Bizi Takip Et!

The Weeknd Neden Grammy’e Aday Gösterilmedi?

Müzik

The Weeknd Neden Grammy’e Aday Gösterilmedi?

The Weeknd Neden Grammy’e Aday Gösterilmedi?

Bu yıl Grammy Ödülleri’ne aday gösterilmesine kesin gözüyle bakılan The Weeknd’in tek bir adaylık bile alaması tepkiye neden oldu. Bunun üzerine Recording Academy Başkanı açıklama yaptı.

“After Hours” isimli albümüyle listelerini altüst eden The Weeknd’in 63. Grammy Ödülleri’ne tek bir kategoride bile aday gösterilmemesi şok etkisi yarattı. Adaylıkların açıklanmasının ardından The Weeknd’i listede göremeyen sosyal medya kullanıcıları, Recording Academy’e tepki gösterdi.

Recording Academy Başkanı Cevap Verdi: Gerçekten İlginç

Tepkilerin hedefi haline gelen Recording Academy Başkanı Harvey Mason, Variety’e konuştu. Liste başarısının yanı sıra eleştirmenlerin de gönlünü fetheden The Weeknd’in hiç adaylık alamaması hakkında yöneltilen soruya cevap veren Mason, “Karar verici konumdaki oylama organının desteğiyle alakalı bir şey. Ana kategoriler için sekiz, diğer kategoriler için beş aday seçeneği sunuluyor ve seçme yetkisi bulunan kişiler en çok beğendiklerine oy veriyorlar. Yine de gerçekten ilginç.” dedi.

The Weeknd “After Hours” albümüyle bu yıl hem dinleyicinin hem de eleştirmenlerin gönlünü kazandı.

The Weeknd Kısa Listeye Giremedi mi?

Adayların belirlenme sürecini açılayan Başkan, “Tüm kayıtları adil bir şekilde inceliyoruz. Tüm müzikleri dinliyoruz, hatta albümleri de. Albümün neredeyse tamamı dinleniyor. Tüm işlem kaç saat sürüyor bilmiyorum ama uzun ve zahmetli bir süreç. O odadaki insanların başka gündemleri olmuyor. Yani ‘Hadi bu kişiyi görmezden gelelim!’ gibi şeyler yaşanmıyor. Tüm meselemiz ‘Haydi mükemmel olanı arayıp bulalım!’ düşüncesinden ibaret. Ayrıca kurulun orada bulunmayan bir şeye oy veremeyeceğini de unutmamak gerek. Genel oylamada en çok oy alan 20 aday adayının listesi çıkarılır. Bu noktada eserler dinlenir ve kimlerin son sekize kalacağı, yani aday gösterileceği konuşulur. Bu iki aşamalı bir süreç.” ifadelerini kullandı.

The Weeknd’in adaylığına kesin gözüyle bakılıyordu.

Recording Academy Başkanının “Kurulun, orada bulunmayan bir şeye oy veremeyeceğini de unutmamak gerek.” sözlerinden yola çıkarak The Weeknd’in kısa listeye dahi giremediği düşünüldü. Mason bu konuyla ilgili soruya cevap vermekten kaçındı.

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla: Müzik

Sponsor Bağlantı

Trendler

Sponsor Bağlantı
Yukarı