Bizi Takip Et!

Taylor Swift’in Taciz Davasında Karar Açıklandı

Gündem

Taylor Swift’in Taciz Davasında Karar Açıklandı

ABD’li şarkıcı Taylor Swift’in DJ David Mueller’e açtığı taciz davasında mahkeme sonucu belli oldu. David Mueller, Swift’e 1 dolar ödeyecek.

Taylor Swift Açtığı Davayı Kazandı!

2013 yılında verdiği konser öncesi David Mueller ve kız arkadaşı ile fotoğraf çekimi gerçekleştiren Taylor Swift, bu fotoğraf çekimi sırasında David Mueller  tarafından tacize uğradığını söyledi.

Olayın duyulmasının ardından Mueller’in yıllık 150 bin dolara anlaşmış olduğu KYGO, DJ’in işine son vermişti. Mueller, KYGO’ya karşı herhangi bir yasal yola başvurmamış ancak kovulmasına Swift’in suçlamalarının neden olduğunu öne sürerek sanatçıya 3 milyar dolarlık tazminat davası açmıştı. Bunun üzerine Swift ise Mueller’e karşı dava açarak cinsel tacize uğradığını söylemiş ve sembolik olarak 1 dolar istemişti.

Bu hafta sonuca bağlanan davada 6 kadın ve 2 erkeğin yer aldığı jüri, Swift’i haklı buldu ve 4 saat süren mahkeme David Mueller’in iddialarını asılsız bularak, Swift’e sembolik 1 doları ödemesine hükmetti.

Sesi Duyulmayanların Sesi Olacak!

Dava sonuçlandıktan sonra CNN’e konuşan Taylor Swift, herkese teşekkür ederek, sesi duyulmayan insanların sesi olacağını ifade etti. Swift devamında ise şunları söyledi:

“Benim için ve sesi duyulmayan herkes için mücadele ettiğiniz için minnettarım. (…) Sesi duyulmayanların sesinin duyulmasına yardım edebilmeyi umuyorum. Bu yüzden cinsel saldırı kurbanlarının kendini savunabilmesi için çalışan çeşitli organizasyonlara bağışlarda bulunacağım.”

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla: Gündem

Trendler

Yakından Tanı!

Yakından Tanıyalım

Jacob Elordi Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yazan 13 Ekim 2020
Ester Expósito Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yakından Tanıyalım

Ester Expósito Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yazan 12 Ekim 2020
Halsey Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yakından Tanıyalım

Halsey Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yazan 8 Ekim 2020
2020 Nobel Edebiyat Ödülü'nün Kazananı Louise Glück Kimdir kaç yaşında eserleri

Yakından Tanıyalım

Louise Glück Kimdir?

Yazan 8 Ekim 2020

Facebook

Yukarı