Bizi Takip Et!

Taylor Swift’in İlk 6 Albümünün Telif Hakları Scooter Braun’a Geçti

Gündem

Taylor Swift’in İlk 6 Albümünün Telif Hakları Scooter Braun’a Geçti

Taylor Swift’in müzik kariyerini başlattığı ve ilk 6 albümünün kayıtını yaptığı Big Machine Label şirketi Justin Bieber ve Ariana Grande’nin menajerliğini yapan Scooter Braun tarafından satın alındı.

Taylor Swift ve menajer Scooter Braun arasında sular ısınmaya başladı.

Pop müziğin başarılı ismi Taylor Swift, 30 Haziran’da Tumblr hesabından eski plak şirketini satın alan Scooter Braun’a yönelik bir mektup yayımladı.

Her şey ünlülerin menajerliğini yapan Scooter Braun‘ın Taylor Swift’in yeni sözleşmesini fes ettiği ve kariyerinin başlangıç noktası olan Big Machine Label Group‘u 300 milyon dolar karşılığında satın almasıyla başladı.

https://www.instagram.com/p/BzVqLqZHJAS/?igshid=mqcm304zh9xk

Taylor Swift, ilk altı stüdyo albümünün telif haklarına sahip eski kayıt şirketi Big Machine Records’ın Scooter Braun‘a satılmasından haberi olmadığını söyleyerek yaşadığı üzüntüyü “müzikal mirasım, onu yok etmeye çalışan birinin eline düşmek üzere” sözleriyle dile getirdi.

Swift, mektubunun devamında ise kendi telif haklarını satın almak istediğini ancak şirketin Ceo’su Scott Borchetta‘nın buna izin vermediğini iddia etti.

https://www.instagram.com/p/BzQjirhjjeq/

2016 Yılında Yaşanan Sosyal Medya Lincinin Sorumlusu Scooter Braun mu?

Grammy Ödüllü Pop yıldızı, mektubunun devamında, 2016 yılında Kanye West ve Kim Kardashian ile yaşamış olduğu tartışma sürecinde sosyal medya lincine uğramasının odak noktası olarak da Scooter Braun’u işaret etti.

Orijinal kayıtlarının bulunduğu eski kayıt şirketinin Scooter Braun’a satıldığını dünya ile aynı anda öğrendiğini belirten Swift, yıllarca manipülatif zorbalığa onun yüzünden uğradığı belirtti.

Neyse ki, geçmişimi Scott’un elinde bıraktım, geleceğimi değil.

Yakın zamanda Republic Records ile sözleşme imzalayan Swift, yeni kayıt şirketinden ilk albümü Lover’ı 23 Ağustos’ta sevenleriyle buluşturacak.

Yayımladığı mekbunun son paragraf satırlarında “Neyse ki, geçmişimi Scott’un elinde bıraktım, geleceğimi değil.” sözleriyle geleceğe umutla baktığını dile getiren Swift, kendisinin haklarının ihlal edildiğini ama başka müzisyenlerin bunu yaşamasını istemediği için bu paylaşımı yaptığını dile getirdi.

Taylor Swift’e Ünlülerden Destek Yağıyor

Mektubun yayımlanmasında kısa bir süre sonra sosyal medyada Taylor Swift’e Halsey , Iggy Azalea, Katy Pery Cara Delevingne, Martha Hunt ve daha bir çok isim destek mesajları attı.

Adele, Miley Cyrus, Rihanna, Nick Jonas, Joe Jonas, Britney Spears, Camila Cabello, Harry Styles, Liam Payne, Louis Tomlinson, Gwen Stefani, Nicki Minaj, Selena Gomez, Lana Del Rey, Alessia Cara, Billie Eilish gibi isimlerde Scooter Braun’u sosyal medyadan takipten çıkarak tepkilerini gösterdi.

Twitter üzerinden #WeStandWithTaylorSwift etiketi başlatılarak Taylor Swift’e hayranları destek mesajı gönderiyor.

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla: Gündem

Trendler

Yakından Tanı!

Yakından Tanıyalım

Jacob Elordi Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yazan 13 Ekim 2020
Ester Expósito Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yakından Tanıyalım

Ester Expósito Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yazan 12 Ekim 2020
Halsey Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yakından Tanıyalım

Halsey Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yazan 8 Ekim 2020
2020 Nobel Edebiyat Ödülü'nün Kazananı Louise Glück Kimdir kaç yaşında eserleri

Yakından Tanıyalım

Louise Glück Kimdir?

Yazan 8 Ekim 2020

Facebook

Yukarı