Bizi Takip Et!

Taylor Swift ve Scott Braun Çatışmasında Demi Lovato Tarafını Seçti

Gündem

Taylor Swift ve Scott Braun Çatışmasında Demi Lovato Tarafını Seçti

Taylor Swift’in müzik kariyerini başlattığı ve ilk 6 albümünün kayıtını yaptığı Big Machine Label şirketi Justin Bieber ve Ariana Grande’nin menajerliğini yapan Scooter Braun tarafından satın alındı.

Demi Lovato, Taylor Swift ve Scooter Braun‘un arasında yaşanan telif hakkı çatışmasında tarafını seçti.

Geçtiğimiz hafta (30 Haziran) Taylor Swift, tumblr hesabı üzerinden Scooter Braun’a hedef gösteren uzun bir mektup yayınlayarak, ilk 6 albümünün orijinal kayıtlarının bulunduğu eski kayıt şirketi Big Machine Label Records’ın Scooter Braun’a satılması ve haklarının Scooter Braun’a geçmesi hakkında üzüntüsü dile getirmişti.

Ayrıca Swift, ses getiren mektubunda 2016 yılında sosyal medyada uğradığı lincin sorumlusunun da Scooter Braun olduğunu açık bir şekilde dile getirdi.

Eski plak şirketinin 300 milyon dolara Scooter Braun’a satılma haberini tüm dünya ile aynı anda öğrendiği dile getiren Swift, müzikal mirasının kendisini yok etmeye çalışan birinin eline geçtiğini ve bu süreçte kendi telif haklarını satın almasının da önüne geçildiğini söyledi.

Demi Lovato’dan Yeni Menajeri Scooter Braun’a Destek

Mayıs ayında Ariana Grande ve Justin Bieber‘ın menajeri Scooter Braun ile menajerlik sözleşmesi imzalayan Demi Lovato, Taylor Swift’in yayımladığı mektup sonrası sosyal medyada desteğini Scooter Braun’dan yana kullandı.

Mektubun yayımlanmasında kısa bir süre sonra sosyal medyada Taylor Swift’e Halsey , Iggy Azalea, Katy Pery Cara DelevingneMartha Hunt ve daha bir çok isim destek mesajları attı.

Adele, Miley Cyrus, RihannaNick JonasJoe Jonas, Britney Spears, Camila Cabello, Harry Styles, Liam Payne, Louis Tomlinson, Gwen Stefani, Nicki Minaj, Selena Gomez, Lana Del Rey, Alessia Cara, Billie Eilish gibi isimlerde Scooter Braun’u sosyal medyadan takipten çıkarak tepkilerini gösterdi.

Demi Lovato ise bu süreçte seçimini yeni menajeri Scooter Braun’nun yanında olduğunu Instagram hikayesi üzerinden yayımladığı şu sözleri ile ifade etti.

“Bu piyasada çok kötü insanlar ve Scooter onlardan biri değil. O iyi bir adam. Şahsen hayatıma girdiği için minnettarım. Lütfen insanları düşürmeyi ve zorbalık etmeyi bırakın. Bu dünyada yeterince nefret var.”

Demi Lovato: “Her zaman ekibime sadık kalacağım”

Demi Lovato ve Taylor Swift arasında yıllardır bir gerginlik olduğu biliniyor.

Lovato’nun en görünür şekilde Taylor Swift’e yönelik tepkisi 2016 yılında Kesha ve Dr.Luke arasında görülen davada Swift’in, Kesha’ya 250 bin dolar finansal destekte sağlaması olmuştu.

Lovato, o dönem twitter sayfası üzerinden Taylor Swift’in sosyal konularda sessiz kalmasını, maddi olarak destek verme yoluna gitmesine tepki göstermişti.

2019 yılına gelindiğinde ise Demi Lovato ve Taylor Swift’in arasında buzların erimediği görülüyor. Lovato, Taylor Swift’in telif haklarına yönelik mücadelesinde tarafının Scooter Braun’dan yana olduğunu ise açık bir şekilde dile getiriyor.

“Hepiniz peşime düşebilirsiniz ama ben ekibime sadık kalacağım. Sadakate bu dünyadaki birçok insandan daha çok önem veriyorum ve eğer adım bu işe karışacaksa kendim ve ekibimdekileri savunmaktan geri kalmayacağım.”

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla: Gündem

Trendler

Yakından Tanı!

Yakından Tanıyalım

Jacob Elordi Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yazan 13 Ekim 2020
Ester Expósito Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yakından Tanıyalım

Ester Expósito Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yazan 12 Ekim 2020
Halsey Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yakından Tanıyalım

Halsey Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yazan 8 Ekim 2020
2020 Nobel Edebiyat Ödülü'nün Kazananı Louise Glück Kimdir kaç yaşında eserleri

Yakından Tanıyalım

Louise Glück Kimdir?

Yazan 8 Ekim 2020

Facebook

Yukarı