduğunu ifade eden bir cümle kullandı.

Bunun üzerine ise Taylor Swift hayranlarını hayal kırıklığına uğratmak istemediği için söyleyemediğini ifade etti.

Mueller Kendini Savundu: “O anda Elimin Nerede Olduğundan Emin Değilim”

Eski radyocu ve Dj David Mueller ise tüm iddiaları reddederek Taylor’ın kaburgalarına dokunduğunu  söylediği ifadesinde:

“Birileri, eğer benden uzaklaşmaya çalıştıysa bunu kanıtlayabilirdi. Belki el boğumlarım onun kaburgalarına değmiş olabilir. Ama fotoğrafçıya odaklandığım için o anda elimin nerede olduğundan emin değilim.”

diyerek kendini savundu. Muller’in açıklamasından sonra ise Taylor Swift:

“ O benim elime, koluma ya da kaburgama dokunmadı. Benim popma dokundu. Bu gerçek. Bu bana olan şey. Olduğu zaman biliyordum”

dedi. 

Taylor’ın Annesi Tanık Olarak Mahkemede Dinlendi!

Bu hafta başlayan ve bir hafta sürecek olan Taylor Swift ve David Muller davasının Çarşamba günü (9 Ağustos) gerçekleşen mahkemesinde Taylor Swift’in annesi Andrea Swift, tanık olarak dinlendi.

Andrea Swift savunmasında  “Neler olduğunu biliyordum, kızımın ağzından duydum, o adam tarafından kızım cinsel saldırıya uğradı” dedi.

Olayı neden polise bildirmediği sorulduğunda ise yaşanan bu olayın basına yansımasını istemediklerini ve Taylor’ın yaşamını etkilememesi için sustuklarını ifade etti.

Taylor’ın Davası Emsal Teşkil Edebilir!

Taylor Swift açtığı davayı kazanırsa, cinsel tacize uğrayan kadınların süren davalarında emsal teşkil edecek.

Açtığı bu davayla birlikte cinsel taciz kurbanlarının savucusu konumunda olan Taylor Swift’in dava sonucu merakla bekleniyor. Çünkü Taylor Swift davasını kazandığı takdirde çıkan mahkeme sonucu kendisi gibi tacize uğrayan kadınlar için örnek teşkil edecek.

Continue Reading
Bunlar da Hoşuna Gidebilir...
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla: Gündem

Trendler

Yakından Tanı!

Yakından Tanıyalım

Jacob Elordi Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yazan 13 Ekim 2020
Ester Expósito Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yakından Tanıyalım

Ester Expósito Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yazan 12 Ekim 2020
Halsey Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yakından Tanıyalım

Halsey Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yazan 8 Ekim 2020
2020 Nobel Edebiyat Ödülü'nün Kazananı Louise Glück Kimdir kaç yaşında eserleri

Yakından Tanıyalım

Louise Glück Kimdir?

Yazan 8 Ekim 2020

Facebook

Yukarı