Bizi Takip Et!

Twitter’dan Kanye West Açıklaması

Twitter'dan Kanye West Açıklaması

Magazin

Twitter’dan Kanye West Açıklaması

Erişim engeli kalkan Kanye West, Twitter’a geri döndü!

Twitter, çarşamba günü erişim engeli yiyen Kanye West için açıklama yaptı. Sözcü, ABD Başkan adayı West’in platform kurallarını ihlal ederek bir gazetecinin kişisel bilgilerini paylaştığı için 12 saat erişim engeli aldığını bildirdi.

West’in çarşamba günü Forbes dergisinin editörünün numarasını Twitter hesabı üzerinden paylaşmasından bir saat sonra attığı tweet kaldırıldı. Kaldırılan tweet’in Twitter tarafından mı yoksa Twitter’ın isteği üzerine West tarafından mı kaldırıldığı bilinmiyor ancak tweet’in yerini bir süre sonra kuralları ihlal eden bir not bırakıldı.

Müzik endüstrisini protesto ediyor

West, bu hafta yayımladığı tweet serisinde müzik endüstrisindeki adaletsiz tutumu protesto etmiş ve Universal Records ile yapmış olduğu tüm sözleşmelerin fotoğraflarını Twitter hesabı üzerinden paylaşarak deşifre etmişti. Müzik camiasının içindeki durumu “modern kölelik” olarak ifade eden West, Dünya’daki tüm avukatların paylaştığı bu belgeleri incelemeye almasını istemişti.

Hayranlarını Hutchison’ı aramaya çağırdı

West’in erişim engeli yemesine neden olan gelişme ise Forbes’in iletişimden sorumlu yetkili ismi Matthew Hutchison‘ın telefon numarasını paylaşması ile yaşandı. Hutchison’ın numarasını Twitter’dan paylaşan West, hayranlarına çağrıda bulundu ve tweet attığı numarayı aramalarını istedi.

West’in bu girişimi Twitter’ın gizlilik ihlaline girdiği için Twitter sözcüsü West’in kuralları ihlal ettiğini söyledi fakat gerekli bilgilendirmeden kaçındı. Yaşanan gelişmelerin ardından ne Hutchison’dan ne de West’in basın sözcüsünden herhangi bir açıklama gelmedi.

West’in erişim engeli kalktı

Kanye West‘in Twitter’daki erişim engeli kısa sürdü. Twitter’da gizlilik ihlali gerekçesiyle 12 saat erişim engeli yiyen West, platforma dönüşünde ise kendini tiye aldı. West, dönüşünü gülerek ‘geri döndüm’ tweet’i ile kutladı.

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla: Magazin

Trendler

Yakından Tanı!

Yakından Tanıyalım

Jacob Elordi Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yazan 13 Ekim 2020
Ester Expósito Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yakından Tanıyalım

Ester Expósito Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yazan 12 Ekim 2020
Halsey Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yakından Tanıyalım

Halsey Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yazan 8 Ekim 2020
2020 Nobel Edebiyat Ödülü'nün Kazananı Louise Glück Kimdir kaç yaşında eserleri

Yakından Tanıyalım

Louise Glück Kimdir?

Yazan 8 Ekim 2020

Facebook

Yukarı